Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Μαζί με τα νέα iPhone 11 έρχεται και το Apple Watch Series 5


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το apple watch μετράει τους παλμούς σου ανά 4 λεπτά περίπου συνεχώς όσο το φοράς. Αν θέλεις παρακολούθηση κάθε δευτερόλεπτο, τότε προφανώς χρειάζεσαι συγκεκριμένη ιατρική συσκευή.  

Αυτό ακριβώς....

28 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Είσαι προσβλητικός.

Δεν έχουν σημασία οι δικές σας μαρτυρίες εφόσον δεν συμπίπτουν με αυτό που σχολίασα εγώ στην αρχή

Τώρα μαλιστα, μιλάς σωστά!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το apple watch μετράει τους παλμούς σου ανά 4 λεπτά περίπου συνεχώς όσο το φοράς. Αν θέλεις παρακολούθηση κάθε δευτερόλεπτο, τότε προφανώς χρειάζεσαι συγκεκριμένη ιατρική συσκευή.  

Δεν είπα επίσης πως δεν είναι fitness tracker, είπα πως δεν είναι μόνο αυτό. Είναι smart watch. 

Δεν είναι αποκλειστικά fittness tracker ακριβώς αυτό. Αλλά όπως είπα μέσα στο συρφετό μηνυμάτων προσπαθώντας να απαντήσω στους φίλους που επέμεναν ότι κρατά η μπαταρία 2 μέρες ε λοιπόν όχι δεν κρατά όσο κρατά το guawei watch gt που έχει πολλαπλάσια αυτονομία από το i watch! Που κάνω λάθος η τι δεν κατάλαβαν οι υπόλοιποι από αυτά που τόσο απλά λέω? 

Οπότε με λίγα και απλά λόγια η αυτονομία του αν θέλεις να κάνεις κάθε δευτερόλεπτο παρακολούθηση καρδιακών παλμών όπως σχολίασα στο πρώτο μου μήνυμα είναι πολύ μικρή μπροστά σε αυτό που έχω (για αυτό και το σχολίασα). Δεν είπα ότι δεν είναι το καλύτερο ίσως smart watch που κυκλοφορεί. Λέω απλά ότι το αδύνατο του σημείο είναι η αυτονομία του όταν κάποιος θέλει αυτά που θέλω εγώ.

10 λεπτά πριν, paredwse είπε

Έτσι μάλιστα! 

Αν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί με την άποψή μου, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα.

Η πραγματικότητα είναι αυτά που αναφέρει η Apple στην ιστοσελίδα της επίσημα. Και συμφωνεί επακριβώς με αυτά που σχολίασα εγώ. 4 ώρες αυτονομία με όλα ανοικτά. Εγώ μπορεί να μην τα έχω όλα ανοικτά διότι δεν γυμνάζομαι και δεν χρειάζομαι όλες αυτές τις λειτουργίες αλλά το σημαντικότερο όλων για εμένα είναι η 24ωρη παρακολούθηση παλμών που δεν μπορεί να κάνει το i watch με το δικό του λογισμικό. Γίνεται με τρίτου προγραμματιστή αλλά η μπαταρία δεν κρατά πάνω από 6 ώρες όπως ακριβώς σχολίασα.  Οπότε το 24ωρη παρακολούθηση παλμών δεν υφίσταται στο i watch 4. 

Και αυτό ακριβώς ρώτησα στο πρώτο μου ποστ. Αν γνωρίζουμε τι αυτονομία θα έχει το 5.

Μπορεί να μην αναιρεί το γεγονός ότι το i watch 4 είναι αυτή τη στιγμή το καλύτερο ίσως smart watch Που κυκλοφορεί στο εμπόριο παγκοσμίως αλλά το γεγονός είναι με την αυτονομία του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, leonproniknidis είπε

Δεν είναι αποκλειστικά fittness tracker ακριβώς αυτό. Αλλά όπως είπα μέσα στο συρφετό μηνυμάτων προσπαθώντας να απαντήσω στους φίλους που επέμεναν ότι κρατά η μπαταρία 2 μέρες ε λοιπόν όχι δεν κρατά όσο κρατά το guawei watch gt που έχει πολλαπλάσια αυτονομία από το i watch! Που κάνω λάθος η τι δεν κατάλαβαν οι υπόλοιποι από αυτά που τόσο απλά λέω? 

Οπότε με λίγα και απλά λόγια η αυτονομία του αν θέλεις να κάνεις κάθε δευτερόλεπτο παρακολούθηση καρδιακών παλμών όπως σχολίασα στο πρώτο μου μήνυμα είναι πολύ μικρή μπροστά σε αυτό που έχω (για αυτό και το σχολίασα). Δεν είπα ότι δεν είναι το καλύτερο ίσως smart watch που κυκλοφορεί. Λέω απλά ότι το αδύνατο του σημείο είναι η αυτονομία του όταν κάποιος θέλει αυτά που θέλω εγώ.

Η πραγματικότητα είναι αυτά που αναφέρει η Apple στην ιστοσελίδα της επίσημα. Και συμφωνεί επακριβώς με αυτά που σχολίασα εγώ. 4 ώρες αυτονομία με όλα ανοικτά. Εγώ μπορεί να μην τα έχω όλα ανοικτά διότι δεν γυμνάζομαι και δεν χρειάζομαι όλες αυτές τις λειτουργίες αλλά το σημαντικότερο όλων για εμένα είναι η 24ωρη παρακολούθηση παλμών που δεν μπορεί να κάνει το i watch με το δικό του λογισμικό. Γίνεται με τρίτου προγραμματιστή αλλά η μπαταρία δεν κρατά πάνω από 6 ώρες όπως ακριβώς σχολίασα.  Οπότε το 24ωρη παρακολούθηση παλμών δεν υφίσταται στο i watch 4. 

Και αυτό ακριβώς ρώτησα στο πρώτο μου ποστ. Αν γνωρίζουμε τι αυτονομία θα έχει το 5.

Μπορεί να μην αναιρεί το γεγονός ότι το i watch 4 είναι αυτή τη στιγμή το καλύτερο ίσως smart watch Που κυκλοφορεί στο εμπόριο παγκοσμίως αλλά το γεγονός είναι με την αυτονομία του. 

Επειδή δεν καταλαβαίνεις και με παραθέτεις σε λινκ που σε συμφέρουν θα στο ξαναπώ 12% με δυο ώρες λειτουργίας με το SmartGym. Αν δεν πιστεύεις και είσαι από Αθήνα έλα να βρεθούμε ένα δυωρο για ένα καφεδάκι βάλε και στοίχημα αν θες να δεις αν λέω αλήθεια η ψέματα! 

Τωρα αν θέλεις να διαφημίσεις το ρολόι σου το οποίο έχει μεγαλύτερη μπαταρία και σου μετράει τους παλμούς όλη την μέρα(που δεν υπάρχει λόγος) θα προτιμούσα να έδινα 40 ευρώ και να είχα 2 ρολόγια των 20 ευρώ ώστε να έκανα την ίδια δουλειά με λιγότερα.

Επεξ/σία από morgan21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, morgan21 είπε

Επειδή δεν καταλαβαίνεις και με παραθέτεις σε λινκ που σε συμφέρουν θα στο ξαναπώ 12% με δυο ώρες λειτουργίας με το SmartGym. Αν δεν πιστεύεις και είσαι από Αθήνα έλα να βρεθούμε ένα δυωρο για ένα καφεδάκι βάλε και στοίχημα αν θες να δεις αν λέω αλήθεια η ψέματα! 

Τωρα αν θέλεις να διαφημίσεις το ρολόι σου το οποίο έχει μεγαλύτερη μπαταρία και σου μετράει τους παλμούς όλη την μέρα(που δεν υπάρχει λόγος) θα προτιμούσα να έδινα 40 ευρώ και να είχα 2 ρολόγια των 20 ευρώ ώστε να έκανα την ίδια δουλειά με λιγότερα.

Αλήθεια, ποιός ο λόγος να μετράς παλμούς 24/7, δεν έχω καταλάβει

Με το heartwatch app π.χ μπορείς να έχεις άμεσα ειδοποίηση αν ξεπεράσεις κάποιο όριο που έχεις θέσει εσύ, ακόμη και το ίδιο το AW έχει τη δυνατότητα να σε ενημερώσει

Αυτό με το SmartGym πολύ ενδιαφέρον φίλε μου φαίνεται, δεν το είχα υπόψη σαν εφαρμογή και θα το δοκιμάσω thanks!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2019 στις 1:41 ΜΜ, Papakaliati είπε

Σύμφωνα με τον https://www.apple.com/uk/shop/iphone/iphone-upgrade-program

το Iphone XS για παραδειγμα κανει 11* 56.45 + 69 = 690 Pounds.

Καινούργιο, το Iphone XS κανει 950 Pounds. (https://www.amazon.co.uk/Apple-iPhone-XS-64GB-Space/dp/B07HKD1FRB/ref=sr_1_3?keywords=iPhone+xs&qid=1566124468&s=gateway&sr=8-3)

Άρα, σε έναν χρόνο, σκοτωνεις την συσκευή σου για 260 Pounds για να παρεις την επομενη και να επαναλαβεις την ιδια διαδικασια.

Για ένα iPhone XS, 1 χρονου, αμα το πουλουσες μονο σου, ανετα επιανες 500 pounds το λιγοτερο. Αρα καθε χρονο, εχεις χασουρα 25% της αξιας αποτι αμα δεν χρησιμοποιουσες το upgrade program, για να παρεις μια νεοτερη συσκευη που κατα 99% καμια διαφορα δεν εχει με την δικια σου, και το συμαντικοτερο ειναι, οτι εχεις την εντυπωση οτι βγαινεις κερδισμενος. 

 

Προσωπικά, είχα αγοράσει cash πριν απο 2 χρονια σχεδον ( Νοεμβριο) το iPhone X 1250 ευρω. Αμα το πουλουσα αυριο, θα μπορουσα να παρω 450 ευρω. Που σημαίνει 800 για τα δυο χρόνια, η 400 τον χρόνο, λιγο περισσοτερο απο τα μισα των 690 pounds ( 740 ευρω) που πληρωνεις καθε χρονο. Αυτος ειναι λοιπον ο τροπος σκεψης μου.

Λάθος είσαι κάτοχος σύνδεσης στο εξωτερικό (Αγγλία), έχω 7 χρόνια σύνδεση στην ο2, φέτος πήρα Νοέμβρη μήνα iPhone XS Max και πληρώνω 35£ για 2 χρόνια δηλαδή 840£ (εξαγωραζω κάθε χρόνο την συσκευή από την σύνδεση και απλά πουλάω την συσκευή και περνώ καινούργια μέχρι στιγμής δεν έχω χάση πάνω από 5% τώρα θα πουλήσω το Xs max σε ένα μαγαζί και μ

δίνει 600£ αν το δωσω eBay λίγο καλής κατάστασης πιάνει εύκολα 750-800. 

 

Οσα περισσότερα χρόνια είσαι σε έναν πάροχο και αν πληρώνεις πάντα στην ώρα σου κάνουν καλύτερες τιμές όπως και αν έχεις οικογένεια και κάνετε όλοι σύνδεση το κόστος πέφτει πολύ!!! Μαζί με το κινητό έχω και απεριόριστα γκιγκα και ομιλία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EmnIT είπε

Λάθος είσαι κάτοχος σύνδεσης στο εξωτερικό (Αγγλία), έχω 7 χρόνια σύνδεση στην ο2, φέτος πήρα Νοέμβρη μήνα iPhone XS Max και πληρώνω 35£ για 2 χρόνια δηλαδή 840£ (εξαγωραζω κάθε χρόνο την συσκευή από την σύνδεση και απλά πουλάω την συσκευή και περνώ καινούργια μέχρι στιγμής δεν έχω χάση πάνω από 5% τώρα θα πουλήσω το Xs max σε ένα μαγαζί και μ

δίνει 600£ αν το δωσω eBay λίγο καλής κατάστασης πιάνει εύκολα 750-800. 

Οσα περισσότερα χρόνια είσαι σε έναν πάροχο και αν πληρώνεις πάντα στην ώρα σου κάνουν καλύτερες τιμές όπως και αν έχεις οικογένεια και κάνετε όλοι σύνδεση το κόστος πέφτει πολύ!!! Μαζί με το κινητό έχω και απεριόριστα γκιγκα και ομιλία. 

Θελεις λοιπον να μου πεις, οτι η O2, σου προσφερει στο φτηνο σου παγειο, δωρεαν ενα iPhone XS Max με τιμη μαλιστα κατω του συνολικου κοστους της συνδεσης σου και κατω του κοστους;

Συγνωμη, αλλα i call bullshit. Δεν παει να εισαι ο καλυτερος πελατης στον κοσμο, δεν θα σου δωσουνε ποτε δωρεαν κινητο, αμα το συνολικο κοστος του συμβολαιο σου ειναι 50% κατω απο το κοστος της συσκευης. ( £1249.00  στο UK). 

Τωρα, αμα πληρωσες μπροστα ειναι ποσο, και την συσκευη στην δωσανε σαν επιδοτηση για τα 2-3 οικογενειακα συμβολαια σαν συνολο που εχετε, αυτο ειναι αλλο θεμα. Αλλα ασε μας τωρα που δινει στο UK η Ο2 κινητα με χασουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...