Προς το περιεχόμενο

ADSL OTE στο Εξοχικο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στη παρεα,

Πριν καμποσα χρονια ειχα βαλει 24αρα στο εξοχικο μου και ειδικα στην αρχη πηγαινε αερας. Θυμαμαι επιανα 2-3mbps παραπανω απο οτι με την τοτε ADSL στο σπιτι στην Αθηνα. Καπου στα 14-15mbps.

H ταχυτητα επεσε τραγικα τα τελευταια 2 χρονια. Περυσι δεν επιανα πανω απο 6 και ενω δοκιμασα να επικοινωνησω με τον ΟΤΕ και τους εξηγησα ποσο επιανα στην αρχη. μου ειπαν οτι δεν μπορουσαν να κανουν κατι, και οτι ειναι φυσιολογικο! Δεν εδωσα σημασια γιατι θα καθομουν λιγες μερες και τα 6 μου ηταν αρκετα λογω του οτι ημουν κοντα στο ρουτερ και δεν ηθελα πολλα πραγματα.

Φετος ειμαστε στα 1,6 mbps. Υπαρχει αναγκη συνδεσης 2-3 συσκευων και απλα δεν παει βημα ειδικα αμα πας να στριμαρεις κατι απο μια συσκευη.

Υπαρχει κατι συγκεκριμενο που μπορω να ζητησω απο τον ΟΤΕ σε αυτη τη περιπτωση; Να ερθει τεχνικος; Το σπιτι ειναι καινουργιο και η καλωδιωση επισης. Τι μπορει να φταιει και ειναι τοσο τραγικα αργη η συνδεση; Να πω οτι δεν εχω αποσυνδεσεις και ειναι σταθερη η συνδεση το μονο προβλημα ειναι η ταχυτητα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και τα τελευταία χρόνια απέκτησες αρκετούς γείτονες; 🤣

Ρώτα αν υπάρχει VDSL στην περιοχή σου, αν όχι τότε δήλωσε το βλάβη ίσως το router έχει θέμα.

Δες και στο WIFI για τυχόν υποκλοπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να καταφυγω στη λυση του VDSL με ακριβοτερο παγιο γιατι ειναι εξοχικο και ερχομαι 1 μηνα συνολο ολο το χρονο.

Δεν παιζει να κλεβει καποιος γιατι ο κωδικος εχει αλλαχτει και οι γειτονες λειπουν. 😛

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...