Προς το περιεχόμενο

Συναγερμό ή κάτι άλλο;


iphotographer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για το ποιος είναι καλύτερος τρόπος για την ασφάλεια του σπιτιού. Εννοείται οτι ήδη εχω προστατεύσει οσο μπορώ το σπίτι με καλές κλειδαρίες πόρτα ασφαλείας κλπ. Απλα μένω σε μια "περίεργη" περιοχή και θέλω να βάλω και κάτι ακόμα που να με ειδοποιεί / αποτρέπει τον ληστή. Τι θεωρείτε πιο αποτελεσματικό;

  1. Κάμερες εξωτερικού & εσωτερικού χώρου με ειδοποίηση στο κινητό μου;
  2. Συναγερμός από αυτούς που εγκαθιστούνται εύκολα απο εμάς τους ίδιους; πχ κατι τέτοιο
  3. Συναγερμό από επαγγελματίες.
  4. Κάτι άλλο;

Αν προτείνετε το #2 πιστεύεται είναι καλύτερα τα μοντέλα που συνδέονται με την γραμμή του σταθερού ή με gsm?

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάμερα tplink με speaker και σύνδεση με 4g modem router σε ups. Σου έρχεται ειδοποίηση αν ανιχνεύσει κίνηση ή ήχο, τραβάει βιντεάκι τον εγκληματία και μπορείς να μπεις από την εφαρμογή να φωνάξεις " σε τσακωσα αλήτη! Χαμογέλα στην κάμερα!". Επίσης μπορείς σε άσχετες στιγμές να μπαίνεις και να στέλνεις ήχο από εκεί που βρίσκεσαι και να ακούγεται στο σπίτι σου συνομιλία και θόρυβος από καφετέρια πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδυαστικα με την ασφαλεια, ενα καλο συστημα συναγερμου ΜΟΝΟ απο επαγγελματια και συνδεση σε κεντρο ληψεως σηματων.  Οι συναγερμοι PARADOX ειναι απο τους πιο αξιοπιστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...