Προς το περιεχόμενο

Το Facebook χρησιμοποιούσε ανθρώπους για να ακούν τις συνομιλίες σας στο Messenger


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, Gentoo85 είπε

Ισχύει στο έπακρο αυτό που λες. Σκέψου μόνο, αν αφαιρέσεις εντελώς τα gapps απ'το android, κερδίζεις ένα 20-30% στη διάρκεια της μπαταρίας.

Και μόνο που τρέχουν διαρκώς από πίσω ένα σωρό περιττά για τον χρήστη services, είναι λόγος να απαλλαγείς.

 

Πως αφαιρείτε ; Για πες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Πάντα είχα την απορία αν αρχίσω και λεω λεξεις οπως terror, αλκαιντα, βομβα, αλαχουακμπαρ κτλ σε πόση ώρα θα σκασουν μύτη τίποτα διμετροι με γυαλιά τυπου matrix με μαύρα τζιπακια? 🤣

Δοκίμασε και πες μας 😁😁😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει η Α.Ι. 

Προχθές με έναν συνάδελφο στο messenger λέγαμε για το αφεντικό μας το πόσο ufo και μο@νόπανο είναι, Τσααααακ,  να σου σκάνε διαφημίσεις για σερβιέτιες με φτερά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτον τον κοσμο δεν υπαρχει τιποτα free. Ο τσαμπας πεθανε πριν της εποχης μας, μαζι με την πιστη σε εναν Θεο κ εναν παραδεισο.

Σημερα δεν ειμαστε παρα νουμερα σε μια τεραστια στατιστικη μελετη καποιων χρηματηστηριακων υπερ-οργανισμων. Ενα τραγικο πληθυσμιακο πειραμα για να δουν καποιοι ποσο γρηγορα μπορει το πιο "εξυπνο" ον σε αυτον τον αμοιρο πλανητη, να αυτοκτονησει. Ολα οσα βλεπουμε δεν ειναι παρα μικρα κομματια αυτης της μεγαλης εικονας- της προμελετημενης συρρικνωσης του πλυθησμου σε επιπεδα manageable απο τους εκαστοτε ισχυρους. 

Γελαμε κ κανουμε αστειακια -κ καλα κανουμε δλδ, αλλοιως θα επρεπε να ψυχοπλακωθουμε- αλλα γνωριζουμε πολυ καλα που καταληγουν αυτα που διαβαζουμε. 

Ολοι ξερουμε οτι ειναι ζητημα χρονου κ μονο, μεχρι τα διαφορα ΑΙ να χρησιμοποιηθουν για στρατιωτικους σκοπους κ αστυνομευση. 

Ολοι γνωριζουμε οτι οι τεχνολογιες παρακολουθησης που αναφερονται εδω ΗΔΗ χρησιμοποιουνται για τον στρατο κ την αστυνομια.

Ολοι γνωριζουμε οτι αν σημερα απαγορευεται να αμφισβητισεις φωναχτα ολοκαυτωματα κ σεξουαλικες προτιμησεις, αυριο θα απαγορευεται ακομα κ να σκεφτεις να πας κοντρα τους μελλοντικους νομοθετες κ σε αυτα που θα απαγορευονται τοτε.

Φτανουμε σιγα-σιγα στην εποχη της απολυτης υποταγης. Βημα-βημα, τουβλακι-τουβλακι, τεχνολογια την τεχνολογια, ερχεται η ωρα που το να αμφισβιτησεις την αρχουσα ταξη (την εχουσα αδεια εκδοσης χρηματος, οχι την πολιτικη- πριν πεταχτουν διαφοροι Αινσταιν.....), θα ειναι απο τρομαχτικα δυσκολο εως αδιανοητο. 

Ολα αυτα που βλεπουμε σημερα απο FB, Amazon, Google, Microsoft δεν ειναι παρα η civilian εκδοση αυτου που προκειται να ερθει σε λιγα χρονια για να μας αστυνομευσει. Για να μας προστατευσει απ τον εαυτο μας. Για να μας κρατα συνεχως ευτυχισμενους. Να μας βοηθα να ειμαστε παντα πολιτικα σωστοι κ συμφωνοι με το υπολοιπο συνολο. 

Αναρωτιεται ο αλλος αν εμεις (τα Ορκ) καταλαβαινουμε οτι δεν ειμαστε παρα CID.... χαχαχα!!! Οχι γιατι νομιζα οτι ολες αυτες οι τεραστιες πολυεθνικες κ τα αφεντικα τους μας εβλεπαν σαν ανθρωπους!!!!! ΛΟΛ!!! Φυσικα κ ειμαστε CIDs. Αυτοι ειναι οι ανθρωποι, εμεις τα νουμερα. Εσυ φιλε δεν εχεις καταλαβει την θεση σου σε αυτη την εξισωση ! Αυτοι ξερουν καλα τι ειμαστε. 

 

Κατι τετοιες στιγμες θυμαμαι την απορια μου οταν πρωτοκαθησα την δεκαετια του 90 μπροστα σε εναν υπολογιστη με διαδυκτιο κ αναρωτηθηκα πως ειναι δυνατον καποιοι να με συνδεουν με ολον τον πλανητη κ να το κανουν τσαμπα !!!??? Νομιζω η εικονα εχει φτασει να ειναι αρκετα ευκρινης πλεον... Εχουν μπει πολλα κομματια παζλ στην θεση τους για να μπορουμε πλεον να βλεπουμε τι σχηματιζεται. Φυσικα κ δεν ηταν τσαμπα η συνδεση.... Απλα εκανα λαθος στην εκτιμηση τι ("ποιος" για να ειμαι συγκεκριμενος) ηταν το προιον κ που ηταν το ταμπελακι της τιμης κολλημενο..... 

 

Κ λιγα λογια απο τον παντα επικαιρο Lemmy.... (ποσο δικιο ειχε αυτος ο ανθρωπος, αλλα ποσα χρονια χρειαστηκα να τον καταλαβω...)

I twist the truth, I rule the world
My crown is called deceit
I am the emperor of lies
You grovel at my feet 
I rob you and I slaughter you
Your downfall is my gain
And still you play the sycophant
And revel in your pain 
And all my promises are lies
All my love is hate
I am the politician
And I decide your fate.

Orgasmatron- MOTORHEAD

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikcrf είπε

Πως αφαιρείτε ; Για πες 

Κάνε αναζήτηση για microg.

32 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Ολοι γνωριζουμε οτι αν σημερα απαγορευεται να αμφισβητισεις φωναχτα ολοκαυτωματα κ σεξουαλικες προτιμησεις, αυριο θα απαγορευεται ακομα κ να σκεφτεις να πας κοντρα τους μελλοντικους νομοθετες κ σε αυτα που θα απαγορευονται τοτε.

Σταμάτησα να διαβάζω  σ'αυτό το σημείο. Αν αμφισβητείς ιστορικά γεγονότα που διαδραματίστηκαν μόλις 75 χρόνια πριν, ενώ μπορείς να τα επαληθεύσεις από ανθρώπους που τα βίωσαν και είναι ακόμα εν ζωή κάποιοι, τότε δεν υπάρχει καμία ελπίδα...

Το άλλο για τις σεξουαλικές προτιμήσεις, ακόμη πιο τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μόλις τώρα το πείραμα στο Mac μου. Έκλεισα τα πάντα και είπα στη γυναίκα μου να διαλέξει ένα οποιοδήποτε θέμα θέλει να συζητήσουμε στα Αγγλικά, το οποίο να έχει να κάνει με αγορά προιόντων ή υπηρεσιών (κάτι για το οποίο δεν έχουμε μιλήσει μέχρι τώρα). Ξεκίνησε λοιπόν να μου λέει ότι θέλει να κάνει γάμο και θέλει να δεί wedding shoes και wedding dresses. Ανοίγω Chrome και μετά απο 5 λεπτά ξεκινάνε και πετάγονται σε διάφορα sites διαφημίσεις με γυναικεία παπούτσια και φορέματα. Όχι γάμου όπως ήταν το κύριο θέμα μας αλλά προφανώς το μικρόφωνο επιασε τις λέξεις shoes & dresses. Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο για να μου επιβεβαιώσει ότι το μικρόφωνο μεταφέρει πληροφορίες όταν εγώ δεν το γνωρίζω τις οποίες χρησιμοποιούν με όποιο τρόπο θέλουν. Να πώ την αλήθεια, είμαι μια ζωή δύσπιστος και θεωρώ ότι το 99% αυτών που διαβάζω στον ιντερνετ είναι παραπληροφόρηση και fake news, δεν το περίμενα αυτό που μόλις είδα...

Υ.Γ. Μέχρι τώρα ότι διαφημίσεις βλέπω είναι θέματα που απασχολούν εμένα (smartphones, smartwatches, tech θέματα δηλαδή) και ουδέποτε έχω δεί διαφήμιση με γυναικεία πέδιλα και φορέματα στον υπολογιστή μου.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το εμπόρευμα είσαι εσύ! ... Αν δεν πληρώνεις για το προϊόν, κινδυνεύεις να γίνεις εσύ το εμπόρευμα.Aυτο γινεται χρονια τωρα και το συζηταμε διοτι μας φενοτανε δηθεν περιεργο....Τωρα απλα  ηρθε η επιβεβαιωση με σφραγιδα.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, και? 

εγινε καλυτερη η ζωη τους ή πλουσιοτερη απο ασχετες συνομιλιες μας? εχουνε χιλιαδες ατομα καθε εθνικοτητας για να παρακολουθουν τους παντες και να καταλαβαινουν τι λενε? απο τα εκατομμυρια/δις χρηστες σε ολες τις πλατφορμες ποσες συνομιλιες παρακολουθησαν? το 5%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι ψοφάνε για δημοσιότητα και κάποιοι θέλουν να κρύψουν την ίδια τους την ύπαρξη...

 Τι να καταλογίσει κανείς στον Mark Zourlovits, ότι "απευθύνθηκε" στην παγκόσμια πλέμπα (κατόπιν εντολής, εννοείται) και βρήκε ανταπόκριση? 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimmeneidis είπε

Έκανα μόλις τώρα το πείραμα στο Mac μου. Έκλεισα τα πάντα και είπα στη γυναίκα μου να διαλέξει ένα οποιοδήποτε θέμα θέλει να συζητήσουμε στα Αγγλικά, το οποίο να έχει να κάνει με αγορά προιόντων ή υπηρεσιών (κάτι για το οποίο δεν έχουμε μιλήσει μέχρι τώρα). Ξεκίνησε λοιπόν να μου λέει ότι θέλει να κάνει γάμο και θέλει να δεί wedding shoes και wedding dresses. Ανοίγω Chrome και μετά απο 5 λεπτά ξεκινάνε και πετάγονται σε διάφορα sites διαφημίσεις με γυναικεία παπούτσια και φορέματα. Όχι γάμου όπως ήταν το κύριο θέμα μας αλλά προφανώς το μικρόφωνο επιασε τις λέξεις shoes & dresses. Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο για να μου επιβεβαιώσει ότι το μικρόφωνο μεταφέρει πληροφορίες όταν εγώ δεν το γνωρίζω τις οποίες χρησιμοποιούν με όποιο τρόπο θέλουν. Να πώ την αλήθεια, είμαι μια ζωή δύσπιστος και θεωρώ ότι το 99% αυτών που διαβάζω στον ιντερνετ είναι παραπληροφόρηση και fake news, δεν το περίμενα αυτό που μόλις είδα...

Υ.Γ. Μέχρι τώρα ότι διαφημίσεις βλέπω είναι θέματα που απασχολούν εμένα (smartphones, smartwatches, tech θέματα δηλαδή) και ουδέποτε έχω δεί διαφήμιση με γυναικεία πέδιλα και φορέματα στον υπολογιστή μου.

Στα αγγλικά που είχα εγώ μια συζήτηση μετά είδα διαφημίσεις για αυτό που μιλάγαμε και απλά μου το πρότειναν.

 

Μια άλλη πρόσφατη περίπτωση , μου είπε ένας να κάνω μια ασφάλεια σε μια συγκεκριμένη εταιρία και μετά από κάτι μέρες όμως βλέπω μέσα στο inbox του yahoo ανάμεσα στα μειλ μου διαφήμιση της εταιρίας που μου πρότεινε ο άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kostas12ldb είπε

Γουγλής και Φεϊσμπούκης ακούν' τα @@ μου εδώ και 3 μήνες (κλείσιμο fb και χρήση SailfishOS αντί Android)...
Σε λίγο θα ακολουθήσει και η Μικρομάλακη (δοκιμάζω OpenSUSE).
Προτιμώ να "δίνω" πληροφορίες σε μικρότερους παίκτες, παρά σε μεγαλοκαρχαρίες.

Smartphone δηλαδή δε χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...