Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Amazon. Θα φάω άκυρο?


tyf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πριν δύο μέρες είδα μια κάρτα kfa2 2080 rtx στα 298 ευρώ σε ένα μαγαζί στο Amazon de. 

Έκανα παραγγελία αλλά μου την ακύρωσε χωρίς να κάνει χρέωση στην κάρτα. Σήμερα βλέπω ένα αλλά μαγαζί να έχει βάλει ίδια τιμή ίδια κάρτα με μεγαλύτερα μεταφορικά. Έκανα την παραγγελία και μου έκανε την χρέωση κανονικά. Αυτό σημαίνει ότι θα την στείλει η θα φάω άκυρο? Έχει τύχει σε κανέναν άλλον?  αν φάω άκυρο το refund από Amazon αργεί? 

 

 

Screenshot_20190815_192953.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται από χιλιόμετρα ότι είναι απάτη, λογικά θα σου ακυρώσει το Αμαζον την παραγγελία από μόνο του... Μα καλά, πως την πατάτε έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καρτα εννοειται πως δε θα παραλαβεις, το μονο που πρεπει να σε απασχολει ειναι αν θα παρεις πισω τα λεφτα σου και αν αυτο προκειται να συμβει συντομα. Εφοσον μιλαμε για απευθειας πληρωμη με καρτα, μιλα αμεσα με την τραπεζα σου μηπως και προλαβεις να ακυρωσεις τη συναλλαγη, διαφορετικα...

ΥΓ. Και νταξει, βλεπεις οτι η πρωτη σου προσπαθεια στραβωσε. Πώς στο καλο δεν αναρωτιεσαι τι παιχτηκε, αλλα πας ντουγρου να την ξαναπαραγγειλεις στον αμεσως επομενο που σου πουλαει κατι υπερβολικα καλο για να ειναι αληθινο; Ουτε καν ενας προβληματισμος;

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tyf είπε

Συγνώμη εφόσον κάνω μέσω Amazon την πληρωμή πως θα μου κάνει απατη

 Εγώ με την αμαζον έχω να κάνω. Από αυτούς θα ζητήσω refund σωστά? 

Δεν την πουλάει το Amazon, την "πουλάει" 3ος. Δες στην εικόνα που έβαλες το "Sold by:" .

Στο Amazon υπάρχουν και απλά μαγαζιά/πωλητές τα πράγματα δεν τα πουλάει μόνο το ίδιο το Amazon.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα λίγα γερμανικά μου.. Απο κατω γράφουν αρκετά άτομα πως η τιμή δεν είναι ρεαλιστική και μάλλον είναι scam κάποιος γραφει πως παρέλαβε και ενας ακόμη πάλι οτι παρέλαβε αλλα η καρτα τα έφτυσε σε 3 βδομάδες.. Όπως και να έχει καλυτερα ακύρωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...