Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το καλυτερο πρωτο αυτοκινητο;


kostandinZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας φιλοι μου, τον Ιανουαριο γινομαι 18 και αρχιζω να σκεφτομαι απο τωρα τι αυτοκινητο θα παρω. Ποιο αυτοκινητο ειναι το καλυτερο γυρω στην τιμη των 1000-1500 ευρω που να ειναι οικονομικο και να μην χαλαει ευκολα; Εγω σκεφτομουν ενα e36 316 coupe αλλα δεν ξερω πολλα για αυτοκινητα σε αυτες τις τιμες γι αυτο και ρωταω εδω.

Επεξ/σία από kostandinZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το budget σου ειναι πολυ μικρο για κατι "οικονομικο που δεν χαλαει ευκολα".

επισης το αμαξι που σκεφτεσαι ειναι παντελως αβολο για οποιονδηποτε νεο οδηγο 18 χρονών.

Παρε ενα μικρο αμαξι, κατα προτιμηση ιαπωνικο. με αυτα τα λεφτα, κανα παλιο starlet πχ

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostandinZ είπε

Γεια σας φιλοι μου, τον Ιανουαριο γινομαι 18 και αρχιζω να σκεφτομαι απο τωρα τι αυτοκινητο θα παρω. Ποιο αυτοκινητο ειναι το καλυτερο γυρω στην τιμη των 1000-1500 ευρω που να ειναι οικονομικο και να μην χαλαει ευκολα; Εγω σκεφτομουν ενα e36 316 coupe αλλα δεν ξερω πολλα για αυτοκινητα σε αυτες τις τιμες γι αυτο και ρωταω εδω.

Αυτά είναι για ένα καλό ποδήλατο! Προσοχή με τα πολύ φτηνά μεταχειρισμένα γιατί κατά 99% θα φας μεγάλη ήττα από τις βλάβες που θα σου βγάλουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην τον κοροιδεύετε.Με 1500-2000 ευρώ 316 θα βρεί απλά να ξέρεις ότι θα είναι με το χέρι στη τσέπη πρώτο για καύσιμα και δεύτερο για συνεργεία.

Άρα δεν είναι οικονομικό αλλά τη φιγούρα του θα την κάνει.:P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας! Κατάλαβα ότι θα πρέπει να ανεβάσω το "μπάτζετ" για άλλο αυτοκίνητο ή θα κάνω το συνεργείο δεύτερο σπίτι..😂

Όσοι μπορείτε προτείνετε μου κάποιο συγκεκριμένο αυτοκίνητο που θεωρείτε καλό ως πρώτο αυτοκίνητο κι ας είναι ποίο ακριβό από τα 1500 ευρώ που ανέφερα προηγουμένως ώστε να έχω μια καλύτερη ιδέα για το ποία αυτοκίνητα αξίζουν και ποία όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'αυτα τα χρήματα φιλε μου θα παίξεις σε παλιο yaris,starlet, Micra,atos. Λογικα ολα θα θελουν τα ψιλομαζεματακια τους αλλα δεν τείνουν να αγαπουν τα συνεργεία.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, kostandinZ είπε

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας! Κατάλαβα ότι θα πρέπει να ανεβάσω το "μπάτζετ" για άλλο αυτοκίνητο ή θα κάνω το συνεργείο δεύτερο σπίτι..😂

Όσοι μπορείτε προτείνετε μου κάποιο συγκεκριμένο αυτοκίνητο που θεωρείτε καλό ως πρώτο αυτοκίνητο κι ας είναι ποίο ακριβό από τα 1500 ευρώ που ανέφερα προηγουμένως ώστε να έχω μια καλύτερη ιδέα για το ποία αυτοκίνητα αξίζουν και ποία όχι.

Κοιτα για Augo ή τα ολόιδια Peugeot 107 και C1 

Ολα ειναι ιδια με κινητηρα Toyota . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fiat Punto MK2. Ότι και να πάρεις γενικά σε μεταχειρισμένο με τέτοιο budget σίγουρα θα χρειαστεί μαζεματάκια εκτός του βασικού σέρβις (λαδια κλπ). Το ΜΚ2 γενικά αποδείχθηκε πολύ σκυλί, το 1.2 8v αν θυμάμαι καλά έπασχε από φλαντζα κεφαλής αλλά με αλλαγή πολύ καλύτερης ποιότητας δεν είχε θέμα και σίγουρα όσοι το είχαν την αλλάξαν. Επίσης σίγουρα θα αντικατέστησαν και το προβληματικό ηλεκτρομοτέρ υποβοήθησης τιμονιού.

Από κει και πέρα αν μπορείς να πας σε κάποιο παλιό γιαπωνέζικο αλλά δε θα στο πρότεινα. Τo punto έχει όλον τον εξοπλισμό που θα χρειαστείς (AC, υδραυλικό τιμόνι, ΑΒS) ενώ επίσης στην εποχή του είχε αποσπάσει 5 αστέρια σε crash test οπότε σίγουρα δε θα είναι τσιγαρόκουτο όπως ένα starlet πχ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toyota Yaris diesel εγώ χτύπησα με 6500 και σφεντονα πάει και είναι ο ορισμός του δε σπάει δε χαλάει.6ταχυτο με χαμηλές στροφές στα γκάζια οποτε θα κανεις και οικονομία.και άσε τα όμορφα γερμανικά να αράζουν στα συνεργεία 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2019 στις 3:18 ΜΜ, kostandinZ είπε

Γεια σας φιλοι μου, τον Ιανουαριο γινομαι 18 και αρχιζω να σκεφτομαι απο τωρα τι αυτοκινητο θα παρω. Ποιο αυτοκινητο ειναι το καλυτερο γυρω στην τιμη των 1000-1500 ευρω που να ειναι οικονομικο και να μην χαλαει ευκολα; Εγω σκεφτομουν ενα e36 316 coupe αλλα δεν ξερω πολλα για αυτοκινητα σε αυτες τις τιμες γι αυτο και ρωταω εδω.

316 μην κοιτάς καν, μόνο 318is με Μ42 ή Μ44 μοτέρ ... και μπλόκε ακόμα καλύτερά ... το Ε36 αν γινόταν έστω κάποια συντήρησή δεν θα σου ζήτησή τπτ σοβαρό έκτος βενζίνας (πανω κατω 10λ/100χλμ). μιλάμε για σκύλο ( πάντα με γνώμονα ότι μιλάμε για σίδερα 20 χρονών και βάλε)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...