Προς το περιεχόμενο

Άρση παρακράτησης


Stelios112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά έψαξα και λίγο εδώ στο forum αλλά θέλω τα φώτα σας. Πριν 9 χρονια είχα πάρει ένα αυτοκίνητο μεταχειρισμένο από μάντρα με προκαταβολή και δάνειο από την τράπεζα το οποίο έχει εξωφλιθει από το 2012. Τωρα που θέλω να το δώσω το αμάξι μου θέλω να αλλάξω την άρση παρακράτησης. Το μόνο χαρτί που έχω από τον μάντρα είναι ένα τιμολόγιο που λέει ότι έχω εξωφλιση το αμάξι με σφραγίδα και υπογραφή του. Γνωρίζετε αν θέλω κάτι αλλο? Δεν έχω κάποια υπεύθυνη δήλωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχεις δεν φτανει .

Απλα λει οτι ο μαντρας πληρωθηκε.

Απο την τραπεζα δεν μπορεις να παρεις χαρτι οτι το εξωφλησες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Stelios112 είπε

Θα πάω αύριο άμα πάρω και από εκεί χαρτί κάνω κάτι? 

Πας στη Διεθυνση Συγκοινωνιων που ειναι ο φακελος του αυτοκινητου και αλλαζεις την αδεια .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Stelios112 είπε

Ας ξεμπερδέψω και δεν με νοιάζει γιατί θέλω να το δώσω. Αν είναι μόνο το χαρτί από την τράπεζα είμαστε οκ! 

Και πολυ καλα θα κανεις και επρεπε να το εχεις κανει .

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stelios112 είπε

Καλησπέρα παιδιά έψαξα και λίγο εδώ στο forum αλλά θέλω τα φώτα σας. Πριν 9 χρονια είχα πάρει ένα αυτοκίνητο μεταχειρισμένο από μάντρα με προκαταβολή και δάνειο από την τράπεζα το οποίο έχει εξωφλιθει από το 2012. Τωρα που θέλω να το δώσω το αμάξι μου θέλω να αλλάξω την άρση παρακράτησης. Το μόνο χαρτί που έχω από τον μάντρα είναι ένα τιμολόγιο που λέει ότι έχω εξωφλιση το αμάξι με σφραγίδα και υπογραφή του. Γνωρίζετε αν θέλω κάτι αλλο? Δεν έχω κάποια υπεύθυνη δήλωση. 

Χρειάζεσαι και 2 υπεύθυνες δηλώσεις από τον έμπορο

Με αυτές τις 2 θα πάς στό υπουργείο και θα βγάλεις νέα άδεια κυκλοφορίας.

Αυτή τη δουλεία έκανα πρόσφατα και ο έμπορος είχε κλείσει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, meletis_m είπε

Χρειάζεσαι και 2 υπεύθυνες δηλώσεις από τον έμπορο

Με αυτές τις 2 θα πάς στό υπουργείο και θα βγάλεις νέα άδεια κυκλοφορίας.

Αυτή τη δουλεία έκανα πρόσφατα και ο έμπορος είχε κλείσει..

Αφου ειχε κλεισει πως τις πηρες ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Χρειάζεσαι και 2 υπεύθυνες δηλώσεις από τον έμπορο

Με αυτές τις 2 θα πάς στό υπουργείο και θα βγάλεις νέα άδεια κυκλοφορίας.

Αυτή τη δουλεία έκανα πρόσφατα και ο έμπορος είχε κλείσει..

Σε τι χρειάζονται οι υπεύθυνες δηλώσεις απ' τον έμπορο? Το αυτοκίνητο μέχρι την εξόφληση είχε και έχει ακόμα παρακράτηση κυριότητας από την τράπεζα αφού από αυτή πήρε το δάνειο, όχι από τον έμπορο.

Όπως γράφτηκε κακώς ο ts δεν έκανε άμεσα άρση παρακράτησης με την ολική εξόφληση αλλά άφησε το αυτοκίνητό του 7 χρόνια έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έμπορος έχει κλείσει κ το έχει κάνει μαγαζί με λάστιχα από τι είδα. Υπεύθυνη δήλωση δεν πήρα ποτέ από αυτόν μόνο μια αποδείξει ότι έχει λάβει το τάδε πόσο για το αυτοκίνητο με σφραγίδα και έχει πάει κ στην εφορία το χαρτί. Εγώ την τραπεζα πλήρωνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Χωρις γρηγοροσημο βεβαια θα σου πουν να πας σε 2-3 μερες για την νεα αδεια .

Την ίδια ημέρα σου τη δίνουν. Αναλόγως βέβαια και το φόρτο εργασίας. Τουλάχιστον για το Lpg μετά απο ημέρα μου την έδωσαν.

Τώρα θα πάω για τήν άρση παρακράτησης γιατί δέν είχα τις υπεύθυνες δηλώσεις.

23 λεπτά πριν, Xacti είπε

Σε τι χρειάζονται οι υπεύθυνες δηλώσεις απ' τον έμπορο? Το αυτοκίνητο μέχρι την εξόφληση είχε και έχει ακόμα παρακράτηση κυριότητας από την τράπεζα αφού από αυτή πήρε το δάνειο, όχι από τον έμπορο.

Όπως γράφτηκε κακώς ο ts δεν έκανε άμεσα άρση παρακράτησης με την ολική εξόφληση αλλά άφησε το αυτοκίνητό του 7 χρόνια έτσι.

Και εγώ μέσω τράπεζας το είχα αγοράσει , είχε εξοφληθεί αλλά τήν εγγραφή τήν είχε κάνει ο έμπορος στήν δική μου περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Stelios112 είπε

Ναι στην περίπτωση δηλαδή που δεν υπάρχει ο έμπορος πια τι γίνεται? Μια ζωή με παρακράτηση θα μείνεις? 😂

Μονο αν εχει κανει αυτος την παρακρατηση οπως γινεται οταν υπαρχουν γραμματια .Να παρακαλμε να ειναι καλα μεχρι να εξοφλησουμε.Αλοιως ...μπλεξιμο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...