Προς το περιεχόμενο

i30 fastback 140 ps


evts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

Θα αντικαταστήσω το κλασσικό παλιό atos και σκέφτομαι να πάρω το i30  fastback  140 ps. Θα ήθελα να μάθω μειονεκτήματα από τους κατόχους και αν αξίζει σαν αγορά. Πολύ δύσκολα το βλέπω να κυκλοφορεί στο δρόμο. Δεν έχει πίσω υαλοκαθαριστήρα δημιουργεί πρόβλημα με κακές καιρικές συνθήκες; Το μεταλλικό χρώμα πάει 500+ αξίζει ; Είμαι και σε δίλημμα μεταξύ λευκού και μαύρου. Από κατανάλωση είναι κάπως τσιμπημένη γενικά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε πως αξίζει το μεταλλικό χρώμα,ίδιος για τόσο μεγάλη αξία αγοράς.

Δεν βλέπεις πολλά γιατί μάλλον στα ίδια χρήματα και άλογα ο κόσμος διαλέγει suv (QQ , vitara sx4 karoq 500x κτλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραψες εδω για το αν αξιζει αλλο αυτοκινητο περα απο γερμανικο; Περα απο την πλακα εχω μια εκτιμηση στην hyuundai-kia γιατι ειναι αθανατα αν και παλια επασχαν απο πλαστικα και συναρμολογηση στο εσωτερικό. Εγω θα σου ελεγα αμα σου αρεσει να το παρεις και ας μην βλεπεις να κυκλοφορουν πολλα. Για τι κινητηρα μιλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, VyronPeristeri είπε

Εγραψες εδω για το αν αξιζει αλλο αυτοκινητο περα απο γερμανικο; Περα απο την πλακα εχω μια εκτιμηση στην hyuundai-kia γιατι ειναι αθανατα αν και παλια επασχαν απο πλαστικα και συναρμολογηση στο εσωτερικό. Εγω θα σου ελεγα αμα σου αρεσει να το παρεις και ας μην βλεπεις να κυκλοφορουν πολλα. Για τι κινητηρα μιλας;

Για 1.4 lt Turbo  140 ίππους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο αυτοκίνητο!

Το έχεις οδηγήσει; Αν όχι, σπευσε. Μην πάρεις γουρούνι στο σακι. 

Ο υαλοκαθαριστηρας πίσω δεν είναι πρόβλημα. Σκέψου ότι κανένα σενταν δεν έχει.

Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει μέσα αλλά αυτά γούστα είναι. Η φίρμα φτιάχνει αξιόπιστα αυτοκίνητα αν και μένει να δούμε πως θα τα πάνε και αυτοί τώρα που μπήκαν στην εποχή των τούρμπο. 

Το μεταλλικό χρώμα ελάχιστα έως καθόλου σχετίζεται με αντοχή. Είναι προσθήκη ρινισματων μετάλλου ώστε να λαμπυρίζει στους διάφορους φωτισμούς. Οπότε αν δε σου περισσεύουν τα 500, μπορείς κάλλιστα να το προσπεράσεις. 

Όσο για το ότι δε βλέπεις πολλά στο δρόμο, έχει να κάνει με τη μόδα των Suv που σου είπε ο φίλος παραπάνω, αλλά και με το ότι οι περισσότεροι παίρνουν το ίδιο σε χατς που είναι πιο πρακτικό και πιο φτηνό (αν και λιγότερο όμορφο!). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι ελεγες για το απλο το i30! Πραγματικα παιζει να μην εχω δει ουτε ενα στο δρομο αλλα και παλι δε μου λεει κατι αυτο. Να πας να το δοκιμασεις εννοειται. Ο κινητηρας αν και 1.4 μια χαρα καταναλωση απ'οτι λεει εχει στα 5.5 λιτρα τα 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gousgounakos είπε

Γεια χαρά,

Θα αντικαταστήσω το κλασσικό παλιό atos και σκέφτομαι να πάρω το i30  fastback  140 ps. Θα ήθελα να μάθω μειονεκτήματα από τους κατόχους και αν αξίζει σαν αγορά. Πολύ δύσκολα το βλέπω να κυκλοφορεί στο δρόμο. Δεν έχει πίσω υαλοκαθαριστήρα δημιουργεί πρόβλημα με κακές καιρικές συνθήκες; Το μεταλλικό χρώμα πάει 500+ αξίζει ; Είμαι και σε δίλημμα μεταξύ λευκού και μαύρου. Από κατανάλωση είναι κάπως τσιμπημένη γενικά;

Δέν είμαι κάτοχος, αλλά πρίν λίγο καιρό ψαχνόμουν, κυρίως για το N.

Μέτριο πορτπαγκάζ και μέτριοι χώροι για τους πίσω, οι οποίοι γίνονται ακόμα μικρότεροι αν έχεις τα αναβαθμισμένα ηλεκτρικά καθίσματα, καθώς είναι πιό χοντρά απο τα απλά.

Όντως κυκλοφορούν ελάχιστα και ούτε πρόκειται να κυκλοφορήσουν, με ότι σημαίνει αυτό για τη μεταπώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμουν διακοπες ειδα δυο τρια i30 fastback.για μενα παρτο ασπρο που νομιζω ειναι χωρις χρεωση.τωρα για το θεμα αν κυκλοφορουν πολλα μην σε απασχολει.το αυτοκινητο ειμαι ομορφο και vfm εχω μπει σε I30 Fastback πολυ προσφατα σε ταξι στην σιγκαπουρη και τα εχασα ωραιο αυτοκινητο.με λιγα λογια παρτο αν σου αρεσει.πολυ καλη αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά μου φαίνεται ωραίο. Ο σκοπός είναι να την βγάλει όσα χρόνια αντέξει οπότε δεν κοιτάω την αξία μεταπώλησης. Το κακό είναι ότι για δοκιμή είχαν μόνο το 1.0 120ps αλλά θα ψάξω τις αντιπροσωπείες για να πετύχω και την καλύτερη δυνατή προσφορά και μήπως βρω  το 1.4 για δοκιμή. Αν έχει κανείς να προτείνει αντιπροσωπεία έστω και με pm αν δεν επιτρέπεται εδώ.

Επεξ/σία από gousgounakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...