Προς το περιεχόμενο

Άρση παρακράτησης


Stelios112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Stelios112 είπε

Ναι στην περίπτωση δηλαδή που δεν υπάρχει ο έμπορος πια τι γίνεται? Μια ζωή με παρακράτηση θα μείνεις? 😂

αφού το έχεις το χαρτί. Ο έμπορος δηλαδή θα σου πουλήσει τ' αμάξι και θα κλείσει την ίδια μέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Stelios112 είπε

Ναι στην περίπτωση δηλαδή που δεν υπάρχει ο έμπορος πια τι γίνεται? Μια ζωή με παρακράτηση θα μείνεις? 😂

Εάν έχει ενεργό το ΑΦΜ του ως δραστηριότητα για έμπορος αναγκαστικά πρέπει να πάρεις και τις 2 υπεύθυνες δηλώσεις.

Τουλάχιστον αυτό το πρόβλημα αντιμετώπισα εγω , παρόλο που είχε κλείσει τις αντιπροσωπειές του εδω και μια 10ετία.

Εγω το είχα εξοφλήσει απο το 2006 και ειχα πρόβλημα παρακράτησης .

Λόγω ανακύκλωσης που θελω να δωσω το αμάξι (λόγω ατυχήματος ) δεν μου έπαιρνε η ανακύκλωση εάν δεν ξεμπερδέψει η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλημέρα σας. Θέλω να πουλησω το αμάξι μου αλλά η άδεια γράφει παρακράτηση κυριότητας. Το έχω εξοφλήσει από το 2013 και έχω ΥΠΕΥΘΥΝΗ δηλωση από τον εμπορο ότι το έχω ξεπληρώσει πλήρως. Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ δήλωση έχει πανω το σήμα του εμπορου και της Τράπεζας που ήταν το δάνειο. Μπορώ να το πουλησω κανονικά και να δώσω αυτή την ΥΠΕΥΘΥΝΗ δήλωση και να γίνει άρση και μεταβίβαση μαζί ή πρεπει πρωτα να κάνω άρση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Weniko είπε

Καλημέρα σας. Θέλω να πουλησω το αμάξι μου αλλά η άδεια γράφει παρακράτηση κυριότητας. Το έχω εξοφλήσει από το 2013 και έχω ΥΠΕΥΘΥΝΗ δηλωση από τον εμπορο ότι το έχω ξεπληρώσει πλήρως. Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ δήλωση έχει πανω το σήμα του εμπορου και της Τράπεζας που ήταν το δάνειο. Μπορώ να το πουλησω κανονικά και να δώσω αυτή την ΥΠΕΥΘΥΝΗ δήλωση και να γίνει άρση και μεταβίβαση μαζί ή πρεπει πρωτα να κάνω άρση;;

Έχεις ήδη λάβει απάντηση για αυτό στο άλλο θέμα που έγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...