Προς το περιεχόμενο

Hell Let Loose


dolph

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους λάτρεις των WW2 FPS, έχουμε το Hell Let Loose, το οποίο, αν και πωλείται ως Early Access, είναι πλέον σε (πολύ!) playable κατάσταση.

Όσες ώρες έχω παίξει, bug δεν έχω βρει ακόμα - αν και υποθέτω όσο το ψάχνεις θα βρεις.

Σε σχέση με το παλαιωμένο Rising Storm, φαντάζει εντυπωσιακό, με όμορφα γραφικά, καλή κίνηση, ωραίους χάρτες κ.λπ.

Οι χάρτες είναι 100 ατόμων (50 Σύμμαχοι εναντίον 50 Άξονας) όπου κλασικά παλεύουν να πάρουν σημεία, να τα κρατήσουν και να κατακτήσουν τον χάρτη.

Έχει και άρματα και αντιαρματικά μέσα.

Η τιμή του καλή (σε μεγάλο παιχνιδάδικο κάτω από 20 ευρώ).

 

 

hellletloose.jpg

 

https://www.hellletloose.com/

 

https://store.steampowered.com/app/686810/Hell_Let_Loose/

 

Επεξ/σία από dolph
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα θα το πάρω καποια στιγμή ως λάτρης των tactical online shooter. To red orchestra 2/rising storm ειναι για μενα το καλύτερο ww2 online shooter ολων των εποχών, ελπίζω και το hell let loose να ειναι καλό.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anuminas είπε

To red orchestra 2/rising storm ειναι για μενα το καλύτερο online shooter ολων των εποχών, ελπίζω και το hell let loose να ειναι καλό.

Απλά έχει παλιώσει το Red Orchestra, και πλέον φαίνονται τα «γηρατειά» του.

 

Πρώτες εντυπώσεις από μάχη στο Hell Let Losse.

Είναι πραγματικά μια κόλαση, που δεν ξέρεις πώς θα πεθάνεις (ναι, θα πεθάνεις στα σίγουρα).

Είναι πολύ δύσκολο να δεις τον αντίπαλο και προσωπικά την βρίσκω να πηγαίνω ως Medic (έχεις και όπλο, αν χρειαστεί) και να προσπαθώ να σώσω βαριά τραυματισμένους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Το αγόρασα μάγκες και ήδη έχω βρει clan και παίζουμε!

Είναι απίστευτο παιχνίδι, ότι καλύτερο έχω παίξει!! 

Να σημειώσω οτι βγηκε και το patch με το νέο χάρτη. 

 

Ασχολείται κανείς απο εδώ ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daemonos είπε

Το αγόρασα μάγκες και ήδη έχω βρει clan και παίζουμε!

Είναι απίστευτο παιχνίδι, ότι καλύτερο έχω παίξει!! 

Να σημειώσω οτι βγηκε και το patch με το νέο χάρτη. 

Ασχολείται κανείς απο εδώ ακόμα?

εγω το χω παρατήσει,  γιατί θέλει όντως ομάδα και τακτική για το παίξεις. Για να μπεις με random άτομα,δεν το ευχαριστιέσαι καθόλου. Το έστρωσαν σε απόδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

εγω το χω παρατήσει,  γιατί θέλει όντως ομάδα και τακτική για το παίξεις. Για να μπεις με random άτομα,δεν το ευχαριστιέσαι καθόλου. Το έστρωσαν σε απόδοση;

Εξαρτάται τι μηχάνιμα έχεις, αλλα ναί, έχουν κάνει βελτιώσεις παίζεις δηλαδή άνετα. Έσκασε και patch και γενικά ασχολούνται ΠΟΛΥ οι devs. Αν θες παρέα θα σε φτιάξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Daemonos είπε

Εξαρτάται τι μηχάνιμα έχεις, αλλα ναί, έχουν κάνει βελτιώσεις παίζεις δηλαδή άνετα. Έσκασε και patch και γενικά ασχολούνται ΠΟΛΥ οι devs. Αν θες παρέα θα σε φτιάξω. 

Εμ άλλαξα pc και έχω καλύτερο πλέον,αλλά δε το ξαναβάζω το παιχνίδι μέχρι να γίνει full release. Άμα το παίζεις σε μερικά χρόνια που θα βγει, τότε θα πούμε ingame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εμ άλλαξα pc και έχω καλύτερο πλέον,αλλά δε το ξαναβάζω το παιχνίδι μέχρι να γίνει full release. Άμα το παίζεις σε μερικά χρόνια που θα βγει, τότε θα πούμε ingame.

Εντός του 2020. 

2 ώρες πριν, kostasgpa είπε

Έχει κόσμο;

Τέτοια καλά και προσεγμένα παιχνίδια πρέπει κατά τη γνώμη μου να χουν και campaign.

Έχει κόσμο αρκετό ναι. δεν υπάρχει φορά να μην βρώ να παίξω. και τα community είναι πολύ οργανωμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Hell Let Loose αποτελεί ίσως την καλύτερη δυνατή και πιο ‘ρεαλιστική’ ww2-εμπειρία που θα σας θυμίσει ένα πιο tactical 'Battlefield'-type fps game,.

Ταμάμ για όσους σας αρέσουν τα πολεμικά παιχνίδια με θεματολογία τον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Λάβετε μέρος σε εκρηκτικές multiplayer μάχες σε αληθινές ιστορικές τοποθεσίες που συνέβησαν καθοριστικές μάχες αλλάζοντας τη ροή του Πολέμου, με έως 100-παίχτες, επιλέγοντας ανάμεσα στις 4 διαθέσιμες παρατάξεις (Αμερικανοί, Γερμανοί, Ρώσοι, Άγγλοι).

Επιλέξτε το ρόλο σας όπως πχ διοικητής μονάδας, ελεύθερος σκοπευτής, οδηγός/πυροβολητής άρματος, οπλίτης, μεταξύ άλλων (platoon based), όπου η τακτική, η συνεννόηση με τους συμπαίκτες σας και η προσεκτική προσέγγιση του κάθε στόχου αποτελεί σημείο κλειδί για την τελική επικράτηση στο πεδίο της μάχης.

Μια πιο ‘boots on the ground’ πρόταση που δεν πρέπει να χαθεί από κάθε φίλο του είδους.

Το παιχνίδι λαμβάνει συνεχώς υποστήριξη και μεγάλα updates όπου προσθέτουν δωρεάν περιεχόμενο, χάρτες, οπλισμό και άλλα.

 

Το βρίσκετε εδώ για Steam κι εδώ για το Xbox/Game Pass/Microsoft Store

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρον, σκέφτομαι να το αγοράσω να του δώσω μια ευκαιρία.

Από αυτά που διάβασα ενθουσιάστηκα για να πω την αλήθεια.

Παίζει κανείς από εδώ μέσα ή υπάρχει καμία Ελληνική clan μιας που διάβασα ότι το να παίξει μόνος του κάποιος χωρίς οργάνωση δεν έχει και τόση σημασία;

Επεξ/σία από pavlos1908
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

WTF?! Φαντάσου ότι το έψαξα . . Δε μου έβγαινε for real ρε.

Σε πιστεύω. Έχει το χειρότερο Search engine ever εδω. Από το Google να ψάχνεις ότι θες μαζί με το όνομα του site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...