Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για ανθεκτικό κινητό


Nathan Drake!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ασχολεισαι με τετοια κινητα. Δεν εχει νοημα. Πληρωνεις πολλα για τιποτε σημαντικο.

Ακου τι θα κανεις. Θα επιλεξεις ενα οποιοδηποτε κινητο που σου αρεσει. Η πλειονοτητα ειναι αδιαβροχα πια (ακομη και τα Xiaomi κι ας μην δινουν πιστοποιηση). Αγοραζεις και μια Full Body θηκη για πληρη προστασια ειτε πλαστικη είτε μεταλλικη και εχεις σουπερ κινητο με ελαχιστο κοστος

a348e3f9-cfba-4111-8009-cb805492489d.jpg[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω ήθελα να αποφύγω το βάλε βγάλε τη θήκη από το κινητό σε κάθε φόρτιση (μου έχουν πει ότι θερμαίνονται τα κινητά ειδικά στο καλοκαίρι) και το συχνό καθάρισμα της πίσω μεριάς από τις βρώμες μες στη θήκη που είναι. Τεσπα αν δεν βρω κάποιο που αξίζει ίσως να πάω σε αυτή τη λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nathan Drake!! είπε

Ναι το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω ήθελα να αποφύγω το βάλε βγάλε τη θήκη από το κινητό σε κάθε φόρτιση (μου έχουν πει ότι θερμαίνονται τα κινητά ειδικά στο καλοκαίρι) και το συχνό καθάρισμα της πίσω μεριάς από τις βρώμες μες στη θήκη που είναι. Τεσπα αν δεν βρω κάποιο που αξίζει ίσως να πάω σε αυτή τη λύση. 

Καθαρισμο θα χρειαζεσαι απο ελαχιστο εως καθολου μιας που οι θηκες αυτες ειναι full body και καλυπτουν περιμετρικα αλλα και εμπρος.

Δεν εχω βγαλει ποτε μου την θηκη απο το κινητο οταν φορτιζει. Γιατι να το κανεις με αυτες; Δεν ζεσταινεται το κινητο ιδιαιτερα πταν φορτιζει. Ζεσταινεται οταν φορτιζει και ταυτοχρονα παιζεις απαιτητικα παιχνιδια σε αυτο. Αλλωστε εαν επιλεξεις μεταλλικη θα ψυχεται καλυτερα.

Με τον τροπο αυτο θα εχεις κλασεις καλυτερο τηλεφωνο στα ιδια χρηματα και δεν θα χασεις τιποτε απο οτι ζητας.

Γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πήγαινα σε αγορά ενός από τα παρακάτω ανθεκτικά κινητά για λόγω δουλειάς και απλής χρήσης (κλήσεις,μηνύματα άντε και λίγο σερφάρισμα) αλλά είδα τα σχόλια σας εδώ και προβληματίστηκα...🙁 Δεν είμαι άτομο που θα λιώσει το κινητό σε παιχνίδια, εφαρμογές κτλ. Απλή χρήση (γι ΄αυτό θέλω να πάρω το φθηνότερο) αλλά επειδή θα είναι κύριο κινητό, να μπορεί κάπου κάπου να μπω και λίγο στο ίντερνετ αν θέλω να διαβάσω κάτι. Δεν αξίζει ούτε και γι΄αυτό βρε παιδιά;

https://www.skroutz.gr/s/18851048/BlackView-BV5500-Pro-16GB.html

https://www.skroutz.gr/s/15675005/BlackView-BV5800-16GB.html

Αν και αυτό που λέει ο Drake, το AGM A8 το βρήκα στα 130 ευρώ από έξω και διάβασα καλύτερα σχόλια από τα BlackView. Τι λέτε αξίζει κάποιο στα χρήματα αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια λέμε είναι μούφα, το Α8 φοράει επεξεργαστη του '13

αυτό που πρέπει να βγάζεις τη θήκη σε κάθε φόρτιση δεν υπάρχει. 
πάρτε ένα κανονικό τηλ. και βάλτε του θήκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, οπότε να πετάξω τα iphone 4s και 5s και ο ξάδερφος μου το galaxy s3 που δουλεύουν ακόμα νεράκι επειδή έχουν παμπάλαιους επεξεργαστές! Ok!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Leon Scott Kennedy είπε

Α, οπότε να πετάξω τα iphone 4s και 5s και ο ξάδερφος μου το galaxy s3 που δουλεύουν ακόμα νεράκι επειδή έχουν παμπάλαιους επεξεργαστές! Ok!

Όχι, είναι καλή ιδέα να πάρεις κινητό εν έτει 2019 με επεξεργαστη του '13, τιμολογημένο σαν καλό MIdrange του '19 επειδή διάβασες καλά σχόλια σκρουτζ

επίσης s3 είχε και η κοπέλα μου που κράτησε αρκετα χρόνια, δε πάει και νερακι που λες, 

τα αιφον πετα τα, ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι εμένα προσωπικά μου άρεσε σε αυτά τα κινητά (εκτός ότι είναι ανθεκτικά) και γενικά το σύνολο μεγέθους στο χέρι. Δηλαδή μου άρεσε που δεν είναι μακρόστενο! Μου αρέσουν σε μέγεθος 4.7/5/5.5 ίντσες αλλά κοντό σε ύψος και φαρδύ στο πλάτος (πλατιά οθόνη) δεν ξέρω αν με καταλάβατε τι θέλω να πω. Υπάρχει κάποιο κανονικό σε αυτό το μέγεθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 22/8/2019 στις 3:29 ΜΜ, SeNNinhA είπε

Μην ασχολεισαι με τετοια κινητα. Δεν εχει νοημα. Πληρωνεις πολλα για τιποτε σημαντικο.

Ακου τι θα κανεις. Θα επιλεξεις ενα οποιοδηποτε κινητο που σου αρεσει. Η πλειονοτητα ειναι αδιαβροχα πια (ακομη και τα Xiaomi κι ας μην δινουν πιστοποιηση). Αγοραζεις και μια Full Body θηκη για πληρη προστασια ειτε πλαστικη είτε μεταλλικη και εχεις σουπερ κινητο με ελαχιστο κοστος

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583a348e3f9-cfba-4111-8009-cb805492489d.jpg[

Φίλε εγώ πάντως σε άκουσα και μόλις πήρα το Xiaomi mi a2 lite! Θέλω να πάρω και μία θήκη full cover σαν αυτή. Τι λες είναι καλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Φίλε εγώ πάντως σε άκουσα και μόλις πήρα το Xiaomi mi a2 lite! Θέλω να πάρω και μία θήκη full cover σαν αυτή. Τι λες είναι καλή;

Ίδιο τηλεφωνο έχουμε , θα το ευχαριστηθεις.

Εγώ έχω θήκη της Nilkin

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι φίλε μου γιατί μου αρέσει το κινητό (ντιζάιν, οθόνη κτλ). Δυστυχώς της Nillkin υπάρχει μόνο μία επιλογή (σε μαύρη) αλλά ψάχνω μία σε τύπου armor back cover η full cover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά κάποια που να μην είναι τόσο χοντροκομμένη (αυτή μου φαίνεται είναι ε;). Είμαι ανάμεσα σε μία από αυτές τις δύο.

https://www.skroutz.gr/s/17098757/Spigen-Rugged-Armor-Μαύρο-Xiaomi-Mi-A2-Lite.html

https://www.skroutz.gr/s/16766367/360-Full-Cover-Μαύρο-Xiaomi-Mi-A2-Lite.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...