Προς το περιεχόμενο

sony a6000 - τυχαίο κλείσιμο


steve62742

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω την α6000 ±4 μήνες τώρα, τις τελευταίες ημέρες κάνει κάτι περίεργο αναλόγως πως την κρατήσεις (πιστεύω δηλαδή, νομίζω πως το κάνει όποτε την στρίβω κάθετα με το αριστερό μέρος κάτω και μία ελαφριά κλίση προς τα εμένα) κλείνει η οθόνη και ξανα ανοίγει μετά από ±5 δευτερόλεπτα (δεν κλείνει μόνο η οθόνη, λογικά κλείνει όλη η κάμερα γιατί αν πατήσεις να βγάλει φωτογραφία δεν βγάζει. Έχει συμβεί σε κανέναν? Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ή αν είναι κάτι που γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, steve62742 είπε

Παιδιά έχω την α6000 ±4 μήνες τώρα, τις τελευταίες ημέρες κάνει κάτι περίεργο αναλόγως πως την κρατήσεις (πιστεύω δηλαδή, νομίζω πως το κάνει όποτε την στρίβω κάθετα με το αριστερό μέρος κάτω και μία ελαφριά κλίση προς τα εμένα) κλείνει η οθόνη και ξανα ανοίγει μετά από ±5 δευτερόλεπτα (δεν κλείνει μόνο η οθόνη, λογικά κλείνει όλη η κάμερα γιατί αν πατήσεις να βγάλει φωτογραφία δεν βγάζει. Έχει συμβεί σε κανέναν? Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ή αν είναι κάτι που γίνεται?

     Καλημέρα σας , θα το πω έτσι για να το πω , ο χρονοδιακόπτης που κλείνει την μηχανή γενικά σαν εξοικονόμηση ενέργειας σε τι χρόνο είναι ρυθμισμένος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να αποκλεισουμε τα χαζα πρωτα, δεν εχει να κανει με τον αισθητηρα στο οφθαλμοσκοπιο ετσι? που κλεινει την οθονη και ανοιγει το evf αμα ανιχνευσει κατι μπροστα απο το eye cup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά, κάνει ακριβώς το ίδιο που γίνεται με το eye cup αλλά χωρίς να έχει κάτι εκεί, δεν το κάνει πάντα ( παράδειγμα σήμερα δεν έγινε καθόλου ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dpreview.com/forums/thread/3834906 (αν σε σου δείχνει τη συζήτηση πατά το flat view)

 

https://www.dyxum.com/dforum/display-turns-black-a6000_topic111380.html

 

Όλοι για το ματάκι λένε. Επέλεξε μέσα από το μενού να δουλεύεις μόνο οθονη να δεις αν θα στο ξανακάνει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, steve62742 είπε

καλησπέρα παιδιά, κάνει ακριβώς το ίδιο που γίνεται με το eye cup αλλά χωρίς να έχει κάτι εκεί, δεν το κάνει πάντα ( παράδειγμα σήμερα δεν έγινε καθόλου ) 

υγρασια, κοκκοι αμμου κλπ. μπροστα στο eye cup ειναι η μαντεψια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...