Προς το περιεχόμενο

Το Huawei Mate 30 Pro ενδέχεται να υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση 25W


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με φήμες, τo επερχόμενο Mate 30 Pro θα υποστηρίζει «fast wireless charging 25W» αφού πρόσφατα, ένα wireless charging pad της Κινέζικης εταιρείας έκανε την εμφάνιση του στις λίστες της Ομοσπονδιακής Επιτροπής Επικοινωνιών των Ηνωμένων Πολιτειών (FCC) για να λάβει σχετική έγκριση.

Η βάση ασύρματης φόρτισης της εταιρείας θα κυκλοφορήσει πιθανότατα παράλληλα με το Huawei Mate 30 Pro, που σύμφωνα με φήμες αναμένεται να παρουσιαστεί επίσημα στις 19 Σεπτεμβρίου. Την ταχύτερη ασύρματη φόρτιση αυτή τη περίοδο στην αγορά υποστηρίζει το Xiaomi Mi 9 στα 20W ενώ το P30 Pro της Huawei υποστηρίζει fast wireless charging 15W (το απλό P30 δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση).

Huawei_Fast_Wireless_Charger_2.jpg.883193ce621c0cb9eae61005fc064aba.jpg

O Wireless Charger της Huawei πάντως έχει «maximum power output» τα 30W, και επομένως η συγκεκριμένη πληροφορία συνάδει με τις φήμες που θέλουν την επερχόμενη ναυαρχίδα της Huawei να υποστηρίζει τουλάχιστον 25W fast wireless charging.

Για την ώρα, δεν γνωρίζουμε αν το Mate 30 Pro θα υποστηρίζει ταχύτερη ενσύρματη φόρτιση από 40W (που είναι εξαιρετικά γρήγορα όπως και να έχει) ενώ δεν γνωρίζουμε και αν θα υποστηρίζει «reverse wireless charging» (το πιθανότερο είναι να υποστηρίζει βεβαίως) αλλά και πόσο γρήγορη θα είναι η τεχνολογία.   

Huawei_Fast_Wireless_Charger_1.jpg.97585e1823dd1fce3fdb8b5659800f21.jpg

XDA Developers


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Yeroplatanos είπε

Τπτ διαφορετικό.

Κανένας λόγος αναβάθμισης απο p8 lite.

Ρε συ γεροπλατανε, αληθεια καταλαβαινω οτι μπορει για σενα να ειναι αστειο αλλα δεν ειναι.
Δεν το λεω σαν επιπληξη αλλα το κανεις παντου ,οποτε επαψε να ειναι αστειο, και εγω γελαω με αστεια να ξερεις.

 

  • Like 9
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Ρε συ γεροπλατανε, αληθεια καταλαβαινω οτι μπορει για σενα να ειναι αστειο αλλα δεν ειναι.
Δεν το λεω σαν επιπληξη αλλα το κανεις παντου ,οποτε επαψε να ειναι αστειο, και εγω γελαω με αστεια να ξερεις.

I know.

Γελοιο εχει κατάντησει.

Μεχρι μια σεπτεμβρη.

Its a bet

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Yeroplatanos είπε

I know.

Γελοιο εχει κατάντησει.

Μεχρι μια σεπτεμβρη.

Its a bet

Κάντο ως τι 10 Σεπτεμβρίου που θα βγουν τα καινούργια iPhone να πεις ένα "κανένας λόγος αναβάθμισης από το  iPhone 5" και τέλος. 

Εγώ πάντως γελάω κάθε φορά, να ξες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafaf είπε

Κάντο ως τι 10 Σεπτεμβρίου που θα βγουν τα καινούργια iPhone να πεις ένα "κανένας λόγος αναβάθμισης από το  iPhone 5" και τέλος. 

Εγώ πάντως γελάω κάθε φορά, να ξες. 

Με τα iphone θα σκισει και 1000στη φορα να ναι.

Καθε χρονο της μουρλης γινεται στο άρθρο

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε να βαλουμε στοίχημα σε ποιό 5λεπτο θα ειπωθει το 

"It s the best iPhone we have ever designed"

Eγώ ήμουν στο τσακ να πάρω το Ρ30 αλλά μέχρι να ξεκαθαρίσει οριστικά η κατάσταση με τις ΗΠΑ  και Huawei, μακρυά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητο οντως θα ειναι κορυφη αλλα απο προσωπικη εμπειρια δεν θα ξαναπερνα huawei day one γιατί:

Περυσι ημουν αναμεσα απο mate 20 pro και iphone xs (και τα δυο κοντα 1000ευρω+)

μετα απο 8  μηνες

huawei mate 20 pro=440 ευρω...

iphone xs=890 ευρω...

Πειτε μου τωρα ποιος απο τους 2 κοροιδευει περισσοτερο τους πελατες της...

Δεν λεω,μπορει το huawei προσωπικα για μενα να θεωρειται ανωτερο,αλλα παρολα αυτα νιωθω κοροιδο μετα απο 8 μηνες να εχει χασει πανω απο την μιση του αξια,ενω το iphone ενα 20% και αν...

Οποτε εαν ειναι να διαθεσει καποιος τρελο ποσο για κινητο καλυτερα να παει σε iphone ή να περιμενει κανα εξαμηνο να παρει καποια ναυαρχιδα αλλης μαρκας....

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Apple κοροϊδεύει τους πελατες της 😋κι εσυ ησουν κορόιδο που πήρες το Huawei ,day one. 😁

Επεξ/σία από kekos123
  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolisrx8 είπε

το κινητο οντως θα ειναι κορυφη αλλα απο προσωπικη εμπειρια δεν θα ξαναπερνα huawei day one γιατί:

Περυσι ημουν αναμεσα απο mate 20 pro και iphone xs (και τα δυο κοντα 1000ευρω+)

μετα απο 8  μηνες

huawei mate 20 pro=440 ευρω...

iphone xs=890 ευρω...

Πειτε μου τωρα ποιος απο τους 2 κοροιδευει περισσοτερο τους πελατες της...

Δεν λεω,μπορει το huawei προσωπικα για μενα να θεωρειται ανωτερο,αλλα παρολα αυτα νιωθω κοροιδο μετα απο 8 μηνες να εχει χασει πανω απο την μιση του αξια,ενω το iphone ενα 20% και αν...

Οποτε εαν ειναι να διαθεσει καποιος τρελο ποσο για κινητο καλυτερα να παει σε iphone ή να περιμενει κανα εξαμηνο να παρει καποια ναυαρχιδα αλλης μαρκας....

Δεν ξέρω πόσοι άνθρωποι μπορεί να έχουν δωσει 1000 ευρώ για το Mate 20 Pro, εστω και day 1. Συνήθως πάντα συνοδεύεται από πρωηθητικες ενεργεις, δωρα ρολόγια/κινητα κτλ οπότε παει αρκετά πιο κάτω. Φετος για παραδειγμα πήρα το P30 Pro 8/256 Day 1 στα 700 ευρω.

Επίσης αφού υπολογίζεις το Mate με την επίσημη τιμή ελληνικής εισαγωγής, θα υπολογίζεις και το iphone xs με την αντιστοιχη τιμή (περίπου 1250 ευρω).

Γενικά όλα χάνουν πάνω κάτω το ίδιο.... παίζει και και περισσότερα το iphone.

Ρώτα κάποιον που εχει αγοράσει το xs max 256 στα 1540 ευρω, πόσο μπορεί να το πουλήσει σήμερα μεταχειρισμενο.

870-900 ευρώ και πρέπει να κάνει και τούμπες. Θα έχει χάσει δηλαδη 650 ευρώ σε απόλυτους αριθμούς.

 

  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...