Προς το περιεχόμενο

Κατασκευαστής θηκών επιβεβαιώνει τις ονομασίες iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ήρεμα και φυσικά να μην το αγοράσετε.. Αφήστε εμάς τα πρόβατα που ανήκουμε στο οικοσύστημα της Apple από εποχής 1989 να μπορέσουμε να το έχουμε day one χωρίς προβλήματα διαθεσιμότητας στην Ελλάδα.. Καλή συνέχεια και καλό κράξιμο..

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμενα πλεον η Apple και τα iPhones με αφηνουν εντελως αδιαφορο παιδια επειδη ειναι μονοτονια πλεον το περιβαλλον εργασιας τους ολο το ιδιο. Δεν ειναι σαν το Android ζητωωωωωωω που μπορεις να παιξεις με τα εικονιδεια να τα αλλαξεις τις θεσεις τους κλπ ακομα και με την οθονη κλειδωματος. Δεν θα παρω κανενα iPhone φετος να τα χαιρονται.
Θα παω κατευθιας για Note 10 Plus και ισως Mate 30 Pro (Πλυντιριο) αυτο που θα με κανει να κανω πισω απο το Mate 30 Pro θα ναι η απουσια των Google Servcers. δεν θελω κουζινα (iPhone 11.)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μη λέμε λαλακιες τώρα, τα IPhone δείχνουν να λειτουργούν πολύ ομαλότερα των Android συσκευών. Υπάρχει κανείς με εμπειρία σε κολλήματα κλπ σε συσκευές iPhone? Η κοπέλα μου έχει το 7 plus και πάει μπάλα ακόμα.

Χθες έπιασα στα χέρια μου τα δύο νέα note σε ένα μαγαζί. Έτυχε, πέτυχε... δεν ξέρω αλλά όπως έπαιζα με το 10+ έκανε σε κάποια φάση αυτό το γνωστό stuttering, ή όπως λέγεται τέλος πάντων, που κάνουν που και που τα περισσότερα Android. Κατά τα λοιπά αν δεν σακατευαν κι αυτοί οι βλακες το μικρό note θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή για όσους δεν θέλουν παντόφλα κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Εμενα πλεον η Apple και τα iPhones με αφηνουν εντελως αδιαφορο παιδια επειδη ειναι μονοτονια πλεον το περιβαλλον εργασιας τους ολο το ιδιο. Δεν ειναι σαν το Android ζητωωωωωωω που μπορεις να παιξεις με τα εικονιδεια να τα αλλαξεις τις θεσεις τους κλπ ακομα και με την οθονη κλειδωματος. Δεν θα παρω κανενα iPhone φετος να τα χαιρονται.
Θα παω κατευθιας για Note 10 Plus και ισως Mate 30 Pro (Πλυντιριο) αυτο που θα με κανει να κανω πισω απο το Mate 30 Pro θα ναι η απουσια των Google Servcers. δεν θελω κουζινα (iPhone 11.)

Ναι γιατί η πλειοψηφία κάθεται και αλλάζει τα εικονίδια.... εδώ ούτε ήχο κλησης δεν αλλάζει κανείς και ακούγεται να χτυπάει το Xiaomi και ψάχνεται όλη η καφετέρια. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος iPhone 8. Περιμένω καρτερικά να αναβαθμίσω το τίμιο μου κινητό γιατί θέλω μια ανανέωση. Αν θα ξαναπάω σε iPhone? Ναι θα ξαναπάω. Είναι ακριβά; Ναι είναι αρκετά ακριβά αν αλλάζεις κάθε χρόνο αλλά αρκετά φθηνά αν αλλάζεις κινητό κάθε 3-4 έτη. Κολλάνε; Όχι δεν κολλάνε και ναι οι εφαρμογές τρέχουν απροβλημάτιστα.

 

Η λογική η δικιά μου είναι να περιμένω και φέτος και να μεταβώ στο iPhone 12 όπως θα λέγεται που θα λείπει το notch  θα υποστηρίζει και 5g και θα έρθει σίγουρα με νέο σχεδιασμό.

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Fulgore said:

Τελευταια φορα που κοιταξα σε διαφορες μετρησεις παντως,τα Iphone xr και xs max δεν ηταν μακρια απο τα κινητα με τις μεγαλες μπαταριες της αγορας τυπου note9,s10+,γιατι κανει καλη διαχείριση το Ios.

Για παραδειγμα το iphone xr και το Iphone xs max εχουν καλυτερη αυτονομια απο το απλο S10.

Οσο για τα της καμερας,το Iphone xs περυσι μια χαρα κοντραρε το note9 και το s10,σε φωτογραφιες σε συνθηκες καλου φωτισμου(που τραβαει κυριως ο περισσοτερος κοσμος)και κυριως σε video.

Οντως night mode δεν εχει προς το παρον για οποιον τον ενδιαφερει,αλλα στην πραξη ειναι ελαχιστοι αυτοι που πραγματικα χρειαζονται το night mode.

Το περιεργο που ακριβως το βρισκεις? Υποτιθεται οτι αγοραζουμε πραγματα για να μας κανουν την ζωη πιο ευκολη. 

Και οσο και αν σου φαινεται κουλο,τα Airpods(ή και τα Beats) και το Iwatch δουλευουν καλυτερα σε iphone.

Τα περισσοτερα bluetooth ακουστικα που ειδα σε Android μερια,ουτε το ποσοστο της μπαταριας της θηκης των ακουστικων δεν δειχνουν.
 

Μάλλον είδες android πριν 5 χρόνια... μια χαρά δείχνει το ποσοστό μπαταρίας σε όλα τα bluetooth σχέδον....στο Notification Bar και σε Widget.

Επεξ/σία από coolworm
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, stafaf είπε

Εγώ πάντως φίλος, πιστεύω ότι τουλάχιστον το j5 το'χει.

ΟΚ το Α5 δεν πιάνεται, έχεις ένα δίκιο εδώ. 

Ψηφίζεις;

Ήρεμα ρωτάω. 

Μην σπάζεσαι είναι η πραγματικότητα άμα δεν σου αρέσει δεν φταίω εγώ. Κανε pm στην apple και πέστης να βγάλει σοβαρό κινητό για αρχή να μπορεί να περάσει τα midrage τις samsung και τις huawei. Ψηφίζω ναι. Εσύ ψηφίζεις με iphone τον 1200 euro που έχει ips και 3000mah μπαταρία? σε φτάνει για να ψήφισης η κλίνη? μπορείς να του κολλήσεις μαγνητικό power bank πάντως, έτσι φιλικά στο λέω.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JcD είπε

Πάντως μη λέμε λαλακιες τώρα, τα IPhone δείχνουν να λειτουργούν πολύ ομαλότερα των Android συσκευών. Υπάρχει κανείς με εμπειρία σε κολλήματα κλπ σε συσκευές iPhone? Η κοπέλα μου έχει το 7 plus και πάει μπάλα ακόμα.

Χθες έπιασα στα χέρια μου τα δύο νέα note σε ένα μαγαζί. Έτυχε, πέτυχε... δεν ξέρω αλλά όπως έπαιζα με το 10+ έκανε σε κάποια φάση αυτό το γνωστό stuttering, ή όπως λέγεται τέλος πάντων, που κάνουν που και που τα περισσότερα Android. Κατά τα λοιπά αν δεν σακατευαν κι αυτοί οι βλακες το μικρό note θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή για όσους δεν θέλουν παντόφλα κινητό.

Αυτο είναι που δεν αλλάζω με τίποτα στο I phone ...Το smoothness... Δούλεψε ένα Xs -Xs max . Εκεί θα καταλάβεις τι πάει να πει ομαλότητα . Θα νομίζεις κυριολεκτικά ότι ο ρυθμός ανανέωσης είναι 120hz . Δεν υπάρχει ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ android αυτό .

 Δεν μπορούν να το καταλάβουν... 

 Υ.Γ Πίσω στο 2012 θυμάμαι να πιάνω τον εαυτό μου να περιεργάζεται το λευκό 4s της κοπέλας μου τότε (γυναίκα μου τώρα) όντας κάτοχος του galaxy S3 και από τους μεγαλύτερους haters (δεν ξέρω γιατί) των I phone.Το ζήλευα όσο και αν δεν το παραδεχόμουν μέσα μου . Ζήλευα την εμφάνιση , την ταχύτητα ,τα υλικά του και το πως δούλευε .

 «Ναι ε κράζεις κράζεις αλλά όλο το κοιτάς μου έλεγε !»

 Στο τέλος του έτους ήμουν κάτοχος του πρώτου μου I phone! 4s μαύρο 16 GB ! 

 Το υστερόγραφο το έγραψα για την αναφορά σου στο 7 plus της κοπέλας σου .

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Αυτο είναι που δεν αλλάζω με τίποτα στο I phone ...Το smoothness... Δούλεψε ένα Xs -Xs max . Εκεί θα καταλάβεις τι πάει να πει ομαλότητα . Θα νομίζεις κυριολεκτικά ότι ο ρυθμός ανανέωσης είναι 120hz . Δεν υπάρχει ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ android αυτό .

 Δεν μπορούν να το καταλάβουν... 

 Υ.Γ Πίσω στο 2012 θυμάμαι να πιάνω τον εαυτό μου να περιεργάζεται το λευκό 4s της κοπέλας μου τότε (γυναίκα μου τώρα) όντας κάτοχος του galaxy S3 και από τους μεγαλύτερους haters (δεν ξέρω γιατί) των I phone.Το ζήλευα όσο και αν δεν το παραδεχόμουν μέσα μου . Ζήλευα την εμφάνιση , την ταχύτητα ,τα υλικά του και το πως δούλευε .

 «Ναι ε κράζεις κράζεις αλλά όλο το κοιτάς μου έλεγε !»

 Στο τέλος του έτους ήμουν κάτοχος του πρώτου μου I phone! 4s μαύρο 16 GB ! 

 Το υστερόγραφο το έγραψα για την αναφορά σου στο 7 plus της κοπέλας σου .

Ο διάολος το κάνει σήμερα. Δείτε εδώ χάλια! Συσκευή Sony του 2017, τελευταίο Android μαμά, είμαι στου διαόλου τη μάνα και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά διότι η Google βαριέται να διόρθωση το συγκεκριμένο bug. Απτην άλλη το Apple pay δουλεύει στην Ελλάδα από πριν το ανοίξει επίσημα η εταιρία.

 

Screenshot_20190815-113936_resize_70.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Ips τη στιγμή που ακόμα και το Samsung a20 του 100αρικου έχει super amoled.

Δεν έχεις βαρεθεί να γραφής τα ίδια και τα ίδια σου είπα αν και σε άλλο ποστ αν δεν γουστάρεις Apple μην πάρεις μην γραφεις όλοι την ώρα τα αρνητικά επειδή έχεις μια κακια για την εταιρία.

 

καποια εδώ μέσα δεν ξέρω τι ζόρι τραβάτε με τα προϊόντα της από της στιγμή που πουλάει καλά κινητά και όχι πατάτες μπορεί όχι με τελευταίας τεχνολογίας οθόνη αλλά με έναν ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ που είναι ταχύτερος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Tο έχουν δείξει και όλες οι συγκριτικές μετρήσεις άλλωστε, έτσι; 

Όπως το είπες 

13 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Δεν έχεις βαρεθεί να γραφής τα ίδια και τα ίδια σου είπα αν και σε άλλο ποστ αν δεν γουστάρεις Apple μην πάρεις μην γραφεις όλοι την ώρα τα αρνητικά επειδή έχεις μια κακια για την εταιρία.

καποια εδώ μέσα δεν ξέρω τι ζόρι τραβάτε με τα προϊόντα της από της στιγμή που πουλάει καλά κινητά και όχι πατάτες μπορεί όχι με τελευταίας τεχνολογίας οθόνη αλλά με έναν ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ που είναι ταχύτερος.

Δεν έχω πρόβλημα με την Apple απλά σχολιάζω αυτά που γράφονται. Δεν σε βλέπω όμως να σ ενοχλούν οι κολλημένοι που τα βλέπουν όλα φανταστικά επειδή είναι Apple. Όταν βγήκε το mate 20 pro όλοι κραζατε τη διάταξη τώρα είναι φανταστική και η ips του XR με αναλυση goophone καλύτερη από fullhd amoled της Samsung 

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Όπως το είπες 

Δεν έχω πρόβλημα με την Apple απλά σχολιάζω αυτά που γράφονται. Δεν σε βλέπω όμως να σ ενοχλούν οι κολλημένοι που τα βλέπουν όλα φανταστικά επειδή είναι Apple. Όταν βγήκε το mate 20 pro όλοι κραζατε τη διάταξη τώρα είναι φανταστική και η ips του XR με αναλυση goophone καλύτερη από fullhd amoled της Samsung 

Δεν είπα ότι είναι ωραίο σαν κινητό φυσικά και δεν μ αρέσει έτσι όπως είναι η κάμερες προσωπικά δεν έχω σκοπό να αλλάξω συσκευή για φέτος για αυτό και δεν με ενοχλεί απλά λες συνέχεια για μπαταρία( που κρατάει μια μέρα σε φουλ απασχολήσει) και οθόνη που ναι χαμηλή σε resolution αλλά αυτό μικρή σημασία έχει γιατί το θέμα είναι στα ppi και συγκεκριμένα εσυ και 2-3 σε κάθε αππλε θέμα γράφετε τα ίδια γραφική έχετε γίνει. 

 

Χωρις κακια, φιλικα πάντα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...