Προς το περιεχόμενο

Στην κυκλοφορία με κόστος $4000 το Alienware OLED gaming monitor των 55 ιντσών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Gaming monitor δεν σημαίνει απαραίτητα για χρήση PC.

Νομίζω υπερκαλύπτει τα όσα βγάζουν οι σημερινές κονσόλες. (οκ, το Xbox X λέει ότι βγάζει και 12 bit χρώμα αλλά δεν υποστηρίζεται από πουθενά εως τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ThReSh said:

UHD 4K = 16:9

Thanx. Λόγω των φωτογραφιών (μοιάζει για πιο wide από 16:9) ρώτησα κυρίως. Το UHD 4K δεν σημαίνει απαραίτητα 16:9 (και μια ταινία 3840X1645, 4K θα την έλεγαν αλλά σε 1:2,33), 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, CheOnWeb said:

Thanx. Λόγω των φωτογραφιών (μοιάζει για πιο wide από 16:9) ρώτησα κυρίως. Το UHD 4K δεν σημαίνει απαραίτητα 16:9 (και μια ταινία 3840X1645, 4K θα την έλεγαν αλλά σε 1:2,33), 

Άλλο πράγμα η ταινία όμως κι άλλο οι TV/Monitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι τηλεοραση ειναι LG oled 2019 $1500 rebranded σαν Alienware $4000. To amd freesync ειναι το VRR της LG. Οποιαδηποτε καρτα amd η xbox one x ειναι συμβατη. Ειμαι περιεργος πως γινεται το service αφου τα ανταλλακτικά τα εχει μονο η LG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, iazriel είπε

Δεν έχει ούτε HDR, έχει χαμηλό peak brightness (400 nits) και για να δεις 4Κ 120Hz (αν έχεις το μηχάνημα δηλαδή) δεν σου δίνει 10bit χρώμα πάρα μόνο 8bit. Και 4 χιλιάρικα. Και γιατί να μην πάρω την κορυφαία LG C9 με τα μισά λεφτά με τα ίδια και καλύτερα χαρακτηριστικά; 

Ακριβως!Εχω την C9 απίστευτη σε ολα!!Πριν λιγη ώρα ψηφίστηκε η καλύτερη τηλεόραση για το 2019!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...