Προς το περιεχόμενο

επιστροφή εταιρικού iPhone


noasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Από Σεπτέμβρη αλλάζω δουλειά και έτσι ήρθε η ώρα να επιστρέψω το εταιρικό κινητό.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το δούλεψα πολύ μιας και το iOS δεν με βόλεψε, αλλά όπως και να χει έχω μέσα φωτογραφίες, emails, επαφές κτλ.

Τα δεδομένα μου είναι backed up μέσω apple id ή πρέπει να το κάνω manually? Υπάρχει τρόπος να κάνω κάποιο local backup?

Τι θα πρέπει να κάνω πριν το επιστρέψω;  Φαντάζομαι ένα factory reset είναι αρκετό, ε;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, noasgr είπε

Καλησπέρα,

Από Σεπτέμβρη αλλάζω δουλειά και έτσι ήρθε η ώρα να επιστρέψω το εταιρικό κινητό.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το δούλεψα πολύ μιας και το iOS δεν με βόλεψε, αλλά όπως και να χει έχω μέσα φωτογραφίες, emails, επαφές κτλ.

Τα δεδομένα μου είναι backed up μέσω apple id ή πρέπει να το κάνω manually? Υπάρχει τρόπος να κάνω κάποιο local backup?

Τι θα πρέπει να κάνω πριν το επιστρέψω;  Φαντάζομαι ένα factory reset είναι αρκετό, ε;

Ευχαριστώ πολύ!

Εμας ρωτάς εαν έχει γίνει backup στο cloud?
Έχεις συνδεδεμένο κάποιον λογαριασμό? Συγχρονίζει κάτι? Κάπου? Στο iTunes το'χεις συνδέσει? AppleID εχεις δικό σου?
Ε-mail και επαφές μένουν στην εταιρία, εφόσον είναι εταιρικές, και αν δεν είναι, είναι δική σου δουλειά πως θα τα εξάγεις.


Τρολολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, donblunts said:

Εμας ρωτάς εαν έχει γίνει backup στο cloud?
Έχεις συνδεδεμένο κάποιον λογαριασμό? Συγχρονίζει κάτι? Κάπου? Στο iTunes το'χεις συνδέσει? AppleID εχεις δικό σου?
Ε-mail και επαφές μένουν στην εταιρία, εφόσον είναι εταιρικές, και αν δεν είναι, είναι δική σου δουλειά πως θα τα εξάγεις.


Τρολολο

Σορρυ, δεν το διευκρίνισα σωστά. Στη συσκευή έχω δικό μου Apple ID. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το ios κρατάει αυτόματα backup ή όχι (και αν το κάνει, τι δεδομένα κρατάει).

Όπως ανέφερα και στο πρώτο μου ποστ έχω ασχοληθεί πολύ. Θέλω απλά να σιγουρευτώ ότι θα κρατήσω τα δεδομένα μου, και ότι θα το δώσω πίσω "καθαρό".

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...