Προς το περιεχόμενο

Tέσσερα νέα χειριστήρια DuaShock 4 για το PS4 ανακοίνωσε η Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Μου θύμησες το φοβερό μηχάνημα με Arcade perfect παιχνίδια και πολύ προηγμένο hardware και fearures καθώς και πραγματικά "επαναστατικό"online play (Phantasy Star Online)έπαιρνε επέκταση μνήμης,μέσα σε αυτό το χειριστήριο την Virtual memory,που είχε οθόνη για να βλέπεις διάφορα στοιχεία αλλά και μίνι games ενώ έπαιζες το παιχνίδι ! 🖖

Off topic:

Dreamcast ftw...

Ακόμα πρέπει να είναι η κονσόλα που είχα λιώσει περισσότερο απο κάθε άλλη...

Επισης ήταν και πολύ χρήσιμη. Θυμάμαι το 2000 παρουσιάστηκα στο ναυτικό και βρέθηκα σε ένα πανάρχαιο πλοίο  (Α/Γ Οινουσαι). Δεν περιγράφω καν συνθήκες διαμονής, οι γνώστες ξέρουν..  Το μόνο βιώσιμο σημείο ήταν  η κουζίνα αλλά είχε καταληφθεί απο τους παλιους που ήταν «κέρβεροι». Θυμάμαι ενας σειρά μου πήγε να αλλάξει κανάλι χωρίς και καλά να ρωτησει. Πέρα απο το ότι δεν έμεινε τσέπη για τσέπη σε χρόνο dt, το επόμενo βράδυ έφαγε και «σακούλα». Γενικως σακούλα έπεφτε σύννεφο και είχα αρχίσει να ανυσηχω μήπως έρθει και η σειρά μου...

Η λύση; Σκάω μύτη με το Dreamcast, το Powerstone, το Soul Calibur, το MSR και το Virtual Tennis, μαζί με 4 joypad μέσα σε μια σακούλα κ ρωτάω τον πιο «μούρη» παλιό αν επιτρέπονται τέτοια πραματα εδώ... Εν μια νυκτή έγινα το αγαπημένο παιδι. Έλιωναν μέχρι και οι αξιωματικοί 🤣

Κονσολάρα!

Και με τρελό gadgetίδι στον κοντρολερ πράγματι:

CBFA1F7A-CD2A-4EE9-926A-BFFDDA2AC560.jpeg.653e334a5d2130f23fa8d700e3045e3e.jpeg

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Choutas είπε

Το Rose Gold είναι μόδα καιρό στα κινητά θέμα χρόνου ήταν να βγουν και σε μοχλούς.

Του N64 ήταν ο πιο περίεργος από όλους έπρεπε να βάλεις το αριστερό χέρι να αγκαλιάζει την μεσαία λαβή για να χρησιμοποιείς τον αναλογικό μοχλό σε πολλά παιχνίδια και φυσικά η διαρρύθμιση των κουμπιών με μπέρδευε ως κάτοχο PSX.

Νομίζω ότι πέρα του Wavebird δεν με βόλευαν ποτέ τα χειριστήρια της Nintendo. Το Pro του Wii U είναι καλό αλλά δεν τρελάθηκα μόνο του Switch μου μένει.

Με το χειριστηριο του N64 τερματισαμε τα Mario 64/pokemon stadium. Αξεχαστες στιγμες. Εχω την εκδοση κονσολας που ειχε τον pikachu πανω και το μπλε κιτρινο χρωμα. Ανεκτιμητης αξιας.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θα εχω λεφτα για πεταμα θα ηθελα να παρω ενα dualshock 4 απο εδω:
https://www.colorware.com/p-903-dualshock-4-2016.aspx?c=dw2-7nhng*dw4-7nhvo*dw6-7niuo*dw8-7njve*

Σε εσας δεν χαλανε τα dualshock 4 ;
Εχω 3 και μονο το καινουργιο ειναι οκ, τα αλλα δυο εχουν βγαλει κουσουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γατάκια... Όποιος δεν έχει βγάλει κάλους στα χέρια δουλεύοντας το ξερό χειριστήριο του Atari δεν γνωρίζει από χειριστήρια... 😎😂😎

at_atari_2600_joystick.jpg

Επεξ/σία από Golden_Boy
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Ε μια και έφτασε ως εδώ, βάζω και αυτό το ουλτρα αγαπημένο (kick off 2 ftw btw)!

503AFAD7-660E-40BD-8568-7E996EDC40A9.jpeg.1af4aeb9eed3a6c28a6ff495ce63c159.jpeg

Τρομερός χαχαχα! Το είχα σε Amstrad 128!!! Έπαιζα "Harrier Attack"(..ξέρω....καμενος!!!) ... Χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Gentoo85 είπε

Σε όσα χρώματα κι αν το βγάλουν, τίποτα δεν ξεπερνάει τη σπουδαιότητα αυτού:

https://static.giantbomb.com/uploads/original/0/2164/1270989-a_dual_shock_2.jpg

Μικρό άβολο και εύθραυστο. Μόνο ιστορία κουβαλάει. 

20 ώρες πριν, Gentoo85 είπε

Σε όσα χρώματα κι αν το βγάλουν, τίποτα δεν ξεπερνάει τη σπουδαιότητα αυτού:

https://static.giantbomb.com/uploads/original/0/2164/1270989-a_dual_shock_2.jpg

+++++ καλώδιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Ναι δεν ήταν ότι πιο βολικό, απλά ειναι σπουδαίο επειδή ήταν το πρώτο με analogue stick... 

Εννοειτε του ps4 (που δείχνεις) είναι απείρως πιο βολικό αν και για εμένα το πιο βολικό απο όλα μέχρι τώρα, είναι του 360.

Ισχύει και εγώ ακόμα δεν νομίζω ότι έχω βρει πιο βολικό χειριστήριο από αυτό του 360. Γενικά βασικά πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα χειριστήρια, ποιοτικό-στιβαρό, όμορφο, βολικό, πολύ καλή η υφή και η πίεση όλων των πλήκτρων και γενικά η όλη αίσθηση στο χέρι. Μόνο η κλασική θύρα 3.5mm jack λείπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Bentktk1 είπε

Μικρό άβολο και εύθραυστο. Μόνο ιστορία κουβαλάει. 

+++++ καλώδιο!!!

Μικρό και άβολο δεν ήταν σε καμία περίπτωση. Τα "κέρατα" ήταν ιδανικά σε μέγεθος ώστε να το κρατάς με σιγουριά.

Αλλά ούτε κι εύθραυστο θα το έλεγα. Έπρεπε να φάει πολλές ξυλιές και εκσφενδονίσεις σε τοίχους για να σπάσει...

Στο καλώδιο θα συμφωνήσω, αλλά αναφέρθηκα κυρίως στην εργονομία και όχι στην πρακτικότητα.

Νομίζω του ps3 ήταν παρόμοιο σε σχεδιασμό αλλά wireless ;)

 

Spoiler

http://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/12021409/images/ps3%20remote.jpg

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί επιμένει η sony να βάζει τους αναλογικούς μοχλούς τόσο κοντά και στο ίδιο ύψος και όχι ασύμμετρα όπως οι υπόλοιποι...

Για αυτό το λόγο κυρίως ποτέ δεν με βόλεψε ιδιαίτερα το χειριστήριο της sony σε σχέση με αυτά τα xbox μετά από κάποια ώρα παιχνιδιού.

Της sony το θεωρώ ένα χειριστήριο μέχρι τώρα, 25 χρόνια την ίδια λογική έχει... πιστεύω στο ps5 να πάνε επιτέλους σε κάτι άλλο.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2019 στις 3:21 ΜΜ, TheGrisGrisMan είπε

Ναι δεν ήταν ότι πιο βολικό, απλά ειναι σπουδαίο επειδή ήταν το πρώτο με analogue thumb stick... 

Εννοειτε του ps4 (που δείχνεις) είναι απείρως πιο βολικό αν και για εμένα το πιο βολικό απο όλα μέχρι τώρα, είναι του 360.

Δεν ήταν το πρώτο το 1995 που βγήκε το ν64. Το πρώτο ήταν του sega mega drive το 1989.

;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν ήταν το πρώτο το 1995 που βγήκε το ν64. Το πρώτο ήταν του sega mega drive το 1989.

;)

Ποιό εννοεις; Στελνεις ένα screenshot αν θες γιατί το official joypad του mega drive δεν θυμάμαι να είχε thumbstick;

21FD7838-81DC-438F-9986-759DB7EDE0DE.jpeg.9ec244af23cbd973d31832a4748c1132.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Ποιό εννοεις; Στελνεις ένα screenshot αν θες γιατί το official joypad του mega drive δεν θυμάμαι να είχε thumbstick;

21FD7838-81DC-438F-9986-759DB7EDE0DE.jpeg.9ec244af23cbd973d31832a4748c1132.jpeg

Διορθώνω. ΓΙΑ το Mega drive

https://segaretro.org/XE-1_AP

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...