Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούριου Smartphone -230€


PappaJim23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ, θα ήθελα τη βοήθεια σας στην επιλογή του νέου μου smartphone.
Το ποσό που θέλω να διαθέσω είναι μέχρι και 230€(ευρώ παραπάνω).  
Η αγορά θα γίνει από skroutz και δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι από συγκεκριμένο κατάστημα, παρά μόνο να είναι από Αθήνα(για να μην αυξηθεί το κόστος με μεταφορικά)
Ενδιαφέρομαι για καινούρια συσκευή με μεγάλη οθόνη, ευκρινέστατη δίχως να έχω πρόβλημα θέασης λόγω ήλιου, δυνατότητα προσθήκης κάρτας μνήμης SD και εννοείτε να υποστηρίζει 4G δίκτυο. 
Το κύριο χαρακτηριστικό που ψάχνω στο κινητό αυτό, είναι να έχει τις καλύτερες κάμερες που μπορώ να βρω στα λεφτά αυτά, καθώς το κινητό χρησιμοποιείται για επαγγελματική χρήση όπου χρησιμοποιηείτε συνεχώς η κάμερα του κινητού και χρειάζομαι κάτι δυνατό.
Αυτονομία σίγουρα θέλω να είναι καλή, δηλαδή να με βγάζει μία μέρα με ανοιχτά δεδομένα με συνεχή χρήση(καθόλου παιχνίδια).
Γενικά, στο κινητό θα υπάρχει πολύ multitasking με πολλές εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ntguitar είπε

Είναι νομίζω πολύ λίγα τα λεφτά που διαθέτεις.Δυστυχως δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο,σε ένα μήνα θα σου χει χαλάσει!

Παντελώς άσχετη απάντησή,  τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα.

Φιλε δες Redmi note 7 για αρχή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ntguitar είπε

Είναι νομίζω πολύ λίγα τα λεφτά που διαθέτεις.Δυστυχως δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο,σε ένα μήνα θα σου χει χαλάσει!

αδερφέ στην ουσία ψάχνω το καλύτερο κινητό που υπάρχει στα 230 ευρώ με έμφαση στις κάμερες, θεωρώ εντελώς άτοπο το σχόλιο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PappaJim23 είπε

αδερφέ στην ουσία ψάχνω το καλύτερο κινητό που υπάρχει στα 230 ευρώ με έμφαση στις κάμερες, θεωρώ εντελώς άτοπο το σχόλιο σου...

Δεν παριστάνω τον έξυπνο απλά είμαι ειλικρινής κι αυτό αυτομάτως με κάνει αντιπαθή.Αν σου έλεγα δες για αρχή το redmi note 7 θα έπαιρνα ένα σωρό like...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ntguitar είπε

Δεν παριστάνω τον έξυπνο απλά είμαι ειλικρινής κι αυτό αυτομάτως με κάνει αντιπαθή.Αν σου έλεγα δες για αρχή το redmi note 7 θα έπαιρνα ένα σωρό like...

προς θεού, δεν είπες εξυπνάδα, απλά θεωρώ αδερφέ ότι πάντα υπάρχει μία επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, PappaJim23 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ, θα ήθελα τη βοήθεια σας στην επιλογή του νέου μου smartphone.
Το ποσό που θέλω να διαθέσω είναι μέχρι και 230€(ευρώ παραπάνω).  
Η αγορά θα γίνει από skroutz και δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι από συγκεκριμένο κατάστημα, παρά μόνο να είναι από Αθήνα(για να μην αυξηθεί το κόστος με μεταφορικά)
Ενδιαφέρομαι για καινούρια συσκευή με μεγάλη οθόνη, ευκρινέστατη δίχως να έχω πρόβλημα θέασης λόγω ήλιου, δυνατότητα προσθήκης κάρτας μνήμης SD και εννοείτε να υποστηρίζει 4G δίκτυο. 
Το κύριο χαρακτηριστικό που ψάχνω στο κινητό αυτό, είναι να έχει τις καλύτερες κάμερες που μπορώ να βρω στα λεφτά αυτά, καθώς το κινητό χρησιμοποιείται για επαγγελματική χρήση όπου χρησιμοποιηείτε συνεχώς η κάμερα του κινητού και χρειάζομαι κάτι δυνατό.
Αυτονομία σίγουρα θέλω να είναι καλή, δηλαδή να με βγάζει μία μέρα με ανοιχτά δεδομένα με συνεχή χρήση(καθόλου παιχνίδια).
Γενικά, στο κινητό θα υπάρχει πολύ multitasking με πολλές εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 

"multitaskingμε πολλές εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα" κτλ που είπες για μένα το Poco F1 είναι η καλύτερη επιλογή μιας και έχει επεξεργαστεί 845 με 6 gb ram.

BestPrice iconXiaomi Pocophone F1 Dual SIM 64GB 6GB RAM Blue Global Version (240,00€ στο e-Mobile24)

Δωρεάν μεταφορικά στην Νέα Ιωνία.

Βέβαια να ξέρεις ότι στα Xiaomi δεν υπάρχει εγγύηση αντιπροσωπείας παρά μόνο από μεγάλες αλυσίδες.

 

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογές υπάρχουν πολλές όπως το poco, δες και κανένα huawei - honor.

Και εγώ ταβάνι τα 200€ έχω και ότι έχω πάρει τα κρατάω 2-3 χρόνια άνετα. Το poco θα βγάλει άνετα 3 χρόνια λόγο 845.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, saruman123 είπε

"multitaskingμε πολλές εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα" κτλ που είπες για μένα το Poco F1 είναι η καλύτερη επιλογή μιας και έχει επεξεργαστεί 845 με 6 gb ram.

BestPrice iconXiaomi Pocophone F1 Dual SIM 64GB 6GB RAM Blue Global Version (240,00€ στο e-Mobile24)

Δωρεάν μεταφορικά στην Νέα Ιωνία.

Βέβαια να ξέρεις ότι στα Xiaomi δεν υπάρχει εγγύηση αντιπροσωπείας παρά μόνο από μεγάλες αλυσίδες.

 

7 λεπτά πριν, chios είπε

Επιλογές υπάρχουν πολλές όπως το poco, δες και κανένα huawei - honor.

Και εγώ ταβάνι τα 200€ έχω και ότι έχω πάρει τα κρατάω 2-3 χρόνια άνετα. Το poco θα βγάλει άνετα 3 χρόνια λόγο 845.


Εκανα μία βόλτα στο κέντρο της αθήνας και είδα το A50 της samsung, ωραίο κινητό, θεωρείται καλό στα λεφτά αυτά, ή υπάρχουν καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, PappaJim23 είπε


Εκανα μία βόλτα στο κέντρο της αθήνας και είδα το A50 της samsung, ωραίο κινητό, θεωρείται καλό στα λεφτά αυτά, ή υπάρχουν καλύτερα...

Mε αυτά τα λεφτά το Poco στα 240 είναι μονόδρομος. Ο ορισμός του VFM.

6 ώρες πριν, ntguitar είπε

Είναι νομίζω πολύ λίγα τα λεφτά που διαθέτεις.Δυστυχως δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο,σε ένα μήνα θα σου χει χαλάσει!

Άστοχο τελείως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, με τις κάμερες του poco τι παίζει, είδα μερικά βίντεο στο youtube με review και τα σχόλια είναι διθυραμβικά...
Μην ξεχνάμε σαν κορυφαίο χαρακτηριστικό που ψάχνω σε αυτά τα λεφτά, είναι οι κάμερες και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα...

Επεξ/σία από PappaJim23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PappaJim23 είπε

Καλημέρα, με τις κάμερες του poco τι παίζει, είδα μερικά βίντεο στο youtube με review και τα σχόλια είναι διθυραμβικά...
Μην ξεχνάμε σαν κορυφαίο χαρακτηριστικό που ψάχνω σε αυτά τα λεφτά, είναι οι κάμερες και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα...

Με την Gcam κάνει "παπάδες".

Μπορείς να δεις δείγματα φωτογραφιών στο ανάλογο ποστ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

41 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Με την Gcam κάνει "παπάδες".

Μπορείς να δεις δείγματα φωτογραφιών στο ανάλογο ποστ.

'Αρα μάλλον καταλήγω στο poco f1.... θα περιμένω βέβαια 2-3 μέρες ακόμα μήπως έχει κάποιο παιδί άλλη πρόταση για αγορά...

Σε περίπτωση που πάω για αγορά, από Κίνα, μπορώ να βρω κάτι καλύτερο, στα ίδια λεφτά?(απλή ενημερωτική ερώτηση)

Επεξ/σία από PappaJim23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PappaJim23 είπε


Σε περίπτωση που πάω για αγορά, από Κίνα, μπορώ να βρω κάτι καλύτερο, στα ίδια λεφτά?(απλή ενημερωτική ερώτηση)

Ναι το Xiaomi Mi8 που έχει καλύτερη οθόνη λόγο Amoled και καλύτερη κάμερα.

Το Mi8 στον ήλιο στην οθόνη του δίνουν 9.2 ενώ του Poco F1 8.6

Αλλά δεν παίρνει κάρτα μνήμης δεν έχει ραδιόφωνο και έχει μικρότερη μπαταρία.

Ίσως το βρεις και  μεταχειρισμένο από εδώ γιατί από Κίνα θα φας τελωνείο (λόγο AliExpress).

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2019 στις 2:50 ΜΜ, saruman123 είπε

Ναι το Xiaomi Mi8 που έχει καλύτερη οθόνη λόγο Amoled και καλύτερη κάμερα.

Το Mi8 στον ήλιο στην οθόνη του δίνουν 9.2 ενώ του Poco F1 8.6

Αλλά δεν παίρνει κάρτα μνήμης δεν έχει ραδιόφωνο και έχει μικρότερη μπαταρία.

Ίσως το βρεις και  μεταχειρισμένο από εδώ γιατί από Κίνα θα φας τελωνείο (λόγο AliExpress).

Sorry για το off topic αλλά αυτό το "στην οθόνη του δίνουν 9.2" υπάρχει κάπου να το δω; ειμαι προς αναζήτηση κινητού και εγώ και με ενδιαφέρει η οθόνη παρά πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...