Προς το περιεχόμενο

Νέα οθόνη 27" gaming. Σωστό timing ?


Vasilis 07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Στα monitor πληρωνουμε το υψηλο refresh rate

Ειναι σπουδαιο το ατιμο ομως, και σιγουρα αξιζει τα λεφτα του. Η μεταβαση απο 144 σε 60 δεν παλευεται!

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άπαξ και συνηθίσεις τα πολλά Hz τα 60 σου φαίνονται garbage μετά. Τι θα πει πληρώνεις τα Hz ; Η C9 OLED 55 ίντσες είναι 4Κ/120 με HDMI 2.1 και κοστίζει 1900 ευρώ. Το 27άρι της Asus που είναι 4Κ/144(Τα οποία δεν μπορεί να usarei με HDR λόγω HDMI 2.0) γιατί έχει 2200 ευρώ ; Χειρότερη εικόνα, μισό μέγεθος και περιορισμό στο bandwidth. Άρα ψάχνουν για κορόιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mα προφανως. Στις tv υπαρχει πολυ περισσοτερος ανταγωνισμος και αναγκη για αγορα ( και η κουτση μαρια εχει τηλεοραση) . Στο pc μας βαρανε . 

Το υψηλο input latency να μην ειχανε οι tv και 120hz  και δεν θα υπηρχε λογος να εχεις καλο monitor. 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι TVs έχουν επεξεργαστές εικόνας για να βελτιώνουν την εικόνα, δεν είναι απλά panels όπως στα monitors. Πετυχαίνουν πολύ καλύτερη εικόνα, αλλά το κόστος είναι το υψηλότερο input latency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παραλαμβάνω αύριο την LG. Όταν παρήγγειλα στα 549 ευρω, ήμουν 100% σίγουρος ότι θα ανέβει η τιμή καθώς Ευρώπη ξεκινούσε από 579. Τώρα είναι στα 580.

Μπράβο στο msystems που τίμησε το pre-order (αν και είχε εξοφληθεί το ποσό με την αγορά)

Επίσης περιμένω και την 5700 XT Nitro από την προσφορά του πλαισίου, πολύ καλό timing θα ελεγα!

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα 'χει αγορά μάλλον, θα έχω το 32 4Κ για SP games και το 27άρι 144 για online.

Άντε με το καλό. Εξαιρετικες οθόνες και οι 2 και εφόσον παίζεις και online θα είναι λουκούμι το 27αρι με την 2080ti. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος η LG, οποιος προλαβε προλαβε. Την πηρε κανενας αλλος?

Απ'οτι βλεπω και εξωτερικο σημερα παρελαβαν καποια μαγαζια με επομενο batch απ'οτι λενε τελη Νοεμβριου, για οποιον ενδιαφερεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει, να βγουν και τα reviews από τη νέα Aorus να δούμε τι βελτιώσεις θα έχει(Αν έχει πέρα από τα 165Hz) να δούμε τι θα πάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω σοβαρά;; Αφού έλεγε παράδοση 11 του μηνού! Με αυτά που διαβάζω πάντως δεν μου πάει η καρδιά να δώσω χρήματα για την aorus και να βγει σε λίγο το αναβαθμισμένο μοντέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...