Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Μαζί με τα νέα iPhone 11 έρχεται και το Apple Watch Series 5


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, garfield39gr είπε

Βλεπω συνεχεια σχολια του στυλ θα δωσουμε το νεφρο μας παλι και κτλ Νομιζω οτι το προβλημα δεν ειναι η Apple αλλα οι παροχοι που εχετε στην ελλαδα εδω και 5 χρονια εχω καθε χρονια το καινουργιο iphone και φετος πηρα και ρολοι και ολα αυτα δωρεαν με το εξωπραγματικοπαγιο τον  £ 62 και ολα απεριοριστα αρα να τα βαζεται με τους παροχους και οχι με την Apple 

Στην Αμερική που είμαι εγώ και μάλλον και εσύ, έτσι είναι. Αλλα στην Ελλάδα οι παροχοι είναι ένα πολυ κακο ghetto που δρα ανενόχλητο. Mέχρι και τις κάρτες πλέον τις φτάσαν κάπου στα 12-13 euro και η wind και η vodafone και ο ote απο την μια μερα στην αλλη. Kαι αυτό έγινε για να πας σε καρτοσιμβολεο που ξεκινάνε από 14 euro πλέον και αυτά, Και τα κοψαν τα πιο φθηνα που είχαν...  Γενικός στην Ελλάδα δεν ανταγωνίζεται η μια εταιρία την αλλη για το ποιος θα έχει τα καλύτερα πράγματα στις καλύτερες τιμές για τον κόσμο. Απλά συνεννοούνται πως θα κινηθούν στην αγορά κατά του κόσμου. Για να έχουν το μεγαλύτερο όφελος στις τσέπες τους. Για το internet αστο πλασάρει 30 mbps και κάτι χαζά fibers τον 100mbps και τα πουλάει για χρυσό. Στην ακτή ελαφαντοστού έχει μεγαλύτερες ταχύτητες και πολύ καλύτερες τιμές. Kαι για εμενα όταν είμαι στην Ελλάδα μου φέντε πως πρέπει να δώσω κάπου στα 3 νεφρά για να πάρω το iphone 11. Φταίει ότι είναι ελεύθερη αγορά άρα κάνω μια κλίκα και σας μαδάω? Φταίει ότι κανεις δεν μπορεί να δράση εναντια στην κλίκα αυτή? δεν ξέρω ακριβώς τι είναι αυτό που φταίει. Πάντως κάποιοι τα  τσεπώνουν παρα πολυ καλα και δεν προσφέρουν ούτε vdsl 30mbps στο 99.9 τις Ελλάδας εστω σε καλη τιμη. Η εστω 24αρα σε κόσμο που δεν έχει χρήματα για Internet η είναι σε δύσβατες περιοχές.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όποιος καίγεται για την μπαταρία του ρολογιού, ξεκάθαρα δεν έχει χρησιμοποιήσει Smartwatch.

Έχω κάθε βράδυ, στο ρεύμα:

Κινητό

Tablet

Hands free

Ηχείο Bluetooth

Οδοντόβουρτσα

Ξυριστική μηχανή

Power Bank

Χειριστήριο PlayStation

Χειριστήριο Shield

PS Move

Action Camera

Gimball για την action camera

Και πόσα άλλα ξεχνάω και θα με πειράξει να βάλω να φορτίζει το ρολόι.

Τι να πω...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, fytotech είπε

Όποιος καίγεται για την μπαταρία του ρολογιού, ξεκάθαρα δεν έχει χρησιμοποιήσει Smartwatch.

Έχω κάθε βράδυ, στο ρεύμα:

Κινητό

Tablet

Hands free

Ηχείο Bluetooth

Οδοντόβουρτσα

Ξυριστική μηχανή

Power Bank

Χειριστήριο PlayStation

Χειριστήριο Shield

PS Move

Action Camera

Gimball για την action camera

Και πόσα άλλα ξεχνάω και θα με πειράξει να βάλω να φορτίζει το ρολόι.

Τι να πω...

Για κοινωνικό τιμολόγιο σε κόβω....😬😬😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, peros74 είπε

Για κοινωνικό τιμολόγιο σε κόβω....😬😬😬

Κάτσε, τώρα μου έρχονται ένα ένα κι άλλα.

Σκούπα ρομπότ Xiaomi;

Ψυγείο;

Air condition;

Τηλεόραση σε αναμονή;

PlayStation σε αναμονή;

Ασύρματο τηλέφωνο;

Αν μου κόψουν το ρεύμα, παίζει να μην ξέρω τι να κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fytotech είπε

Κάτσε, τώρα μου έρχονται ένα ένα κι άλλα.

Σκούπα ρομπότ Xiaomi;

Ψυγείο;

Air condition;

Τηλεόραση σε αναμονή;

PlayStation σε αναμονή;

Ασύρματο τηλέφωνο;

Αν μου κόψουν το ρεύμα, παίζει να μην ξέρω τι να κάνω!

Γεννητρια πάντως δν σε παίρνει να βαλεις....!!!!😉😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fytotech είπε

Κάτσε, τώρα μου έρχονται ένα ένα κι άλλα.

Σκούπα ρομπότ Xiaomi;

Ψυγείο;

Air condition;

Τηλεόραση σε αναμονή;

PlayStation σε αναμονή;

Ασύρματο τηλέφωνο;

Αν μου κόψουν το ρεύμα, παίζει να μην ξέρω τι να κάνω!

Κάνε εγκατάσταση έναν πυρηνικό αντιδραστηρα στο υπόγειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/8/2019 στις 9:56 ΜΜ, asdfaster είπε

Στην Αμερική που είμαι εγώ και μάλλον και εσύ, έτσι είναι. Αλλα στην Ελλάδα οι παροχοι είναι ένα πολυ κακο ghetto που δρα ανενόχλητο. Mέχρι και τις κάρτες πλέον τις φτάσαν κάπου στα 12-13 euro και η wind και η vodafone και ο ote απο την μια μερα στην αλλη. Kαι αυτό έγινε για να πας σε καρτοσιμβολεο που ξεκινάνε από 14 euro πλέον και αυτά, Και τα κοψαν τα πιο φθηνα που είχαν...  Γενικός στην Ελλάδα δεν ανταγωνίζεται η μια εταιρία την αλλη για το ποιος θα έχει τα καλύτερα πράγματα στις καλύτερες τιμές για τον κόσμο. Απλά συνεννοούνται πως θα κινηθούν στην αγορά κατά του κόσμου. Για να έχουν το μεγαλύτερο όφελος στις τσέπες τους. Για το internet αστο πλασάρει 30 mbps και κάτι χαζά fibers τον 100mbps και τα πουλάει για χρυσό. Στην ακτή ελαφαντοστού έχει μεγαλύτερες ταχύτητες και πολύ καλύτερες τιμές. Kαι για εμενα όταν είμαι στην Ελλάδα μου φέντε πως πρέπει να δώσω κάπου στα 3 νεφρά για να πάρω το iphone 11. Φταίει ότι είναι ελεύθερη αγορά άρα κάνω μια κλίκα και σας μαδάω? Φταίει ότι κανεις δεν μπορεί να δράση εναντια στην κλίκα αυτή? δεν ξέρω ακριβώς τι είναι αυτό που φταίει. Πάντως κάποιοι τα  τσεπώνουν παρα πολυ καλα και δεν προσφέρουν ούτε vdsl 30mbps στο 99.9 τις Ελλάδας εστω σε καλη τιμη. Η εστω 24αρα σε κόσμο που δεν έχει χρήματα για Internet η είναι σε δύσβατες περιοχές.

Ήμουν Σιγκαπούρη και ινδονησια για 15 μέρες και στην ινδονησια πήρα κάρτα για το iPhone Μιας και το ελληνικό νούμερο το έχω σε esim , για data 30GB με 173000 ινδονησιακα ρουπιά = 11€ Από telkomsel και αντίστοιχα από starhub Σιγκαπούρη 100GB + 5GB για roaming prepaid card με 12$ σιγκαπουρης = 7€ την οποία με το διαβατήριο μου την πιστοποίησα και θα την έχω όταν θα ταξιδεύω για roaming. από το application  το δικό τους που κατέβασα μπορώ να βάζω λεφτά και από visa και από PayPal για να μην χάσω το νούμερο μιας και οι διάρκεια του είναι 6μηνες εάν δεν βαλεις λεφτά χάνεται..Δυστηχως οι πάροχοι στην Ελλάδα είναι τραγικοί με τις τιμές που ζητούν..Κοινώς καρτέλ βγάζει ο ένας αύξηση ακολουθούν στη συνέχεια σε ένα μήνα και οι άλλοι 2 πάροχοι..Η ΕΕΤΤ Δυστηχως χαϊδεύει τα αυτιά τους και δεν κάνει τίποτα.. Γελάει ο κόσμος με τα Data στην Ελλάδα που δίνουν και σε τι τιμές .. Πονεμένη ιστορία.

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, fytotech είπε

Όποιος καίγεται για την μπαταρία του ρολογιού, ξεκάθαρα δεν έχει χρησιμοποιήσει Smartwatch.

Έχω κάθε βράδυ, στο ρεύμα:

Κινητό

Tablet

Hands free

Ηχείο Bluetooth

Οδοντόβουρτσα

Ξυριστική μηχανή

Power Bank

Χειριστήριο PlayStation

Χειριστήριο Shield

PS Move

Action Camera

Gimball για την action camera

Και πόσα άλλα ξεχνάω και θα με πειράξει να βάλω να φορτίζει το ρολόι.

Τι να πω...

Και έψαχνα να βρω ποιος ρίχνει την τάση! Να είσαι καλά! Έχεις απόλυτο δίκιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, garfield39gr είπε

Βλεπω συνεχεια σχολια του στυλ θα δωσουμε το νεφρο μας παλι και κτλ Νομιζω οτι το προβλημα δεν ειναι η Apple αλλα οι παροχοι που εχετε στην ελλαδα εδω και 5 χρονια εχω καθε χρονια το καινουργιο iphone και φετος πηρα και ρολοι και ολα αυτα δωρεαν με το εξωπραγματικοπαγιο τον  £ 62 και ολα απεριοριστα αρα να τα βαζεται με τους παροχους και οχι με την Apple 

Δηλαδή 744 Pounds τον χρόνο.

Και δεν έχεις ποτέ δικό σου κινητό, απλά το δανείζεσαι. 

Δεν βλεπω τον λόγο να είσαι και τόσο περιφανος για την επιλογή σου, αν  έπαιρνες κάθε 2 χρόνια καινούργιο το ίδιο θα σου κοστίζε, και θα σου έμενε και το παλιό τηλέφωνο....

Όποιος νομίζει ότι οι εταιρείες δηνουν τα κινητά με τα συμβόλαι με ζημιά , ειναι τουλάχιστον γελασμενος....

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Chape είπε

Έλα τώρα πες την αλήθεια. Πέρα από εκθεσιακα μοντέλα σε καταστήματα δεν έχεις πιάσει ποτέ Apple watch στα χέρια σου. 

Μερικοί βλέπετε Apple και βγάζετε σπυρια... Έχει χίλια δύο πράγματα για να κατηγορησει κάποιος την Apple αλλα για το iPad και το Apple watch δεν μπορείς να πεις πολλά (προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν μπορείς να πεις τίποτα αλλά αυτή είναι μόνο η δική μου γνώμη)

Δεν είπα πως το έχω. Είπα? Έχω το huawei watch gt active. Το έχουν τόσοι φίλοι μου όμως που ξέρω πολύ καλά τα παράπονα τους στο συγκεκριμένο θέμα που έθιξα. Κάνω 24ωρη παρακολούθηση παλμών εξαιρετικής ακριβείας που κρατά ασταμάτητα 4 μέρες. 

Όπως καταλαβαίνεις οι φίλοι με το watch4 δεν μπορούν να το εξηγήσουν γιατί έχουν δώσει 2-3 φορές τα χρήματα που έδωσα εγώ και οι περισσότεροι το πήραν καθαρά για λόγους υγείας.

Το θεωρείς ότι έχω βγάλει εγώ σπυριά η αυτοί που το έχουν? 

Έχεις πλάκα φίλε. 

13 ώρες πριν, ares225 είπε

Με το 3αρι πάντως 1 μέρα και κάτι βγαίνει χαλαρά.Δεν νομίζω το 4 να έχει χειρότερη μπαταρία....

Με συνεχή χρήση? Είσαι σίγουρος? Εγώ ξέρω ότι δε βγάζει μισή μέρα. Για 6 ώρες μου λένε κάποιοι. 

13 ώρες πριν, fotisg είπε

Έχω το 4 εδώ και 3 μήνες και η μπαταρία κρατάει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 μέρες!!

Ξαναλέω. Με συνεχή χρήση καίριων λειτουργιών όπως fitness tracking παρακολούθηση συνεχή καρδιακών παλμών κλπ? Αν μπορείς ξεκαθάρισε το γιατί μάλλον ούτε μισή μέρα δεν βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν είπα πως το έχω. Είπα? Έχω το huawei watch gt active. Το έχουν τόσοι φίλοι μου όμως που ξέρω πολύ καλά τα παράπονα τους στο συγκεκριμένο θέμα που έθιξα. Κάνω 24ωρη παρακολούθηση παλμών εξαιρετικής ακριβείας που κρατά ασταμάτητα 4 μέρες. 

Όπως καταλαβαίνεις οι φίλοι με το watch4 δεν μπορούν να το εξηγήσουν γιατί έχουν δώσει 2-3 φορές τα χρήματα που έδωσα εγώ και οι περισσότεροι το πήραν καθαρά για λόγους υγείας.

Το θεωρείς ότι έχω βγάλει εγώ σπυριά η αυτοί που το έχουν? 

Έχεις πλάκα φίλε. 

Με συνεχή χρήση? Είσαι σίγουρος? Εγώ ξέρω ότι δε βγάζει μισή μέρα. Για 6 ώρες μου λένε κάποιοι. 

Ξαναλέω. Με συνεχή χρήση καίριων λειτουργιών όπως fitness tracking παρακολούθηση συνεχή καρδιακών παλμών κλπ? Αν μπορείς ξεκαθάρισε το γιατί μάλλον ούτε μισή μέρα δεν βγάζει.

Φιλε μου με συνεχή χρήση μου βγάζει μια μέρα ανετοτατα. Μαζί με τρέξιμο και γυμναστική. Δεν χρειάζεται να τα ισοπεδώνουμε όλα.

Ναι συμφωνώ ότι η μπαταρία θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Δεν σημαίνει όμως ότι κρατάει μισή μέρα. Είσαι λίγο υπερβολικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν είπα πως το έχω. Είπα? Έχω το huawei watch gt active. Το έχουν τόσοι φίλοι μου όμως που ξέρω πολύ καλά τα παράπονα τους στο συγκεκριμένο θέμα που έθιξα. Κάνω 24ωρη παρακολούθηση παλμών εξαιρετικής ακριβείας που κρατά ασταμάτητα 4 μέρες. 

Όπως καταλαβαίνεις οι φίλοι με το watch4 δεν μπορούν να το εξηγήσουν γιατί έχουν δώσει 2-3 φορές τα χρήματα που έδωσα εγώ και οι περισσότεροι το πήραν καθαρά για λόγους υγείας.

Το θεωρείς ότι έχω βγάλει εγώ σπυριά η αυτοί που το έχουν? 

Έχεις πλάκα φίλε. 

Με συνεχή χρήση? Είσαι σίγουρος? Εγώ ξέρω ότι δε βγάζει μισή μέρα. Για 6 ώρες μου λένε κάποιοι. 

Ξαναλέω. Με συνεχή χρήση καίριων λειτουργιών όπως fitness tracking παρακολούθηση συνεχή καρδιακών παλμών κλπ? Αν μπορείς ξεκαθάρισε το γιατί μάλλον ούτε μισή μέρα δεν βγάζει.

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ το έχω. Και δεν λέω θεωρίες άλλων. Αλλά την προσωπική μου εμπειρία με αυτό. Και ναι κρατάει παραπάνω από μέρα με συνεχή χρήση και ακόμα και με 2-3 ώρες Streaming μουσικής σε ηχείο ή ακουστικά. Και πίστεψε με το λιώνω το ρολόι πλέον δεν μπορώ χωρίς αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Papakaliati είπε

Δηλαδή 744 Pounds τον χρόνο.

Και δεν έχεις ποτέ δικό σου κινητό, απλά το δανείζεσαι. 

Δεν βλεπω τον λόγο να είσαι και τόσο περιφανος για την επιλογή σου, αν  έπαιρνες κάθε 2 χρόνια καινούργιο το ίδιο θα σου κοστίζε, και θα σου έμενε και το παλιό τηλέφωνο....

Όποιος νομίζει ότι οι εταιρείες δηνουν τα κινητά με τα συμβόλαι με ζημιά , ειναι τουλάχιστον γελασμενος....

Πως κάτι δεν είναι δικό μου ενώ κάθε χρόνο το πουλάω και παίρνω το επόμενο πάλι τσάμπα δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης σου πραγματικά 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...