Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με το ανεξάρτητο εργαστήριο AV-Test, το Windows Defender είναι το καλύτερο antivirus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Alex-V είπε

Αν τα λάπτοπ που κάνεις φορμάτ έχουνε κανέναν σάπιο AMD E series στα 1.4ghz επεξεργαστη η κανέναν μονοπύρινο, δεν σου φταίει το Defender. Φιλικά.

Εσύ κάτσε να σου βάζει χέρι η MS και να σου λέει οτι θες και καλό επεξεργαστή και πλέον μόνο ssd για να τρέχεις το τρύπιο λειτουργικό της με το υπέροχο antimalware service executable να θέλει ένα πυρήνα απο μόνο του....

Edit: Τώρα που το σκέφτομαι ,αν κάνει το defender multithreading πάνε τα PC

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Εσύ κάτσε να σου βάζει χέρι η MS και να σου λέει οτι θες και καλό επεξεργαστή και πλέον μόνο ssd για να τρέχεις το τρύπιο λειτουργικό της με το υπέροχο antimalware service executable να θέλει ένα πυρήνα απο μόνο του....

 

Αχ αυτό το " antimalware service executable"..... εφιάλτης!!! TOP στις... διεργασίες 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, patentas11 είπε

Αχ αυτό το " antimalware service executable"..... εφιάλτης!!! TOP στις... διεργασίες 😅

Αν έχεις και μηχανικό σκληρό δεν προλαβαίνεις να το δεις στις διεργασίες .... έχεις κοιμηθεί μέχρι να ανοίξει ο task manager !!!

 

Εδώ στέλνει και δείγματα εκτελέσιμων αρχείων απο το PC σου για "καλύτερη" προστασία σε server της !!! Και Cloud antivirus λέμε!!!! Και (γειώνοντας την ιδιωτικότητα) είναι και σφαίρα, δηλαδή

μέσα σε χρόνο dt 10 ολόκληρων δευτερολέπτων (ανοιγόκλεισμα ματιών) ,αν δε πάρει απάντηση από τον server σου ξεκολλάει το PC στο μπαμ....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fubar1916 είπε

Μπραβο ρε μαηκροσοφτ... Πρωτη σε προστασια ευχρηστια και αποδοση λεει....τωρα μπορεις να βγαλεις και προφυλακτικα

Θεός 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ThReSh είπε

Έπεσε ελαιόλαδο? :o

Οχι, μια χαρα ειναι οντως, αρκει να εχεις τα windows ενημερωμενα '1903' ... Και εισαι κομπλε.

Σε συνδυασμο με ενα adblock, δεν θες κατι αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λαπτοπ χρησιμοποιω AVG και στον σταθερο windows defender σε συνδιασμο με malwarebytes,και με τα 2 κανενα προβλημα,αλλα εχω μια απορια,δεν εχω δει ποτε ειδοποιηση για καποιο malware-ιο στο windows defender  και δεν ξερω πως ειναι να σε ειδοποιει....😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον τα free είναι όλα αξιόλογα.

Γι' αυτό και στις πληρωμένες εκδόσεις κοιτάνε να βάλουν πολλά έξτρα για να προσελκύσουν τον πελάτη (vpn, προστασία online συναλλαγών-κωδικών, parental control κλπ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το defender τις microsoft είναι όντως καιρό τώρα από τα καλύτερα αλλα γενικά δεν βγαίνει η microsoft να το διαφημίζει αριστερά και δεξιά για να μην έρθει σε κόντρα με τις εταιρίες antivirus , και αρχίζουνε και τις δημιουργούνε προβλήματα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, patentas11 είπε

Εύκολα σε όλα τα i3. Μόνο με ssd σώνονται.. Προφανώς και δεν μιλάω μόνο για σάπια Ε.

Άλλωστε όταν λέω όλα τα λάπτοπ που κάνω φορμάτ θα εννοώ οτι εμένα μου δίνουν μόνο τα παλιά και φθηνά. Αντί να ρωτήσεις για ποια λάπτοπ μιλάω. Άστοχη απάντηση.. Όταν λέω όλα εννοώ ΟΛΑ.

Edit* Και για να σε προλάβω με τους ssd, ξέρεις, τα μισά καινούργια λάπτοπ φοράνε ακόμα συμβατικό δίσκο. Πόσο μάλλον τα πιο παλιά και να ξανά διευκρινίσω... core i3-5-7. 

Και δεν έχουν όλοι λεφτά για αναβάθμιση. Αυτό που ξέρω είναι οτι πολλοί μου τα δίνουν και λένε οτι κολλάνε και απλώς φταίει το defender σε πολλές περιπτώσεις. Βέβαια αν είσαι τεχνικός και κάνεις μία δουλειά μπορείς να αφήσεις το defender, τσάμπα είναι, αλλά θα είναι πολύ άσχημο να δώσεις ένα φρεσκοφορμαρισμένο λάπτοπ και να κολλάει εξ αρχής. Αν εσύ το βλέπεις να πάει μια χαρά οκ απο εμένα. Δεν θα εκτεθώ εγώ 😂

(Αν βέβαια σου δώσουν κάποιο λάπτοπ με Ε μην βάλεις κάτι ελαφρύ, αλλά πες οτι είναι σάπιο να το πετάξουν)

Επίσης όταν σου δώσουν λάπτοπ για φορμάτ θυμήσου να απενεργοποιήσεις το defender για να είναι πιο γρήγορο το μηχάνημα Φυσικά.  Έτσι τον επόμενο μήνα θα έχεις πάλι δουλειά 😉

έξυπνο business plan 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...