Προς το περιεχόμενο

Ακύρωση παραγγελίας από Amazon - Μη επιστροφή χρημάτων


Fincharos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα. Είχα κάνει μια παραγγελία από αμαζον που ακυρώθηκε από τον πωλητή εν τέλει. Τα χρήματα δεσμευμένα στο λογαριασμό και μου σκάει mail πως μετά από 7 εργάσιμες θα τα έχω κανονικά. Δυστυχώς πέρασαν οι μέρες επικοινωνώ με την τράπεζα δεν είχαν λάβει κάποια αίτηση για ακύρωση της δέσμευσης. Το αμαζον μου έδωσε έναν authorization κωδικό για τη δέσμευση για να την ακυρώσουν απο την τράπεζα, αλλά εκείνοι επιμένουν πως δε γίνεται και αν δεν τους έρθει αίτηση απ την τράπεζα, που συνεργάζεται το Amazon, η ακύρωση θα γίνει αυτόματα μετά από 30-40 μέρες.  Ξέρει κάποιος κάτι επί του θέματος ή είναι απλά άχρηστοι από την τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον πήρες μήνυμα από το Amazon ότι ακυρώθηκε η αγορά τα χρήματα αργά ή γρήγορα θα πανε στην τράπεζα

Μαξ 15 εργάσιμες μετά την επιβεβαίωση ακύρωσης.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα,καινούριο είναι αυτό να δεσμεύει όλα τα χρήματα από την κάρτα ενώ πριν δέσμευε 1 ευρώ ? Πόσο μάλλον με παράδοση 1-2 μηνών ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σκεψου οτι ειναι international transaction (με τραπεζικα συστηματα τουλαχιστον δυο χωρών, δε ξερουμε ο seller τι βάση είχε οποτε μπορεί κ να εμπλέκεται κ τρίτη χώρα) οποτε ναι ειναι αρκετά αναμενόμενο να πάρει ένα εύλογο χρονικο διαστημα για να επιστραφεί το ποσο μεσω τραπεζων.. 

Κανε λίγο υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...