Προς το περιεχόμενο

Κινητό από γερμανό με κομμένη ταινία ασφαλείας SOS


Zenevaki21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στα παιδια του φορουμ. Ηθελα να ζητησω την γνωμη απο οποιον γνωριζει για κατι που μου συνεβη. Ενας φιλος μου αγορασε απο τον γερμανο το s10+ με επαγγελματικο τιμολογιο στις 31/07 *φυσικα υπαρχει αποδειξη*. Μου το εδωσε εχθες το κουτι σφραγισμενο. Καθως εκοβα την ταινια ασφαλειας παρατηρησα πως υπηρχε μια δευτερη απο κατω κομμενη μικροτερη σε μεγεθος. Απο το κουτι ελειπαν τα χαρτια με τις οδηγιες χρησης και η waranity card της samsung επισης είχε καποιες μικρο γρατσουνιες. Ειναι καραμπινατο πως το κουτι εχει ανοιχτει και δεν γνωριζω τον λογο. Τι μπορω να κανω ? Υπαρχει ελπιδα να μου το αντικαταστησουν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, Zenevaki21 είπε

Καλησπερα στα παιδια του φορουμ. Ηθελα να ζητησω την γνωμη απο οποιον γνωριζει για κατι που μου συνεβη. Ενας φιλος μου αγορασε απο τον γερμανο το s10+ με επαγγελματικο τιμολογιο στις 31/07 *φυσικα υπαρχει αποδειξη*. Μου το εδωσε εχθες το κουτι σφραγισμενο. Καθως εκοβα την ταινια ασφαλειας παρατηρησα πως υπηρχε μια δευτερη απο κατω κομμενη μικροτερη σε μεγεθος. Απο το κουτι ελειπαν τα χαρτια με τις οδηγιες χρησης και η waranity card της samsung επισης είχε καποιες μικρο γρατσουνιες. Ειναι καραμπινατο πως το κουτι εχει ανοιχτει και δεν γνωριζω τον λογο. Τι μπορω να κανω ? Υπαρχει ελπιδα να μου το αντικαταστησουν ???

Το πας πίσω και ζητάς DOA(7 μέρες εργάσιμες) αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ο άλλος το είχε χρησιμοποιήσει.

Όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Μόνο να ζητήσεις τα λεφτά σου από αυτόν που το πήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το κουτι το ανοιξα εγω ο αλλος δεν το ειχε ανοιξει καν. Κι οπως το εκοψα τη ταινια ασφαλειας ειδα οτι υπηρχε αλλη απο κατω κομμενη.

Αν τους δειξω οτι υπαρχει δευτερη ταινια ασφαλειας στο κουτι κι οτι λειπουν τα χαρτια δεν θα δεχτουν να το αντικαταστησουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Zenevaki21 είπε

Μπορω να παω σε οποιοδηποτε καταστημα γερμανος η αποκλειστικα στο καταστημα που αγοραστηκε η συσκευη ?

Το πιο λογικό είναι να πας στο ίδιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zenevaki21 είπε

Οχι το κουτι το ανοιξα εγω ο αλλος δεν το ειχε ανοιξει καν. Κι οπως το εκοψα τη ταινια ασφαλειας ειδα οτι υπηρχε αλλη απο κατω κομμενη.

Αν τους δειξω οτι υπαρχει δευτερη ταινια ασφαλειας στο κουτι κι οτι λειπουν τα χαρτια δεν θα δεχτουν να το αντικαταστησουν ?

Για τα χαρτια που λες,δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα βρισκονται στο πανω μερος του κουτιου οταν το ανοιγεις.

Επισης θα σου προτεινα καλυτερα να ηταν και ο φιλος σου μαζι μιας και αυτος εκανε την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και το γνωριζω που βρισκονται τα χαρτια εχω δει απειρα unboxing στο youtube. Δυστυχως ο φιλος μου εχει φυγει στο εξωτερικο γι'αυτο αναγκαστικα θα παω εγω δεν ξερω αμα θα βγαλω ακρη. Αλλα αφου εχω την αποδειξη στα χερια μου και το κουτι δεν νομιζω να ζητησουν ταυτοτητα η κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα κανεις την ιδια ημερα. Ανοιγεις το κουτι μεσα στο καταστημα παρουσια τους αλλιως το ανοιγεις σπιτι σου και αν δεις κατι φαουλ πας κατευθειαν πισω στο μαγαζι.
Τωρα μετα απο σχεδον 1 μηνα και οντας 2ο ατομο εσυ και οχι ο κυριος αγοραστης, εισαι τελειως στην μοιρα του διευθυντη του καταστηματος.
Τελειως φιλικα, δεν εχεις καμια ελπιδα να αλλαχτει κατι.
Δωσε μου ενα λογο να πιστεψει ο διευθυντης του καταστηματος οτι φταιει αυτος / καποιος υπαλληλος του και οχι ο φιλος σου που το κινητο ειναι ετσι και του λειπουν παρελκομενα ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δωσω ενα λογο και πολυ σημαντικο : οτι φαινεται πως υπαρχει δευτερη ταινια ασφαλειας κατω απο την κανονικη. Κι αυτο δεν θα μπορουσα να το εχω κανει ουτε εγω ουτε ο φιλος μου , γιατι πολυ απλα δεν εχουμε προσβαση σε αυτοκολλητα της samsung οπως τα καταστηματα που πουλανε κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...