Προς το περιεχόμενο

κλειδι προϊόντος νεο windows 10


alan2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως βρισκω το κλειδί στο νεο μου windows 10 συστημα? πανω στη θηκη του δισκου που ηταν μαζι με τον υπολογιστή εχει μια ροζ ταινία και γράφει "ξύστε ελαφρά για να αποκαλύψετε το αριθμό κλειδί του προιοντος." Δεν βλέπω να αποκαλύπτεται κάτι.

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, alan2 είπε

πως βρισκω το κλειδί στο νεο μου windows 10 συστημα?

Στην ουσία δεν χρειάζεται Ενεργοποιουνται μόνα τους αρκεί να  εγκαταστησεις ακριβώς το ίδιο λειτουγικο όταν απαιτηθεί Εγώ έχω πάντα ένα δίσκο κλώνο για την δύσκολη Αλλα για να απαντήσω και στην ερώτηση τρέξε όποιο βολεύει από   αυτό

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι να τρεξω ? Μπορει να βγει το κλειδι απο το δισκακι; Ενα keyfinder που δοκιμασα δεν με βοηθησε.

οταν παω σπιτι θα δοκιμασω να ξυσω το μικρο αυτοκολητο που ειναι πανω στον υπιλογιστη. Μου ειπαν οτι εκει ειναι το κλειδι.

 

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alan2 είπε

τι να τρεξω ? Μπορει να βγει το κλειδι απο το δισκακι;

Αυτό που σου έστειλα είναι για να βρεις τα όποια κλειδιά περιέχονται στο λειτουργικό σου Πας στη μέση της σελίδας και κατεβάζεις ανάλογα με τα bit του λειτουργικού σου το αντίστοιχο Τώρα γι πιο δισκάκι μιλάς δεν ξέρω  Στην ανάρτηση γράφεις πως βρίσκω το κλειδί στο νέο μου windows 10 σύστημα ?

key.png.ac292a41b7157e1d58f6e762b07fe708.png

Spoiler

 

  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Να προσθεσω οτι τα εγκατεστημενα στο νεο pc Windows 10 δεν ειναι ενεργοποιημενα/activated.

Λεω και για το γνησιο δισκακι των Windows 10 64 bit που ηρθε μαζι με το pc. Δεν μπορω να βρω το  CD key απο αυτο.

 

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, alan2 είπε

 Να προσθεσω οτι τα εγκατεστημενα στο νεο pc Windows 10 δεν ειναι ενεργοποιημενα/activated.

Λεω και για το γνησιο δισκακι των Windows 10 64 bit που ηρθε μαζι με το pc. Δεν μπορω να βρω το  CD key απο αυτο.

 Αν αγόρασες η/υ από κατάστημα  με προεγκατεστημενα windows 10 είναι ενεργοποιημένα  Το cd που εχεις είναι για τα ξαναπεράσεις αν χρειαστεί κάποια στιγμη και δεν θα χρειαστεί κλειδί Το προσπερνας αυτό το σημειο   Τώρα αν πλήρωσες η/υ με προεγκατεστημενα  και σου  περάσαν μαϊμού  windows να τους πάρεις τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι desktop turbo x απο το πλαισιο. Τα Windows  για καποιο λογο δεν ειναι ενεργοποιημενα. Πηγα εκει και μου ειπαν οτι το κλειδι βρισκεται στο αυτοκολητο του cd  των  Windows που βρισκεται κολημενο στο. Pc.

EDIT πραγματι ξυνοντας ελαφρα το αυτοκόλητο πάνω στον υπολογιστή εμφανίζεται το κλειδι. χρειάστηκα φωτο και zoom in για να καταφερω να το διαβασω.

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2019 στις 3:19 ΜΜ, alan2 είπε

ειναι desktop turbo x απο το πλαισιο. Τα Windows  για καποιο λογο δεν ειναι ενεργοποιημενα. Πηγα εκει και μου ειπαν οτι το κλειδι βρισκεται στο αυτοκολητο του cd  των  Windows που βρισκεται κολημενο στο. Pc.

EDIT πραγματι ξυνοντας ελαφρα το αυτοκόλητο πάνω στον υπολογιστή εμφανίζεται το κλειδι. χρειάστηκα φωτο και zoom in για να καταφερω να το διαβασω.

Έχω ίδιο πρόβλημα με turbo x του 2012. Το θέμα είναι πως τα W10 τα έβαλα μέσω update της MS και όχι κατευθείαν μαμά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2019 στις 3:19 ΜΜ, alan2 είπε

ειναι desktop turbo x απο το πλαισιο. Τα Windows  για καποιο λογο δεν ειναι ενεργοποιημενα. Πηγα εκει και μου ειπαν οτι το κλειδι βρισκεται στο αυτοκολητο του cd  των  Windows που βρισκεται κολημενο στο. Pc.

EDIT πραγματι ξυνοντας ελαφρα το αυτοκόλητο πάνω στον υπολογιστή εμφανίζεται το κλειδι. χρειάστηκα φωτο και zoom in για να καταφερω να το διαβασω.

Παρόμοια εμπειρία είχα πριν λίγες μέρες και παιδευτήκαμε αρκετά να περάσουμε το κλειδί. Ο λόγος ήταν το ότι η MS έχει μικρύνει υπερβολικά την ετικέτα όπου βρίσκεται το κλειδί το οποίο είναι τυπωμένο πλέον με πολύ μικρά γράμματα, όπως και το πλαίσιο που πρέπει να ξυστεί για να αποκαλυφθεί. Στη δική μου περίπτωση το ξύσιμο δημιούργησε ένα τέλειο ανάποδο D(που δεν ήταν καν D ο χαρακτήρας αυτός), και φάγαμε μια ώρα να βρουμε άκρη😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.klinzmann.name/licensecrawler.htm
https://www.lifewire.com/licensecrawler-review-2625097
LicenseCrawler 😎

To τρεχετε και ο,τι υπαρχει, μην ανησυχειτε, θα το βρει & θα σας το δωσει!
Το σημειωνετε & το κρατατε μετα, για την (κακη) στιγμη που θα χρειαστει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2019 στις 2:02 ΜΜ, DelsinGR είπε

Έχω ίδιο πρόβλημα με turbo x του 2012. Το θέμα είναι πως τα W10 τα έβαλα μέσω update της MS και όχι κατευθείαν μαμά. 

Μέχρι και τον Ιούλιο του 2016, αν έκανες upgrade σε Windows 10 από ενεργοποιημένα Windows 7 ή 8 (ή 8.1) τότε τα Windows 10 ενεργοποιούνταν αυτόματα χωρίς product key.

Επίσης, ο activation server της Microsoft καταγράφει κάποιο μοναδικό ID για το κάθε PC (συνδυάζοντας τα sn από τα διάφορα components πχ motherboard, δίσκου, vga κλπ). Έτσι ακόμα κι αν κάνεις format και ξαναπεράσεις Windows 10, ο activation server "σε θυμάται" και σε ξανακάνει activate (φυσικά αν δεν έχεις αλλάξει μεγάλο ποσοστό του hardware ταυτόχρονα, πχ και δίσκο και vga και motherboard).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...