Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με το ανεξάρτητο εργαστήριο AV-Test, το Windows Defender είναι το καλύτερο antivirus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/8/2019 στις 1:57 ΠΜ, Βασίλης_29 είπε

Θυμήθηκα όταν πρωτοέμπαινα internet που έγραφα το antispam ως andispam.

Ρε με την ορθογραφια ορισμενοι κολληματα που εχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/8/2019 στις 9:36 ΠΜ, La_MoRt είπε

ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που κράζετε για αυτούς που χρησιμοποιούν antivirus ενώ εσείς επειδή είστε pro χρήστες και ξέρετε δε χρησιμοποιείτε, λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ; Χρησιμοποιείται σπασμένα προγράμματα; αν ναι μη μου απαντήσει κανείς σας να έχετε λίγο τσίπα μη το πείτε...

εγώ χρησιμοποιώ τα πάντα σπασμένα,δεν πληρώνω τίποτα.οντως τώρα.με ms antivirus να με ζαλιζει κάθε λίγους μήνες,συνέχεια μου βρίσκει το crack για τα windows αλλά του το ξαναβουλωνω,σιγά μη δώσω φραγκο στην ms.

Κι όσο 2/3 Έλληνες παίρνει μέχρι 800,θα συνεχίζω μην πληρώνω κανένα πλούσιο.μεχρι να πληρώσουν κι αυτοί καμία φορά,αλλιώς εκεί,ανυπακοή.

Επεξ/σία από countass
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, countass είπε

εγώ χρησιμοποιώ τα πάντα σπασμένα,δεν πληρώνω τίποτα.οντως τώρα.με ms antivirus να με ζαλιζει κάθε λίγους μήνες,συνέχεια μου βρίσκει το crack για τα windows αλλά του το ξαναβουλωνω,σιγά μη δώσω φραγκο στην ms.

Κι όσο 2/3 Έλληνες παίρνει μέχρι 800,θα συνεχίζω μην πληρώνω κανένα πλούσιο.μεχρι να πληρώσουν κι αυτοί καμία φορά,αλλιώς εκεί,ανυπακοή.

Πω πω τους έκανες τη μούρη κρέας...  μην πληρώνεις τίποτα , έτσι και αλλιώς σου αξίζει που ζεις στο Πακιστάν και δουλεύεις σαν τους ανθρακωρύχους  εεε Ελλάδα ήθελα να πω . 

Εντωμεταξύ ούτε που ξέρεις τι φόρο πληρώνει κάποιος "πελουσιος" οπότε γιατί να πλερωσεις;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, countass είπε

εγώ χρησιμοποιώ τα πάντα σπασμένα,δεν πληρώνω τίποτα.οντως τώρα.με ms antivirus να με ζαλιζει κάθε λίγους μήνες,συνέχεια μου βρίσκει το crack για τα windows αλλά του το ξαναβουλωνω,σιγά μη δώσω φραγκο στην ms.

Κι όσο 2/3 Έλληνες παίρνει μέχρι 800,θα συνεχίζω μην πληρώνω κανένα πλούσιο.μεχρι να πληρώσουν κι αυτοί καμία φορά,αλλιώς εκεί,ανυπακοή.

Αν έχεις πτυχίο πανεπιστημίου τουλάχιστον, και παίρνεις μόνο 800, τότε πάω πάσο. Τώρα αν κάποιος περιμένει χωρίς προσόντα να παίρνει 1000+ το μήνα εντάξει τι να πω.

Υ.Γ. Λες και η MS δεν πληρώνει φόρους. Τι είναι καμία καφετέρια της πλάκας στην Ελλάδα να πλακώνουν στο ξύλο οι ιδιοκτήτες τους εκλεκτές (που δεν φταίνε και σε τίποτα οι άνθρωποι) επειδή δεν θέλουν να πληρώνουν ΦΠΑ;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2019 στις 1:11 ΠΜ, Suzumebachi είπε

στα 30 αυτα χρονια ποτε δεν ειδες οτι γραφεται antivirus και οχι adivirus? στο...idernet ας πουμε? ☺

To διορθωσα για την αισθητικη του πραγματος...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιούσα το bitdefender μέχρι που έληξε η συνδρομή ,πλέον μόνο με το windows defender εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο κανένα πρόβλημα.

Ο μόνος λόγος να χρησιμοποιήσεις άλλο antivirus paid κατά την γνώμη μου είναι αν χρειάζεσαι κάποιο άλλο feature που δεν έχει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2019 στις 2:43 ΜΜ, patentas11 είπε

Τι ακριβώς απο το "όλα τα λάπτοπ που κάνω φορμάτ" δεν καταλαβαίνετε? Μιλάω για το δικό μου???? Μιλάω για του 2000??? Και μόνο απο αυτή την φράση βγαίνουν συμπεράσματα.

Την συζήτηση την έχετε διαβάσει?? Στην 3η σελίδα στο σχόλιό μου ειδικά διευκρινίζω οτι με SSD σώζεται κάπως η κατάσταση καθώς και οτι κάνω φορμάτ σε υπολογιστές, όντας τεχνικός Η/Υ.

Όπως πολύ σωστά κάθισε, διάβασε και σκέφτηκε ο φίλος CheOnWeb θα μιλάω για λάπτοπ που φτιάχνω/κάνω φορμάτ... μιας και το αναφέρω στα μηνύματά μου. Και έχω κάνει 100άδες λάπτοπ φορμάτ και έχω τεστάρει. Όλων των ειδών. Αν μερικοί κάνετε δοκιμές μόνο στο δικό σας, μπράβο σας, αλλά αυτό που έχω δει εγώ στην πράξη δεν μου το αλλάζετε επειδή μπορεί να έχετε έναν 860EVO ή οποιονδήποτε SSD και επειδή βλέπετε να τρέχει το μηχάνημα να νομίζετε οτι είναι και ελαφρύ ένα πρόγραμμα.

Οπότε ξαναλέω, καλά εσείς, αλλά πολύς κόσμος εκεί έξω έχει HDD (και κάποιος μπορεί να έχει και πιο παλιό μηχάνημα ή και πιο αδύναμο) και δεν έχει όρεξη ή δυνατότητα να δώσει λεφτά για SSD. E, σε αυτόν το HDD κόσμο φαίνεται πόσο βαρύ είναι το defender. καλό είναι αλλά βαρύ, ξαναλέω.

*Μπείτε στον κόπο να διαβάσετε τα μηνύματα πριν μιλήσετε. Τι χάλι είναι αυτό σήμερα..*

Συνεχίζεις να λες τα ίδια... Ο υπολογιστής μου είναι i5 650 του 2008, με 8 gb ram, και σκληρό wd 5.200 rpm του 1gb.... με w10 και defender και πότε δε μου έχει συρθεί όπως λες. Δε μίλησα για ssd που έχω στο laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Suzumebachi είπε

Για τα 30 χρονια πανω απ'ολα! :D

Σκεψου το πρωτο μου PC ηταν ενα Hyundai SUPER-286N  με intel AT286 cpu 1mb RAM  20 mb hard disk και λειτουργικο ms-dos 3,2 και  dosshell 5,5...! Ετος 1989...

Επεξ/σία από koutport
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, koutport είπε

Σκεψου το πρωτο μου PC ηταν ενα Hyundai SUPER-286N  με intel AT286 cpu 1mb RAM  20 mb hard disk και λειτουργικο ms-dos 3,2 και  dosshell 5,5...! Ετος 1989...

τι να πω και γω... pentium 1, 133mhz, 16mb ram ,1,2 gb σκληρο...1999(?) καπου εκει. Αλλα η πρωτη μου εμπειρια ηταν σε 386.

Ο pentium υπαρχει ακομη και δουλευει!

Επεξ/σία από Suzumebachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, giotis1982 είπε

Πω πω τους έκανες τη μούρη κρέας...  μην πληρώνεις τίποτα , έτσι και αλλιώς σου αξίζει που ζεις στο Πακιστάν και δουλεύεις σαν τους ανθρακωρύχους  εεε Ελλάδα ήθελα να πω . 

Εντωμεταξύ ούτε που ξέρεις τι φόρο πληρώνει κάποιος "πελουσιος" οπότε γιατί να πλερωσεις;

Πες εσύ που ξέρεις τι φόρο πληρώνουν λαμόγια όπως Μαρινάκης, Λάτσης κ ΣΙΑ,και γιατί αυτοί που χρωστάνε εφορία πάνω από ένα μυριο αυξανονται,και ο αριθμός τους αλλά και το ποσό.

Και το 2/3 μέχρι 800 ισχύει.δεν παίρνουν και παραπάνω πολλοί πτυχιούχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...