Προς το περιεχόμενο

Παράπονο για ποιότητα καινούργιου Αυτοκινήτου (Toyota Corolla)


masteripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

227 για την ακρίβεια γιατί είναι το RS cosworth.

Έφτασε μέχρι 1000 ps το μοτερ. Αλλά εδώ στο insomnia όλα πρέπει να τα ισοπεδώνουμε ανάλογα τα κέφια μας για να βγούμε από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι είναι αφού μόνο τα τουοτα είναι αυτοκίνητα που αξίζει να αγοράσεις και από μεγάλα μόνο μερκ και μπεμπες άσχετα αν με λιγότερα από τα γερμανοπριμιουμ αγόραζες λιμουζίνες φουλ εξοπλισμένες με 7 sec τα 0-100 και 230 τελική  καμιά εικοσαρια χρόνια πριν

 

Επεξ/σία από nik0laus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποτε με 3.5 εκατομύρια έπαιρνες ενα OPEL Astra με όλα τα έξτρα (elegant edition ή κατι τετοιο), γύρω στο 2002. Μέχρι και θερμαινόμενα καθίσματα είχε.

3.5 εκ δραχμές ~= 11.000 E . Σήμερα ένα αντίστοιχο αμάξι έχει στην μεσαία έκδοση του απο 17.000 μέχρι 23.000.

ΟΚ , υπάρχει πληθωρισμός υπάρχει επιπλεόν ηλεκτρονικός εξοπλισμός αλλά δεν θεωρώ οτι δικαιολογείται η μεσαία κατηγορία να είναι κακή ποιοιτκά ή να στερείται ποιοτικά.

Δεν παίρνεις Landa, αλλά επώνυμο αμάξι.

Εδω προφανώς μπαινει και το τι περιμένει ο καθένας απο το αμάξι και τα περίπου 20.000 που δίνει. Και απότι φαίνεται απο τη νσυζητήση οι καταναλωτές περιμένουν κάτι διαφορετικό. Ίσως οι αυτοκινητοβιομηχανίες το έχουν πάει λίγο διαφορετικά

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, Dvs said:

Κάποτε με 3.5 εκατομύρια έπαιρνες ενα OPEL Astra με όλα τα έξτρα (elegant edition ή κατι τετοιο), γύρω στο 2002. Μέχρι και θερμαινόμενα καθίσματα είχε.

Το 1400αρι βασικό Astra (sedan) ξεκινούσε στα 12700+€ ή 4350000 δραχμές. 

Τωρινή αξία υπολογίζοντας και πληθωρισμό λίγο πάνω από 17500€.

 

https://www.4troxoi.gr/4tlibrary/article.php?year=2002&month=1&issue=302&cat=Συγκριτικές δοκιμές&number=7945

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις ελεος.σε λιγο ετσι που το πατε θα αρχισετε τα τοτε με ενα χιλιαρικο εβγαινα για καφε, για ποτο,για φαγητο,ξενοδοχειο με την γκομενα και εμεναν λεφτα για το ταξι του γυρισμου.

Υ.γ ασχετο αλλα ο παππους θα λεει οτι με ενα κατοσταρικο τα εκανε αυτα.

Υ.γ 2 ολη η γερουσια εδω για δραχμες μιλαει.εγω σαν νεο παιδι μονο ευρω ξερω.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2019 στις 3:02 ΜΜ, ritchie77 είπε

4 χρονια? καλα ειναι. Τουλαχιστον δε θα σου χαλαει και δε θα πηγαινεις συνεργειο. Ετσι εχω ακουσει να λενε στο ινσομνια. Αλλα αν περιμενες ποιοτητα κατασκευης κακως πηρες γιαπωνεζικο, ας επαιρνες γερμανικο, σουηδικο. Να το εχεις 15-20 χρονια και να μην τριζει.

Eδω σε φιλο μου με AURIS κρεμασε ο ουρανος....οταν το ειδα ηταν για γελια το αμαξι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ROG-X είπε

Eδω σε φιλο μου με AURIS κρεμασε ο ουρανος....οταν το ειδα ηταν για γελια το αμαξι. 

Δεν έχω ξαναδεί σε auris, συνήθως σε vw και audi θεωρείται αναλώσιμο ο ουρανός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...