Προς το περιεχόμενο

Μετά το pocophone τι;


alan boy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν ήρθε το mi9t αλλά μετά από 7 μέρες που το είχα ήρθε η ώρα να το δώσω σε φίλο στην τιμή που το πήρα. 

Τι κάνουμε τώρα;

Έχω 2 σκέψεις η μία είναι το mi9t Pro  (από banngood και τα γνωστά με εγγύηση μόνο στην Κίνα ) το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι ότι έχω θήκες και τζαμακια στα 370 ευρώ και η άλλη είναι από best price το Huawei Mate 20 pro στα 418ευρω

Καπόια άλλη γνώμη; 

 

 

 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alan boy είπε

Λοιπόν ήρθε το mi9t αλλά μετά από 7 μέρες που το είχα ήρθε η ώρα και το έδωσα σε φίλο στην τιμή που το πήρα. 

Τι κάνουμε τώρα;

Έχω 2 σκέψεις η μία είναι το mi9t Pro  (από banngood και τα γνωστά με εγγύηση μόνο στην Κίνα ) το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι ότι έχω θήκες και τζαμακια στα 370 ευρώ και η άλλη είναι από best price το Huawei Mate 20 pro στα 418ευρω

Καπόια άλλη γνώμη; 

Αφού σε budget πας ψηλά, και ψήνεις AMOLED, γιατι δεν κοιτάς για Note 8, S8+ κτλ? Λόγω παλαιότητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά λογω μπαταρίας. Αυτά τα Samsung τη ρουφάνε σαν νερο

Και θέλω οπωσδήποτε δικαρτο

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, maneas είπε

mi9t pro μονοδρομος, βγήκε και σε καλή τιμή

Από Ελλάδα λες η από Κίνα; 

Γιατί λογω έλλειψης sd λέω να πάω σε μνήμη 128

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ισχύουν κάποιες απαγορεύσεις με τη Google στα κινητά της huawei; 

Ή αυτές θα είναι για τα μοντέλα που βγαίνουν απο δω κ πέρα; 

Με το mate 20 pro θα είναι εντάξει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banggood 9t pro με κουπόνι BGMI9T48 στο link https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-Pro-Global-Version-6_39-inch-48MP-Triple-Camera-NFC-4000mAh-6GB-64GB-Snapdragon-855-Octa-core-4G-Smartphone-p-1547570.html?ID=533221&cur_warehouse=HK

  • Order Subtotal: 453,32€
  • Coupon Discount: 127,38€
  • Grand Total:325,94€
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/9/2019 στις 6:28 ΜΜ, Hahnemann είπε

Banggood 9t pro με κουπόνι BGMI9T48 στο link https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-Pro-Global-Version-6_39-inch-48MP-Triple-Camera-NFC-4000mAh-6GB-64GB-Snapdragon-855-Octa-core-4G-Smartphone-p-1547570.html?ID=533221&cur_warehouse=HK

  • Order Subtotal: 453,32€
  • Coupon Discount: 127,38€
  • Grand Total:325,94€

 EDIT: μέ ένα γρήγορο search είδα ότι δεν θα με καλύψουν από banggood οπότε δεν αξίζει να ρισκάρω 3 εκατοστάρικα. Alternative για Mi 9T? 

@saruman123 I summon you! Καμιά γνώμη;

Nα φοβάμαι αγορές τέτοιου ύψους χρημάτων από το banggood σε σχέση με το skroutz(η λογική απάντηση είναι ναι, αλλά πλέον και τα σκρουτζομάγαζα έχουν αποθρασυνθεί);  Έχει τύχει να επιστρέψει κανείς κινητό με εγγύηση και να έχει κανονική εξυπηρέτηση από το banggood; Σκέφτομαι να το πάρω γιατί και από skroutzoμάγαζα φοβάμαι ότι θα έχω παρόμοια μοίρα σε περίπτωση προβλήματος, πέρα που το συγκεκριμένο το δίνουν 420.

Αυτό από banggood ή το Mi9T από skroutz στα ίδια λεφτά (325 EUR);
Κάνω upgrade από redmi note 3, θέλω οπωσδήποτε NFC. Δεν παίζω ούτε παιχνίδια ούτε βγάζω συχνα φωτο, αν και δεν θα με χαλουσε μια καλη καμερα.
Θα προτιμούσα και καθαρό android αλλά σε αυτά τα λεφτά (μέχρι 350) δεν έχει κάτι καλό από Oneplus/Nokia/Motorola. 



Επίσης με τελωνιακούς φόρους παίζει να πληρώσω; Δεν παρακολουθώ τί γίνεται τώρα αλλά θυμάμαι ότι για κινητό θα πληρώσω σίγουρα κάτι.

Επεξ/σία από Rodes
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rodes είπε

 EDIT: μέ ένα γρήγορο search είδα ότι δεν θα με καλύψουν από banggood οπότε δεν αξίζει να ρισκάρω 3 εκατοστάρικα. Alternative για Mi 9T? 

@saruman123 I summon you! Καμιά γνώμη;

Nα φοβάμαι αγορές τέτοιου ύψους χρημάτων από το banggood σε σχέση με το skroutz(η λογική απάντηση είναι ναι, αλλά πλέον και τα σκρουτζομάγαζα έχουν αποθρασυνθεί);  Έχει τύχει να επιστρέψει κανείς κινητό με εγγύηση και να έχει κανονική εξυπηρέτηση από το banggood; Σκέφτομαι να το πάρω γιατί και από skroutzoμάγαζα φοβάμαι ότι θα έχω παρόμοια μοίρα σε περίπτωση προβλήματος, πέρα που το συγκεκριμένο το δίνουν 420.

Αυτό από banggood ή το Mi9T από skroutz στα ίδια λεφτά (325 EUR);
Κάνω upgrade από redmi note 3, θέλω οπωσδήποτε NFC. Δεν παίζω ούτε παιχνίδια ούτε βγάζω συχνα φωτο, αν και δεν θα με χαλουσε μια καλη καμερα.
Θα προτιμούσα και καθαρό android αλλά σε αυτά τα λεφτά (μέχρι 350) δεν έχει κάτι καλό από Oneplus/Nokia/Motorola. 



Επίσης με τελωνιακούς φόρους παίζει να πληρώσω; Δεν παρακολουθώ τί γίνεται τώρα αλλά θυμάμαι ότι για κινητό θα πληρώσω σίγουρα κάτι.

Κοίτα είναι πλέον στα ίδια λεφτά οπότε καλύτερα για μένα να το πάρεις από κάποιο αξιόλογο Σκρουτζάδικο.

Δεν αξίζει από Κίνα.

Εκτός και αν η διαφορά είναι 200+.

Θα σου έλεγα το Xiaomi Mi A3 που έχει αυτά που θες πλην του NFC και τις αναλύσεις (720*1560).

Γιατί και Amoled έχει και stock Android έχει και η κάμερα με Gcam είναι σχετικά πολύ καλύτερη.

Από το Banggood δεν πληρώνεις κάτι(από όσο ξέρω τουλάχιστον).

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Rodes είπε

Επίσης με τελωνιακούς φόρους παίζει να πληρώσω; Δεν παρακολουθώ τί γίνεται τώρα αλλά θυμάμαι ότι για κινητό θα πληρώσω σίγουρα κάτι.

Priority Direct Mail ως αποστολή και δεν πληρώνεις τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Rodes said:

 EDIT: μέ ένα γρήγορο search είδα ότι δεν θα με καλύψουν από banggood οπότε δεν αξίζει να ρισκάρω 3 εκατοστάρικα. Alternative για Mi 9T? 

@saruman123 I summon you! Καμιά γνώμη;

Nα φοβάμαι αγορές τέτοιου ύψους χρημάτων από το banggood σε σχέση με το skroutz(η λογική απάντηση είναι ναι, αλλά πλέον και τα σκρουτζομάγαζα έχουν αποθρασυνθεί);  Έχει τύχει να επιστρέψει κανείς κινητό με εγγύηση και να έχει κανονική εξυπηρέτηση από το banggood; Σκέφτομαι να το πάρω γιατί και από skroutzoμάγαζα φοβάμαι ότι θα έχω παρόμοια μοίρα σε περίπτωση προβλήματος, πέρα που το συγκεκριμένο το δίνουν 420.

Αυτό από banggood ή το Mi9T από skroutz στα ίδια λεφτά (325 EUR);
Κάνω upgrade από redmi note 3, θέλω οπωσδήποτε NFC. Δεν παίζω ούτε παιχνίδια ούτε βγάζω συχνα φωτο, αν και δεν θα με χαλουσε μια καλη καμερα.
Θα προτιμούσα και καθαρό android αλλά σε αυτά τα λεφτά (μέχρι 350) δεν έχει κάτι καλό από Oneplus/Nokia/Motorola. 



Επίσης με τελωνιακούς φόρους παίζει να πληρώσω; Δεν παρακολουθώ τί γίνεται τώρα αλλά θυμάμαι ότι για κινητό θα πληρώσω σίγουρα κάτι.

φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι θες ακριβός... ο φίλος σου έδωσε ένα κουπόνι με την χαμηλότερη τιμή ενός flagship killer και χωρίς τελωνεία και ρωτάς μετά το pocophone τι; ε μείνε poco...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι θες ακριβός... ο φίλος σου έδωσε ένα κουπόνι με την χαμηλότερη τιμή ενός flagship killer και χωρίς τελωνεία και ρωτάς μετά το pocophone τι; ε μείνε poco...

ίσως αν τα έβαζε κάτω λίγο και μην ψείριζε τα τελωνεία να το ξανά σκεφτόταν δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα το κουπόνι και για πόσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι θες ακριβός... ο φίλος σου έδωσε ένα κουπόνι με την χαμηλότερη τιμή ενός flagship killer και χωρίς τελωνεία και ρωτάς μετά το pocophone τι; ε μείνε poco...

Έκανα Hijack το thread, sorry OP @alan boy!
Για τον/την OP φαίνεται καλό upgrade το pro αλλά και πάλι θα δίσταζα να ρισκάρω τόσα λεφτά σε κινέζικο store.
Όσο για μένα.. όπως είπα θέλω οπωσδήποτε NFC γιατί σκοπεύω να χρησιμοποιώ το κινητό με Yubi 5 NFC key για authentication σε υπηρεσίες, password manager κτλπ.
Οπότε είναι clear ότι το Mi 9T από σκρουτζ στα 325 είναι οκ επιλογή για μένα. Το Mi 9T pro έχει διαφορά 100 ευρώ από skroutz.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Rodes said:

Έκανα Hijack το thread, sorry OP @alan boy!
Για τον/την OP φαίνεται καλό upgrade το pro αλλά και πάλι θα δίσταζα να ρισκάρω τόσα λεφτά σε κινέζικο store.
Όσο για μένα.. όπως είπα θέλω οπωσδήποτε NFC γιατί σκοπεύω να χρησιμοποιώ το κινητό με Yubi 5 NFC key για authentication σε υπηρεσίες, password manager κτλπ.
Οπότε είναι clear ότι το Mi 9T από σκρουτζ στα 325 είναι οκ επιλογή για μένα. Το Mi 9T pro έχει διαφορά 100 ευρώ από skroutz.

Εφ όσων είσαι ικανοποιημένος δεν μου πέφτει λόγος εμένα! Σαν κινητό τι λέει; εγώ είμαι σε Mi 9 τώρα και θα ήθελα κάτι με μεγαλύτερη μπαταρία και ισάξια κάμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...