Προς το περιεχόμενο

HP Deskjet 1510 - Μελάνια


meletis_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το παραπάνω εκτυπωτή στο γραφείο. Γνωρίζουμε απο μπορω να προμηθευτώ μελάνια μη γνήσια.

Πήγα στην περιοχή σε ένα κατάστημα που τα γεμίζει .

Το πρόβλημα ήταν οτι έβγαζε σφάλμα και δεν τα αναγνώριζε και η ποιότητα εκτύπωσης ήταν χειρότερη.

Πλέον λόγω δουλείας ο μέσος ορος εκτυπώσεων ανα ημέρα φθάνει 100 σελίδες.

Το ιδανικότερο θα ήταν αγορά Laser με Toner αλλά θέλω και Scan . Το Fax δέν με απασχολεί.

Θα προτιμούσα και Α3 μέγεθος χαρτιού αλλά ανεβαίνει το κοστολόγιο.

Αξίζουν οι Refurbished  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ίδιο έχω φίλε σχεδόν 4 χρόνια.Ποτέ δεν αγόρασα γνήσια.

Πάίρνω συμβατά από εδώ με 11 ευρώ τα οποία γεμίζω μόνος με σύριγγα αφού αδειάσουν και παίζουν μια χαρά.

5 ώρες πριν, meletis_m είπε

Έχω το παραπάνω εκτυπωτή στο γραφείο. Γνωρίζουμε απο μπορω να προμηθευτώ μελάνια μη γνήσια.

Πήγα στην περιοχή σε ένα κατάστημα που τα γεμίζει .

Το πρόβλημα ήταν οτι έβγαζε σφάλμα και δεν τα αναγνώριζε και η ποιότητα εκτύπωσης ήταν χειρότερη.

Πλέον λόγω δουλείας ο μέσος ορος εκτυπώσεων ανα ημέρα φθάνει 100 σελίδες.

Το ιδανικότερο θα ήταν αγορά Laser με Toner αλλά θέλω και Scan . Το Fax δέν με απασχολεί.

Θα προτιμούσα και Α3 μέγεθος χαρτιού αλλά ανεβαίνει το κοστολόγιο.

Αξίζουν οι Refurbished  ;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Τον ίδιο έχω φίλε σχεδόν 4 χρόνια.Ποτέ δεν αγόρασα γνήσια.

Πάίρνω συμβατά από εδώ με 11 ευρώ τα οποία γεμίζω μόνος με σύριγγα αφού αδειάσουν και παίζουν μια χαρά.

Άρα να τον προτιμήσω και εγώ.

Εμένα παίρνει το μελάνι 650.

Εάν συνεχίσει έτσι η δουλειά , θα πάω να αγοράσω με τόνερ και λέιζερ γιατί δεν με συμφέρει το μελάνι πλέον , και μέσο όρο εκτυπωσεων τη ημέρα κάνω 80-100 σελίδες. Έχει πέσει αρκετή δουλειά το τελευταίο καιρό με το Κτηματολόγιο.

Επεξ/σία από meletis_m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, meletis_m είπε

Άρα να τον προτιμήσω και εγώ.

Εμένα παίρνει το μελάνι 650.

Εάν συνεχίσει έτσι η δουλειά , θα πάω να αγοράσω με τόνερ και λέιζερ γιατί δεν με συμφέρει το μελάνι πλέον , και μέσο όρο εκτυπωσεων τη ημέρα κάνω 80-100 σελίδες. Έχει πέσει αρκετή δουλειά το τελευταίο καιρό με το Κτηματολόγιο.

hp 1510 και 650 παράξενο.Εμένα το 301 παίρνει από την αρχή.Και ναι αν κάνεις 80 με 100 εκτυπώσεις την ημέρα πρέπει να πας σε λέιζερ.Είναι μονόδρομος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστάρω εδώ γιατί μιλούσατε για τα 650 μελάνια τα οποία με έχουν φάει και εμένα στα έξοδα.

Χρησιμοποιώ έναν εκτυπωτή για τη δουλειά τον οποίο η δουλειά του είναι να εκτυπώσει τα συνοδευτικά των παραγγελιών του ΕΛΤΑ (περίπου 50 εκτυπώσεις καθημερινά). Φυσικά όπως αναφέρω πιο πάνω μου έχουν πάρει τα λεφτά τα μελάνια οπότε σκέφτομαι (επειδή έχω στο σπίτι έναν παλιό) να πάρω έναν laser για να μην έχω τέτοια έξοδα. Δεν θέλω κάτι extreme, από τους 2 

https://www.skroutz.gr/s/6720232/Samsung-Xpress-M2026.html

https://www.skroutz.gr/s/14947007/HP-LaserJet-Pro-M15a.html

υπάρχει κάποια εμπειρία; ή οποιος μου κάτσει σοτ μάτι να τον πάρω.

Σας ευχαριστώ και σορυ για το οφτοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν τυπωνονται 50 σελ. καθε μερα, με 20 εργασιμες καθε μηνα, θα τυπωνονται 1.000 σελ. καθε μηνα. Σε αυτη την περιπτωση (εφοσον επιλεγει ασπρομαυρος) νομιζω οτι χρειαζεται καποιος εκτυπωτης που να παιρνει toner των 3.000-6.000 σελ. Κατι τετοιο ή τετοιο ή τετοιο δηλαδη.
Σημειωση, δεν ειναι επιλογη αυτη τη φορα (οπως στο προηγουμενο post για εγχρωμο), απλα ενδεικτικα.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, John31 είπε

Αν τυπωνονται 50 σελ. καθε μερα, με 20 εργασιμες καθε μηνα, θα τυπωνονται 1.000 σελ. καθε μηνα. Σε αυτη την περιπτωση (εφοσον επιλεγει ασπρομαυρος) νομιζω οτι χρειαζεται καποιος εκτυπωτης που να παιρνει toner των 3.000-6.000 σελ. Κατι τετοιο ή τετοιο ή τετοιο δηλαδη.
Σημειωση, δεν ειναι επιλογη αυτη τη φορα (οπως στο προηγουμενο post για εγχρωμο), απλα ενδεικτικα.

Δικό μου λάθος, 50 εβδομαδιαία ήθελα να γράψω... Απλά δεν ψάχνω κάτι με πολλά χαρακτηριστικά δηλαδή fax,scan κτλπ καθώς σκέφτομαι το laser να το έχω γι αυτές τις εκτυπώσεις (για άχρωμες μιλάω πάντα) και τον hp deskjet 4645 που έχω τώρα στη δουλειά για κανένα scan. Δεν τους χρησιμοποιώ για κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Το γράφωκαι εδω . Τουλάχιστον σε εμένα δούλεψε, μονο μάρο χρώμα που γέμισα. Τη 1η φορά που το γέμισα το μελάνι , μετά το έδειχνε μη γνήσιο. Στήν 2η απόπειρα , όταν άναψε η ένδειξη χαμηλής στάθμης το γέμισα και δουλεύει κανονικά . Δέν βγάζει μήνυμα περί γνησιότητας. Περιμένω απο εβδομάδα και σέτ για γέμισμα στο έγχρωμο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...