Προς το περιεχόμενο

Δώρο για επιτυχία στις πανελλήνιες


ElectricWheel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη μια συσκευή υπαγόρευσης δν θα της ήταν χρήσιμη για να ηχογραφεί και να γλυτώνει κοπο να γράφει τόσες ώρες στο αμφιθέατρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, Ouranium είπε

Συγνωμη μια συσκευή υπαγόρευσης δν θα της ήταν χρήσιμη για να ηχογραφεί και να γλυτώνει κοπο να γράφει τόσες ώρες στο αμφιθέατρο?

Αυτά έχουν πεθάνει... Ασ γραφτεί για αρχη στην δαπ. Πασπ κλπ να πάρει έτοιμες σημειώσεις..... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά πουλιούνται και συνεχίζουν ακάθεκτα. Και σκέψου οτι θα της είναι και χρήσιμο αργότερα για να κρατάει σημειώσεις όταν θα είναι στο τρέξιμο.

Επεξ/σία από Ouranium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Με 500€ κλείστε ένα ωραίο διήμερο κάπου να πάτε όλοι μαζί να το γιορτάσετε.

Οι εμπειρίες είναι πιο ωραίο δώρο από τα αντικείμενα.

Δεν εκτιμούν όλοι τα ίδια πράγματα. Αν εμένα μου κάναν δώρο διήμερο, μάλλον θα το "έσπρωχνα" σε αγγελία (αν γινόταν) και θα 'παιρνα κάνα... φαλτσοπρίονο🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Παίδες φτιάξτε τις ένα δακτυλίδι από χρυσό με τα αρχικά της χαραγμένο επάνω 

...παραγγείλετε μια πέτρα (ρουμπινια ζαφειρια κλπ) με πτυχίο και πηγενεται σε έναν κοσμηματοπολη να σας το φτοιαξει.... 

300 θα σας πάει όλο μαζί και σαν δικηγόρος θα το φοράει πάντοτε 

Αν θέλετε περίσοτερο πληροφορίες pm

δε θέλουμε να τη ζητήσουμε σε γαμό :P

να φτιάχναμε ένα κόσμημα (όχι δαχτυλίδι) το συζητώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως θα παρετε κοσμημα...
Πάνω από όλα, είναι γυναίκα.
Κάτι να το φοράει και να σας θυμαται και να κρατήσει για πάντα.

Ενα καλό ρολόι ας πουμε. (rose gold κατα προτιμηση, αν με ρωτας) Μεταξυ 200 ~ 400 ευρω. Κοίτα κανένα Michael Kors ή Εmporio armani ή οτιδηποτε εχει τελος παντων το κοσμηματοπωλειο που θα πατε.
Μπορειτε να ζητησετε να σας το κανει και χάραξη απο πίσω με ημερομηνια και τα ονοματα σας ή κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ElectricWheel είπε

δε θέλουμε να τη ζητήσουμε σε γαμό :P

να φτιάχναμε ένα κόσμημα (όχι δαχτυλίδι) το συζητώ

Πρόσεξε τι είπα... Δακτυλίδι με χαραγμένα αρχικά της χαραγμένα....  Σαν δικηγόρος αργότερα θα το εκτίμηση......

Αυτό έχει τις ρίζες του στην αρχαία Ρώμη... Δες το Μπεν χουρ και θα το καταλάβεις.... 

 

Αν ήθελες γάμο θα τις παιρνατε μπριγιάν... Όχι ρουμπινια.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εννοειται πως θα παρετε κοσμημα...
Πάνω από όλα, είναι γυναίκα.
Κάτι να το φοράει και να σας θυμαται και να κρατήσει για πάντα.

Ενα καλό ρολόι ας πουμε. (rose gold κατα προτιμηση, αν με ρωτας) Μεταξυ 200 ~ 400 ευρω. Κοίτα κανένα Michael Kors ή Εmporio armani ή οτιδηποτε εχει τελος παντων το κοσμηματοπωλειο που θα πατε.
Μπορειτε να ζητησετε να σας το κανει και χάραξη απο πίσω με ημερομηνια και τα ονοματα σας ή κατι τετοιο...

Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Και ρολογάκι μαρέσει, rose gold επειδή έχω μπερδευτεί είναι χρυσός που είναι ροζ;

 

2 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Πρόσεξε τι είπα... Δακτυλίδι με χαραγμένα αρχικά της χαραγμένα....  Σαν δικηγόρος αργότερα θα το εκτίμηση......

Αυτό έχει τις ρίζες του στην αρχαία Ρώμη... Δες το Μπεν χουρ και θα το καταλάβεις.... 

Αν ήθελες γάμο θα τις παιρνατε μπριγιάν... Όχι ρουμπινια.... 

και το ρουμπίνι θα έκανε τη δουλειά του φαντάζομαι :P

πέραν της πλάκας, νιώθω ότι είναι λίγο αμήχανο να κάνω δώρο σε γυναίκα δεσμευμένη δακτυλίδι και με πέτρα πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εννοειται πως θα παρετε κοσμημα...
Πάνω από όλα, είναι γυναίκα.
Κάτι να το φοράει και να σας θυμαται και να κρατήσει για πάντα.

Ενα καλό ρολόι ας πουμε. (rose gold κατα προτιμηση, αν με ρωτας) Μεταξυ 200 ~ 400 ευρω. Κοίτα κανένα Michael Kors ή Εmporio armani ή οτιδηποτε εχει τελος παντων το κοσμηματοπωλειο που θα πατε.
Μπορειτε να ζητησετε να σας το κανει και χάραξη απο πίσω με ημερομηνια και τα ονοματα σας ή κατι τετοιο...

Τα ρολόγια τα σοβαρά δυστυχώς κάνουν από 3000 και όχι τα χρυσά... 

Άσε που χαλάνε και δεν φτιάχνονται... Ειδικά αυτά που ανέφερε ς

 

Να της παιρνατε κανένα Vacheron Constantin ναι μάλιστα 

1 λεπτό πριν, ElectricWheel είπε

Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Και ρολογάκι μαρέσει, rose gold επειδή έχω μπερδευτεί είναι χρυσός που είναι ροζ;

και το ρουμπίνι θα έκανε τη δουλειά του φαντάζομαι :P

πέραν της πλάκας, νιώθω ότι είναι λίγο αμήχανο να κάνω δώρο σε γυναίκα δεσμευμένη δακτυλίδι και με πέτρα πάνω

Δέστε το σε μενταγιον τότε.... 

Ρίξτε μια ματιά πόσο κάνουν τα ρουμπινια από eBay με certificate 

 

Και υπολογίστε ότι αν το πάρεις έτοιμο η τιμή του είναι x20 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ElectricWheel είπε

Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Και ρολογάκι μαρέσει, rose gold επειδή έχω μπερδευτεί είναι χρυσός που είναι ροζ

Καλά και εσύ, θες χρυσό ρολόι με 500 ευρώ; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περναει αντρας σε σχολη= ελα ρε μλκ σιγα τη σχολη να πουμε ελα να λιωνουμε λιγο στο προ

Περναει γυναικα σε σχολη=Ενα μικρο δωρακι απο εμενα για να ξεκινησεις με το καλο,500 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Καλά και εσύ, θες χρυσό ρολόι με 500 ευρώ; 😋

να είχε κάτι χρυσό πάνω του ή ασημένιο.. όχι να λιώσω ολόκληρο τούβλο..  χαχα

 

13 λεπτά πριν, ougxar είπε

Περναει αντρας σε σχολη= ελα ρε μλκ σιγα τη σχολη να πουμε ελα να λιωνουμε λιγο στο προ

Περναει γυναικα σε σχολη=Ενα μικρο δωρακι απο εμενα για να ξεκινησεις με το καλο,500 ευρω

ε και στον φίλο μου σε αντίστοιχη περίπτωση θα έπαιρνα κάτι.. μάλλον αθλητικά παπούτσια που του αρέσουν. Προ δεν έχω ούτως ή άλλως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ElectricWheel είπε

Για όσους μου λένε για βιβλιοθήκες και έπιπλα, η κοπέλα δεν μετακόμισε ούτε είναι 18χρονών να μην έχει έπιπλα. Μια χαρά καρέκλα και γραφείο και βιβλιοθήκες έχει.

Συγνώμη κιόλας αλλά στα παλιά μου τα παπούτσια πόσο είναι. τι είναι, τι έχει και τι δεν έχει.

Εδώ ρώτησες κάτι και σου προτείνουν δώρα, σου λένε απόψεις. Δεν μπορούμε να ξέρουμε το κάθε άτομο/φίλο/γνωστό του κάθε χρήστη. Θέλεις να της κάνεις δώρο κόσμημα; Πάρε σβάρνα τα κοσμηματοπωλεία και ρώτα τι έχουν, τι σου αρέσει, τι τιμές παίζουν ανάλογα τα κοσμήματα, τα μεγέθη, το μέταλλο κ.α. Κάνε έρευνα αγοράς, αν δεν θες να εμπιστευτείς παραγγελία κοσμήματος μέσω internet τότε μην παραγγέλνεις. Μπήκες εδώ και ρωτάς λες και όλοι είναι κοσμηματοπώλες να σου πουν τι σου αρέσει εσένα και τι οχι. Ακόμα και να ήταν σε θέση να σου προτείνει τιμές κάποιος, μπορεί σε αυτές τις τιμές εσύ να βρεις μαγαζί που να μην σου αρέσουν τα κοσμήματα που πουλάει. Απ' την στιγμή που έχεις αποφασίσει τι να της αγοράσεις δεν καταλαβαίνω γιατί ρωτάς και γιατί γέμισαν 5 σελίδες με προτάσεις που όλες τις απορρίπτεις επειδή "η κοπέλα είναι έτσι" "η κοπέλα δεν πάει για γάμο" "η κοπέλα δεν είναι γιουβέτσι" "η κοπέλα είναι 29 και οχι 18". Αυτό που ρωτάς και ψάχνεις πρέπει να το ψάξεις μόνος σου στα μαγαζιά.

Την βιβλιοθήκη στην πρότεινα διότι θα χρειαστεί μια ολόκληρη βιβλιοθήκη με 5-6 ράφια από κάτω μέχρι πάνω, βάλε σε αυτό και τυχόν βιβλία που θα χρειαστεί μελλοντικά είτε σε συνέχιση σπουδών είτε στην επαγγελματική της πορεία. Μπορεί να έχει βιβλιοθήκη τώρα αλλά να μην θέλει να βγάλει τα βιβλία που έχει εκεί, και εμείς έχουμε 2-3 βιβλιοθήκες με παλαιά και ιστορικά βιβλία γονέων, παππούδων γιαγιάδων κοκ, δεν πρόκειται να τα βγάλω ή να τα βάλω σε κούτες για να βάλω δικά μου βιβλία. Αλλά απ' την στιγμή που έχεις αποφασίσει απ' την αρχή, τζάμπα καθόμαστε και γράφουμε.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ElectricWheel είπε

Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Και ρολογάκι μαρέσει, rose gold επειδή έχω μπερδευτεί είναι χρυσός που είναι ροζ;

 



Rose gold ειναι απόχρωση του χρυσού. Αντι να κιτρινιζει οπως το κλασσικο χρυσο , ροζιζει.
Αμα ειναι του κλασσικου στυλ , πιστευω θα λατρεψει κατι σαν και αυτο.
Minimal , elegant.
To συγκεκριμενο Εmporio Armani AR11203 "το αφηνουν" γυρω στα 350 τα κοσμηματοπωλεια.
(ειχα ασχοληθει προσφατα)

image.png.68dbb27255caaa9eb177201c70ec136f.png

 

Επεξ/σία από ooaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, kostakis81 είπε

Ρίξτε μια ματιά πόσο κάνουν τα ρουμπινια από eBay με certificate

Απλα με αφορμή αυτο,  να πω πως δεν αξιζει να ρισκάρεις απο ebay για αγορά πολύτιμων λιθων. Θελω να πω, παιζει ανετα να σε ριξει ο έμπορος που θα τον εχεις live μπροστα σου, πόσο μάλλον ενας online και αντε να βρίσκεις γεμολογο μετα να στο εκτιμησει κλπ. Παρόλα αυτα, αν μπεις στη διαδικασία αγορας πολύτιμης λιθου, υπάρχουν διάφορα καταστηματα που ειναι χρονια στον χώρο. 

Εγω επιμενω σε ενα καλλιτεχνικό κοσμημα statement. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...