Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση πολυμορφικου αυτοκινήτου


steliosklo22@gmail.com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Πριν περίπου 2 εβδομάδες ειχα γραψει εδω και με βοηθήσατε όσον αφορά το στυλ αυτοκινήτου που βολεύει εναν τριτεκνο σε λίγο καιρό και σας ευχαριστώ. 

Τώρα που ξεκαθαρισα το τι θελω, θα ήθελα να μου πείτε ποιά μάρκα να προτιμήσω και γιατί.

Εψαξα στο ίντερνετ και βρήκα να σας πω για τα : seat Alhambra, vw sharan, ford galaxy s max, opel zafira tourer και τέλος ένα πιο ακριβο αλλά πολύ καλό το νέο opel zafira life...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.....το έχω δει να κυκλοφορεί στην Ελλάδα, μου έκανε εντύπωση. Δεν έχω αναζητήσει λεπτομέρειες για τιμές, επίσημη εισαγωγή κ λοιπά...απο τα λίγα που είδα σε review, είπα Wow!

 

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NickTG είπε

Μιλάμε για καινούριο? Μεταχειρισμένο? 

Μέχρι πόσα λεφτά? 

Στα κυβικά έχεις θέμα? 

Καινούργιο έως 25.000 και μέχρι 1600 κυβικά.

10 ώρες πριν, ciyo είπε

3 παιδια εχεις οχι 7. παρε ενα opel moka ή nissan quasqai και μη χαλας τζαμπα τα λεφτα σου. βαλτα στην ακρη για τις σπουδες τους.

Πολύ στενά μέσα. Έχει ο αδελφός μου qashqai πριν 1 μήνα καινούργιο. Ούτε για πλάκα 5 άτομα. Πόσο σίγουρος είσαι για την κατάσταση σε 20 Χρόνια όσον αφορά τις σπουδές και την αγορά εργασίας; Αν κρίνουμε που την τωρινή ,μάλλον θα είναι τραγικά τα πράγματα. Όχι ότι δεν έχω το μυαλό και την καβατζα αλλά απλά αυτή τη στιγμή θέλω να δω τον τρόπο μετακίνησης μας. Φιλικά έτσι...

4 ώρες πριν, TechnoState είπε

.....το έχω δει να κυκλοφορεί στην Ελλάδα, μου έκανε εντύπωση. Δεν έχω αναζητήσει λεπτομέρειες για τιμές, επίσημη εισαγωγή κ λοιπά...απο τα λίγα που είδα σε review, είπα Wow!

Σ'ευχαριστώ. Θα το δω. Φαίνεται καλό.... θα προτιμούσα σε αντίστοιχο γερμανικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ciyo είπε

WV TOURAN

Vw sharan; Μπήκα και έπαθα "ζημιά"... Στο δρόμο απόλαυση.... Πες μου αν ξέρεις κάτι για opel zafira tourer ή Ford galaxy s max... Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ciyo είπε

3 παιδια εχεις οχι 7. παρε ενα opel moka ή nissan quasqai και μη χαλας τζαμπα τα λεφτα σου. βαλτα στην ακρη για τις σπουδες τους.

Έχεις ιδέα πόσα πράγματα μπορεί να κουβαλήσει μια πενταμελής οικογένεια??! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, lightsout είπε

Έχεις ιδέα πόσα πράγματα μπορεί να κουβαλήσει μια πενταμελής οικογένεια??! 

Σ'ευχαριστώ. Εδώ είσαι πολύ σωστός. Υπάρχει και μπαγκαζιερα αυτή τη στιγμή πάνω στο Corolla ή οποία θα μπει μάλλον στο επόμενο. Κάθε ιδέα καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον από τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια SUV κάνουν για μεγάλες οικογένειες. Εγώ θα κοίταζα και το C5 aircross και το Skoda Kodiak .

Είναι μικρά όλα τα παιδιά? Τότε νομίζω ότι καλό είναι να έχεις 3 σημεία για isofix, ιδανικά όλα πίσω. Αν και δεν ειναι φρέσκο δες και εδώ:  https://blog.spotawheel.gr/autokinita-pou-xwrane-3-paidika-kathismata/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ciyo είπε

sharan καινουριο κυκλοφορει ελλαδα? 

Δεν το ξέρω αυτό. Με μία ερώτηση στην αντιπροσωπεία θα μάθω. Μεταχειρισμένο βρήκα στο car. Ένα παράδειγμα, μοντέλο 2012 ,           τιμή 15.500 τα οποία τα θεωρώ πολλά....  Προσπαθώ να καταλάβω τις διαφορές που έχουν τα 3 αυτοκίνητα που ανέφερα στην αρχή. Και τα 3 διαφορετικά χαρακτηριστικά με άλλες ανάγκες για τον υποψήφιο αγοραστή.

2 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Κάποια SUV κάνουν για μεγάλες οικογένειες. Εγώ θα κοίταζα και το C5 aircross και το Skoda Kodiak .

Είναι μικρά όλα τα παιδιά? Τότε νομίζω ότι καλό είναι να έχεις 3 σημεία για isofix, ιδανικά όλα πίσω. Αν και δεν ειναι φρέσκο δες και εδώ:  https://blog.spotawheel.gr/autokinita-pou-xwrane-3-paidika-kathismata/

Το είδα στο ίντερνετ το kodiak. Καλό φάνηκε αλλά δεν έχει πολύ μεγάλο πορτ μπαγκαζ και αυτομάτος το απεριψα. Έχω 2 παιδιά ηλικίας 2 χρονών και νεογέννητο  και αν όλα πάνε καλά σκέφτομαι για 3ο. Ναι θέλω να είναι οπωσδήποτε 3 σημεία με isofix για πίσω. Ευχαριστώ!

10 ώρες πριν, TechnoState είπε

.....το έχω δει να κυκλοφορεί στην Ελλάδα, μου έκανε εντύπωση. Δεν έχω αναζητήσει λεπτομέρειες για τιμές, επίσημη εισαγωγή κ λοιπά...απο τα λίγα που είδα σε review, είπα Wow!

Πολύ καλό με απίστευτους χώρους αλλά είναι 3,500 κυβικά!!! Και αν κατάλαβα καλά προορίζεται για την αμερική μόνο... 

4 ώρες πριν, vasilis7700 είπε

Mazda 5 μαυρο σκυλι και πολυ ανετο

Πολύ καλό έχεις απόλυτο δίκιο! Σ'ευχαριστώ. Στα υπ'όψιν μπαίνει αν Και θα προτιμούσα λίγο καλύτερη ασφάλεια στον δρόμο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά το άλλο θέμα είναι ανοιχτό, γιατί άνοιξε νέο;

Κύριε ts αν αποφασίσεις να αγοράσεις σπίτι, θα ανοίξεις 10 θέματα που θα τρέχουν για κανένα τρίμηνο;

Δε φταις εσύ βέβαια, εμείς φταίμε που ασχολούμαστε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doubt είπε

Sorry αλλά το άλλο θέμα είναι ανοιχτό, γιατί άνοιξε νέο;

Κύριε ts αν αποφασίσεις να αγοράσεις σπίτι, θα ανοίξεις 10 θέματα που θα τρέχουν για κανένα τρίμηνο;

Δε φταις εσύ βέβαια, εμείς φταίμε που ασχολούμαστε.

Σωστός, υπάρχει ήδη και αυτό το θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, ciyo είπε

3 παιδια εχεις οχι 7

Βασικά  1 2 (να σας ζήσει το νεογέννητο) έχει αυτή τη στιγμή

9 ώρες πριν, [email protected] είπε

Καινούργιο έως 25.000

15 για μτχ δεν έδινες? σου έδωσαν τα πεθερικά έξτρα μπακαγιόκο? :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Sorry αλλά το άλλο θέμα είναι ανοιχτό, γιατί άνοιξε νέο;

Κύριε ts αν αποφασίσεις να αγοράσεις σπίτι, θα ανοίξεις 10 θέματα που θα τρέχουν για κανένα τρίμηνο;

Δε φταις εσύ βέβαια, εμείς φταίμε που ασχολούμαστε.

Αν δεν θέλεις να μιλήσεις δεν χρειάζεται να μου την λες. Άνοιξα νέο διαφορετικό θέμα γιατί είχα κλείσει το προηγούμενο. Όποιος θέλει να δώσει μια γνώμη θα την πει. Εσύ είσαι ο μάγκας που θα πεις τι θα κάνει ο καθένας εδώ μεσα;  Δεν σου ειπε κανείς να ασχοληθείς αν δεν θες. Η μαγκιά σου είναι πίσω απ'το πληκτρολόγιο; Γιατι δεν τα λες αυτά μπροστά μου; Θα την βρούμε την λύση μαζί πιο καλα. Όχι ομως έτσι. Έτσι φίλε είσαι λάθος και το ξέρεις. Γιατί αν αρχίσω και εγώ να σου πω τίποτα θα με κόψουν. Ενώ αν ήσουν τώρα μπροστά μου θα ήταν πολύ διαφορετικα τα πράγματα. Μετα θα καταλαβαινες πόσο άδικο ειχες που μίλησες ετσι. Μπορούσες να μιλήσεις πιο καλά. Όχι με αυτόν τον τρόπο. Εδώ θα συμφωνήσουν μάλλον και όλοι όσοι μου απαντησανε με ευγένεια σε αντίθεση με εσένα. Δεν σε ξέρω αλλά θα μάθεις εδώ μέσα να μιλάς πιο ευγενικά. Εδώ είναι site τεχνολογίας. Όχι γήπεδο. Κατάλαβες; Δεν είμαι κανένα παιδάκι να μου κάνουν μάθημα , θέλω να πιστεύω ούτε κ εσύ. Παιδιά αν πιστεύετε ότι κάπου έχω άδικο να το πείτε. Τέτοιοι τύποι που κρύβονται πίσω από ένα πληκτρολόγιο δεν έχουν θέση σε forum.  Αν είπα κάτι που ήταν κατά μου να ζητήσω συγνωμη αν και μάλλον αυτός που το έγραψε θα έπρεπε.

4 ώρες πριν, turbat0s είπε

Σωστός, υπάρχει ήδη και αυτό το θέμα

Αν δεν θες δεν χρειάζεται να ασχοληθείς. Άσε κάποιον άλλον που θέλει να βοηθήσει. Αλλά μάθαμε να γράφουμε ότι θέλουμε χωρίς να σκεφτόμαστε. 

2 ώρες πριν, Xacti είπε

Βασικά  1 2 (να σας ζήσει το νεογέννητο) έχει αυτή τη στιγμή

15 για μτχ δεν έδινες? σου έδωσαν τα πεθερικά έξτρα μπακαγιόκο? :P

Χαχαχα Όχι άλλαξαν τα σχέδια και σκέφτηκα ότι είναι καλύτερο να πάω για καινούργιο.  

Είδα ότι υπάρχει πολύ κακία ,διχόνοια και ο ένας ζηλεύει και θέλει να βγάλει το μάτι του άλλου. Θέλω εδώ να κλείσει το θέμα και να ευχαριστήσω για τελευταία φορά όλους όσους είπαν την γνώμη τους και με βοήθησαν. Παιδιά να είστε καλά! Έχω μάθει να μιλάω με ευγένεια και να σκέφτομαι πρώτα. Όσο για σένα φίλε που νομίζεις ότι κάτι έκανες με το να πεις μια βλακεία πρέπει να κατάλαβες ότι δεν έπρεπε να μιλήσεις με τέτοιο τρόπο. Σίγουρα θα μπορούσες να ήσουν πιο ευγενικός αλλά δεν σε ένοιαξε. Πες τουλάχιστον και ένα σορυ έτσι για το γαμωτο. Πάρε την ευθύνη σου και πες τελείωσε ρε φίλε, ήταν άστοχο αυτό. Καληνύχτα σε όλους.

2 ώρες πριν, Xacti είπε

Βασικά  1 2 (να σας ζήσει το νεογέννητο) έχει αυτή τη στιγμή

15 για μτχ δεν έδινες? σου έδωσαν τα πεθερικά έξτρα μπακαγιόκο? :P

Σ'ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, [email protected] είπε

Αν δεν θέλεις να μιλήσεις δεν χρειάζεται να μου την λες. Άνοιξα νέο διαφορετικό θέμα γιατί είχα κλείσει το προηγούμενο. Όποιος θέλει να δώσει μια γνώμη θα την πει. Εσύ είσαι ο μάγκας που θα πεις τι θα κάνει ο καθένας εδώ μεσα;  Δεν σου ειπε κανείς να ασχοληθείς αν δεν θες. Η μαγκιά σου είναι πίσω απ'το πληκτρολόγιο; Γιατι δεν τα λες αυτά μπροστά μου; Θα την βρούμε την λύση μαζί πιο καλα. Όχι ομως έτσι. Έτσι φίλε είσαι λάθος και το ξέρεις. Γιατί αν αρχίσω και εγώ να σου πω τίποτα θα με κόψουν. Ενώ αν ήσουν τώρα μπροστά μου θα ήταν πολύ διαφορετικα τα πράγματα. Μετα θα καταλαβαινες πόσο άδικο ειχες που μίλησες ετσι. Μπορούσες να μιλήσεις πιο καλά. Όχι με αυτόν τον τρόπο. Εδώ θα συμφωνήσουν μάλλον και όλοι όσοι μου απαντησανε με ευγένεια σε αντίθεση με εσένα. Δεν σε ξέρω αλλά θα μάθεις εδώ μέσα να μιλάς πιο ευγενικά. Εδώ είναι site τεχνολογίας. Όχι γήπεδο. Κατάλαβες; Δεν είμαι κανένα παιδάκι να μου κάνουν μάθημα , θέλω να πιστεύω ούτε κ εσύ. Παιδιά αν πιστεύετε ότι κάπου έχω άδικο να το πείτε. Τέτοιοι τύποι που κρύβονται πίσω από ένα πληκτρολόγιο δεν έχουν θέση σε forum.  Αν είπα κάτι που ήταν κατά μου να ζητήσω συγνωμη αν και μάλλον αυτός που το έγραψε θα έπρεπε.

oooooooooo-im-so-r73s2a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...