Προς το περιεχόμενο

Το Facebook χρησιμοποιούσε ανθρώπους για να ακούν τις συνομιλίες σας στο Messenger


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

''So what'' ? Που λενε και οι Αμερικανοι...Ο,τι μυστικο η αλλο μηνυμα εμπιστευτικο δε το συζητας ποτε στο τηλεφωνο αυτα ειναι γνωστα πριν το 2007 που γεννηθηκε ο messenger...Kατα τα αλλα αν εισαι νομιμος δεν εχει να φοβηθεις τιποτα αν ομως ''παιζεις'' μεταξυ παρνομιας και νομιμοτητας θα το πληρωσεις αργα η συντομα...απλα πραγματα....!

Επεξ/σία από koutport
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Καταλαβαίνετε οτι για όλα αυτά τα δεδομένα είστε ένα CID και όχι ένας Γιάννης Παπαδόπουλος, έτσι;

Τι πάω να εξηγήσω και εγώ τώρα στα ορκ θα μου πεις..

Καταλαβαίνεις ότι και τα ορκ στην ουσία είναι cid που αναφέρεις... οπότε ποιος είναι ορκ και ποιος δεν είναι να μου επιτρέψεις να αμφιβάλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα αυτά τα σκάνδαλα με τις εταιρειες που  παρακολουθουν τις συζητήσεις μας τελικά το παραδοσιακό τηλέφωνο - κλήση κατέληξε να είναι το πιο αδιάβλητο και ασφαλές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαγα μια μερα για θερμοσιφωνες ΝΑ διαφημηση για θερμοσιφωνες. Μιλαγα για διακοπες ΝΑ διαφημηση για  διακοπες-δωματια. Μιλαγα χθες για μαλ*κες ΝΑ ΑΡΘΡΟ  ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΟΥΚΕΜΠΕΡΓΚ 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά, ψυχραιμία. Αποκλείεται να μας παρακολουθούν. Όλα συμπτώσεις είναι και δεν το έχετε καταλάβει απλά.

Άλλωστε, έχουν κάποιο όφελος οι εταιρείες αυτές απ'το να παρακολουθούν τις καταναλωτικές μας συνήθειες;

Σε λίγο θα μου πείτε ότι τους αποφέρει και κέρδη αυτό το υποθετικό σενάριο.

Μη τρελαθούμε κι όλας, είπαμε...

Αφήστε δε, που αυτές οι συμπτώσεις με τις συμπτωματικά στοχευμένες διαφημίσεις είναι και προς το συμφέρον μας.

Δεν χρειάζεται καν να ψάξουμε για προϊόντα. Μας τα προσφέρουν στο πιάτο, συμπτωματικά πάντα, οι εν λόγω εταιρείες.

Win-win η φάση. Όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Καταλαβαίνετε οτι για όλα αυτά τα δεδομένα είστε ένα CID και όχι ένας Γιάννης Παπαδόπουλος, έτσι;

Τι πάω να εξηγήσω και εγώ τώρα στα ορκ θα μου πεις..

Ένα CID που είναι foreign key σε πέντε-έξι άλλους πίνακες, ένας εκ των οποίων έχει το username σου, το email σου και το ονοματάκι σου... 

Το παίζεις και έξυπνος.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το θέμα με το privacy περνάει σε δεύτερη μοίρα (όχι ότι δεν είναι σημαντικό βέβαια)... 

Απλά αναρωτιέμαι ποσο περισσότερο θα κράταγε η μπαταρία αν το μικρόφωνο και το gps δεν ήταν συνεχως ανοικτό στέλνοντας, δεν ξέρω κ εγω που, δεδομένα ώστε να μας στέλνουν πίσω διαφημισεις...

Κάποτε γινόταν ο κακος χαμος για τα resources που έτρωγε ο «συνδετήρας-helper» του office. Σήμερα για τον κρυφό βιασμό της μπαταριας μας δεν διαμαρτυρετε κανεις; 

 

Just saying...🤗

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Προσωπικα το θέμα με το privacy περνάει σε δεύτερη μοίρα (όχι ότι δεν είναι σημαντικό βέβαια)... 

Απλά αναρωτιέμαι ποσο περισσότερο θα κράταγε η μπαταρία αν το μικρόφωνο και το gps δεν ήταν συνεχως ανοικτό στέλνοντας, δεν ξέρω κ εγω που, δεδομένα ώστε να μας στέλνουν πίσω διαφημισεις...

Κάποτε γινόταν ο κακος χαμος για τα resources που έτρωγε ο «συνδετήρας-helper» του office. Σήμερα για τον κρυφό βιασμό της μπαταριας μας δεν διαμαρτυρετε κανεις; 

Just saying...🤗

Ισχύει στο έπακρο αυτό που λες. Σκέψου μόνο, αν αφαιρέσεις εντελώς τα gapps απ'το android, κερδίζεις ένα 20-30% στη διάρκεια της μπαταρίας.

Και μόνο που τρέχουν διαρκώς από πίσω ένα σωρό περιττά για τον χρήστη services, είναι λόγος να απαλλαγείς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα είχα την απορία αν αρχίσω και λεω λεξεις οπως terror, αλκαιντα, βομβα, αλαχουακμπαρ κτλ σε πόση ώρα θα σκασουν μύτη τίποτα διμετροι με γυαλιά τυπου matrix με μαύρα τζιπακια? 🤣

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πάντα είχα την απορία αν αρχίσω και λεω λεξεις οπως terror, αλκαιντα, βομβα, αλαχουακμπαρ κτλ σε πόση ώρα θα σκασουν μύτη τίποτα διμετροι με γυαλιά τυπου matrix με μαύρα τζιπακια? 🤣

There’s only one way to find out 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...