Προς το περιεχόμενο
simplemaths

Έξοδα του να μένεις μόνος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως με κατάλαβες βρε βρομόπαιδο ???

Επεξ/σία από CharalampisCrete
  • Haha 4

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
55 λεπτά πριν, majnun είπε

Πάντως το έχω δει στην πράξη με φίλη που μένει με τους γονείς και βάζει το βασικό όλο στο παντελόνι της να περνάει καλύτερα στην πράξη από μένα με ενοίκιο και όλα τα έξοδα δικά μου.

Ο οποίος εγώ μετά από καλές σπουδές και 6 χρόνια εργασίας στον τομέα μου, περνάω οριακά καλύτερα ή χειρότερα (ανάλογα τον καιρό) από την εποχή που ήμουν φοιτητής και με ζούσαν οι δικοί μου (300ε για να περάσω εκτός του ενοικίου - λογαριασμών). Δεν το λες και ιδιαίτερη πρόοδο.

Μην περιμένεις πρόοδο στην Ελλάδα φίλε, σήκω φύγε αν έχεις σπουδές άμεσα. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Βρε μην το πολυ-ψειρίζετε! Δοκιμάστε να μείνετε μόνοι σας. Στη χειρότερη να μην πετύχει και να γυρίσετε στους γονείς. Κάθε αρχή είναι και δύσκολη και σε αυτά καλό είναι να γίνεται όταν υπάρχει στήριγμα από γονείς. Μέχρι να στρώσουν τα πράγματα κάτι θα βοηθήσουν και αυτοί.

Αυτό.

Αν έχεις δουλειά 600-700 ευρώ και δικαιολογημένα ανησυχείς, μην πας να μείνεις μόνος τον Σεπτέμβρη, πήγαινε τον Οκτώβρη αφού βάλεις στην άκρη τα 600.

Κυριακή να πηγαίνεις να τρως στους δικούς σου, και λεφτά γλιτώνεις και δείχνεις ότι δε ξεχνάς πως υπάρχουν. Και οικονομικό πρόβλημα να μην έχεις, δεν είναι κακή συνήθεια.

Και στη χειρότερη, αν βρεθείς στη μεγάλη ανάγκη μπορούν τότε να σε βοηθήσουν. Και 95% ανεξάρτητος να είσαι, βελτίωση είναι.  

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, obby είπε

Και οικονομικό πρόβλημα να μην έχεις, δεν είναι κακή συνήθεια.

Οποιαδήποτε συνήθεια, είναι εξ' ορισμού βλαπτική.

• Confused 1
  • Sad 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, l337 είπε

Οποιαδήποτε συνήθεια, είναι εξ' ορισμού βλαπτική.

Και αν είναι καλή συνήθεια; :P

Πρώτη φορα το ακουω αυτο, δηλαδη αν πηγαινω καθε πρωι για τρέξιμο, είναι βλαπτική η συνήθεια μου;

• Haha 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
36 minutes ago, Pinkakos said:

Και αν είναι καλή συνήθεια; :P

Πρώτη φορα το ακουω αυτο, δηλαδη αν πηγαινω καθε πρωι για τρέξιμο, είναι βλαπτική η συνήθεια μου;

Εάν δεν καταπιέζεσαι ούτε στο 1%, τότε όχι δεν είναι. Και καλά κάνεις μάλιστα.
Στο παραπάνω παράδειγμα που απάντησα όμως, φαίνεται να υπάρχει "πρέπει" και καταπίεση.

• Sad 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.