Προς το περιεχόμενο

Mortal Kombat (2021)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστα περασε η ωρα μου,δεν ειχα τιποτα τρελες απαιτησεις βεβαια.Μου αρεσε η μαχη sub zero με scorpion( και το πως εγινε αυτος ),δεν μου αρεσε ο Ρειντεν.Αυτα τα λιγα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πει ότι δεν θα δω τίποτα ούτε από trailers ουτε από καμια σελίδα και θα το δω με πολυ μικρές ελπίδες.

Πραγματικά με απογοήτευσε πολυ περισσότερο από ότι περίμενα. Εάν εξαιρέσουμε scorpion sub zero και shang tsung όλοι οι άλλοι ήταν ο ένας χειρότερος από τον άλλον.

Spoiler

 

Τον άλλον τον έκαναν χρυσό black panther παραλίγο 😅

Μεγαλυτερη απογοήτευση για μενα ο Raiden.  Ειπα να περιμένω να μας δείξουν καμία μάχη με το επικο soundtrack για να το ακούσω στα credits  σε dumbstep electro house remix τι ηταν αυτο τελοπαντων. Πραγματικα απογοήτευση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το annihilation ειναι κακο,αλλα τουλαχιστον ειναι mortal kombat.Aυτο εδω ειναι  low budget Avengers με θεματολογια mortal kombat.

Επεξ/σία από Shadows
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χθες, καμία σχέση με τα παιχνίδια πέρα του ότι ξέρω "φατσικά" μερικούς χαρακτήρες.

Γενικά αδιάφορη την βρήκα. Περνάει σχετικά εύκολα η ώρα, αλλά σαν ταινία δεν έχει να πει/να σου αφήσει κάτι. Την βλέπεις και μετά ξεχνάς ότι την είδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντως κρίμα γιατί το budget δεν ήταν μικρό και ήταν καλή ευκαιρία να δούμε ένα καλό reboot.

Για να είμαι όμως και δίκαιος επειδή την είδα το ΣΚ την ταινία, αμέσως μετά έβαλα να δω ξανά τις δύο πρώτες ταινίες. Η πρώτη του 1995 έφυγε νεράκι, το annihilation το έκλεισα στο πρώτο 15λεπτο. Δεν θυμόμουνα ότι ήταν τόσο κακό.

Τουλάχιστον δηλαδή για μένα είναι καλύτερη από το annihilation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys νομίζω οι βαθμολογίες όλων αυτών των ταινιών τα λέει όλα. Δυο μονο ταινίες είναι άνω του μετριου. Και έρχονται άλλες τόσες. Έχει να πέσει κλάμα. :D

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_video_games

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Αυθεντικο Μορταλ κομπατ του 1995,ηταν αξιοπρεπεστατη ταινια,βεβαια επεσε  θυμα  μιας εποχη μεταβασης για το χολυγουντ,που αφηναν τις παραδοσιακες ταινιες δρασης και προσπαθουσαν να επενδυσουν σε εναλλακτικες αγορες(video games)και υπηρχε μεγαλη δυσπιστια για το προτζεκτ,ειδικα με την τεραστια αποτυχια του street fighter.Αλλα και παλι ειχε ωραια ατμοσφαιρα και αρκετα καλες ερμηνειες.

Το τωρινο mortal kombat ειναι κατωτερο απο τα περισσοτερα B movies ξυλικιου.Θα μπορουσε να ειναι ανετα ταινια απο φανς στο youtube με εξαιρεση το ακριβο cgi.

Επεξ/σία από Shadows
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...