Προς το περιεχόμενο

Κλειδώθηκα έξω από το Facebook! (Solved!)


jumaru17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά κάποιος για 2η φορά έκανε κάποιου είδους επίθεση στο λογαριασμό μου και έχω κλειδωθεί απέξω, το sms ενώ έκανα αίτημα δεν μου έχει έρθει με τον 6ψήφιο εδώ και μια ώρα στο κινητό μου, μήπως φταίει που δεν έχω βάλει το +30 στον αριθμό;  Έχω αγχωθεί άσχημα οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα. Μου έχει τύχει να έρθει μετά από πολλές ώρες confirmation number στο hotmail παλιά και ελπίζω μήπως είναι θέμα δικό τους και σε λίγες ώρες μου έρθει το μήνυμα. ☹️☹️☹️

Επεξ/σία από jumaru17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, jumaru17 είπε

Παιδιά κάποιος για 2η φορά έκανε κάποιου είδους επίθεση στο λογαριασμό μου και έχω κλειδωθεί απέξω, το sms ενώ έκανα αίτημα δεν μου έχει έρθει με τον 6ψήφιο εδώ και μια ώρα στο κινητό μου, μήπως φταίει που δεν έχω βάλει το +30 στον αριθμό;  Έχω αγχωθεί άσχημα οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα. Μου έχει τύχει να έρθει μετά από πολλές ώρες confirmation number στο hotmail παλιά και ελπίζω μήπως είναι θέμα δικό τους και σε λίγες ώρες μου έρθει το μήνυμα. ☹️☹️☹️

Update παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο. Ο λόγος που δεν μπορώ να λάβω μήνυμα από αυτούς είναι γιατί δεν έχω country code, δεν μπορώ να κάνω confirm από άλλη συσκευή δεν λειτουργεί..!
Δεν ΄υπάρχει κανένας άλλος τρόπος επικοινωνίας μαζί τους, έχω κυριολεκτικά κλειδωθεί έξω από το λογαριασμό μου και δεν ξέρω τι λύση να βρω. Μη σας τύχει.. Ούτε καν στο help center δεν μπορώ να μπω.
  Έχετε καμιά ιδέα; Έχω αγχωθεί άσχημα οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.

Επεξ/σία από jumaru17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκαιρία για να βγεις έξω...

Να μιλήσεις με πραγματικούς ανθρώπους...

Να περπατήσεις ανέμελος...

Να διαβάσεις ένα αγαπημένο βιβλίο...

Αν παρόλα αυτά συνεχίζεις να τρελαίνεσαι που δεν μπορείς να μπεις στο φβ τώρα γρήγορα σε ψυχίατρο - ψυχολόγο  για θεραπεία...

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, bromiaris είπε

Ευκαιρία για να βγεις έξω...

Να μιλήσεις με πραγματικούς ανθρώπους...

Να περπατήσεις ανέμελος...

Να διαβάσεις ένα αγαπημένο βιβλίο...

Αν παρόλα αυτά συνεχίζεις να τρελαίνεσαι που δεν μπορείς να μπεις στο φβ τώρα γρήγορα σε ψυχίατρο - ψυχολόγο  για θεραπεία...

Σιγά μη γράψω και χαϊκού...

Επεξ/σία από jumaru17
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, jumaru17 είπε

Παιδιά κάποιος για 2η φορά έκανε κάποιου είδους επίθεση στο λογαριασμό μου και έχω κλειδωθεί απέξω, το sms ενώ έκανα αίτημα δεν μου έχει έρθει με τον 6ψήφιο εδώ και μια ώρα στο κινητό μου, μήπως φταίει που δεν έχω βάλει το +30 στον αριθμό;  Έχω αγχωθεί άσχημα οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα. Μου έχει τύχει να έρθει μετά από πολλές ώρες confirmation number στο hotmail παλιά και ελπίζω μήπως είναι θέμα δικό τους και σε λίγες ώρες μου έρθει το μήνυμα. ☹️☹️☹️

αυτά παθαίνεις αν δεν έχεις ενημερωμένα τα στοιχεία σου

η μόνη λύση που βλέπω είναι να επικοινωνήσεις με το τμήμα υποστήριξης

αν τα καταφέρεις ενημέρωσε τα στοιχεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, jumaru17 είπε

Σιγά μη γράψω και χαϊκού...

Βρε βγες έξω να βρεις καμία πραγματική γκόμενα να ξελαμπικάρεις από τα φβ...

Αλλιώς είπαμε... ψυχίατρος - ψυχολόγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Βρε βγες έξω να βρεις καμία πραγματική γκόμενα να ξελαμπικάρεις από τα φβ...

Αλλιώς είπαμε... ψυχίατρος - ψυχολόγος

Φίλε το ανέφερες ήδη αυτό νομίζω...

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

αυτά παθαίνεις αν δεν έχεις ενημερωμένα τα στοιχεία σου

η μόνη λύση που βλέπω είναι να επικοινωνήσεις με το τμήμα υποστήριξης

αν τα καταφέρεις ενημέρωσε τα στοιχεία σου.

Τι εννοείς δεν έχω ενημερωμένα τα στοιχεία μου; Το κινητό μου το είχα βαλει απλά νομίζω χωρίς το country code και η επιβεβαίωση από άλλη συσκευή δε λειτουργεί ενώ θα έπρεπε που μάλλον είναι δικό τους θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jumaru17 είπε

Φίλε το ανέφερες ήδη αυτό νομίζω...

Τι εννοείς δεν έχω ενημερωμένα τα στοιχεία μου; Το κινητό μου το είχα βαλει απλά νομίζω χωρίς το country code και η επιβεβαίωση από άλλη συσκευή δε λειτουργεί ενώ θα έπρεπε που μάλλον είναι δικό τους θέμα.

κάτι δεν έχεις σωστά φίλε μου

έχω και εγώ το FB και μια χαρά ασφάλεια έχει για τον λογαριασμό (κανείς δεν μου τον έχει παραβιάσει ποτέ) και επίσης έχω 100% ενημερωμένα όλα τα στοιχεία

άρα κάτι έχεις κάνει λάθος για να μην μπορείς να ανακτήσεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου

όπως και φυσικά για να στον παραβιάσουν

η λύση είναι να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη κανείς άλλος δεν μπορεί να σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikorolis είπε

κάτι δεν έχεις σωστά φίλε μου

έχω και εγώ το FB και μια χαρά ασφάλεια έχει για τον λογαριασμό (κανείς δεν μου τον έχει παραβιάσει ποτέ) και επίσης έχω 100% ενημερωμένα όλα τα στοιχεία

άρα κάτι έχεις κάνει λάθος για να μην μπορείς να ανακτήσεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου

όπως και φυσικά για να στον παραβιάσουν

η λύση είναι να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη κανείς άλλος δεν μπορεί να σε βοηθήσει.

Δυστυχώς δεν έχουν κάποια δυνατότητα να επικοινωνήσεις μαζί τους άμεσα για παράδειγμα μειλ επικοινωνίας απλά μέσα από κάτι ειδικές φόρμες μπορείς να αναφέρεις το πρόβλημα και να περιμένεις μέρες ή και αρκετές εβδομάδες για κάποια απάντηση.
Έχουν και άλλοι θέματα όπως θα δεις εδώ.
https://www.change.org/p/mark-zuckerberg-facebook-it-s-time-for-you-to-have-customer-service-that-does-t-suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@jumaru17 Δεν κατάλαβα ακριβώς, δηλαδή πατάς εκεί που λέει "Ξεχάσατε το λογαριασμό σας;" και όταν βάλεις είτε κινητό είτε email δεν σου αποστέλλεται μήνυμα λόγω country code? Παράξενο μήπως να δοκίμαζες έναν άλλο αριθμό κινητού? Αλλά και πάλι με το email δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα.

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

@jumaru17 Δεν κατάλαβα ακριβώς, δηλαδή πατάς εκεί που λέει "Ξεχάσατε το λογαριασμό σας;" και όταν βάλεις είτε κινητό είτε email δεν σου αποστέλλεται μήνυμα λόγω country code? Παράξενο μήπως να δοκίμαζες έναν άλλο αριθμό κινητού? Αλλά και πάλι με το email δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα.

Δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το country code, μπορεί να είναι δικό τους θέμα. Πάντως από άλλα σαιτ έλαβα κανονικά sms που δοκίμασα.
Μου έχει 2 επιλογές να μου στείλει μήνυμα στο κινητό έχω δοκιμάσει 100 φορές δεν έρχεται και η 2η αυτή που βλέπεις στη φωτογραφία που και πάλι δεν λειτουργεί.
 

2019-08-22_13-08-11.png

2019-08-23_09-01-47.png

Επεξ/σία από jumaru17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ακριβώς το ίδιο έπαθα. Τι στο καλο. Και το χρειάζομαι άμεσα τον λογαριασμό, έχω αρκετές δουλειές που κάνω εκεί μέσα. Κοίτα που μπλέξαμε μετά από τόσα χρόνια χρήσης ξαφνικά. Είμαι σίγουρος ότι είναι πρόβλημα του Facebook και επίσης δεν πιστεύω ότι θα βρούμε άκρη. Το Support είναι ανύπαρκτο. Έχεις στείλει πουθενά μήνυμα; 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Φίλε ακριβώς το ίδιο έπαθα. Τι στο καλο. Και το χρειάζομαι άμεσα τον λογαριασμό, έχω αρκετές δουλειές που κάνω εκεί μέσα. Κοίτα που μπλέξαμε μετά από τόσα χρόνια χρήσης ξαφνικά. Είμαι σίγουρος ότι είναι πρόβλημα του Facebook και επίσης δεν πιστεύω ότι θα βρούμε άκρη. Το Support είναι ανύπαρκτο. Έχεις στείλει πουθενά μήνυμα; 

δεν έχει ιμειλ για support απλά έχει κάτι ειδικές φόρμες να έχω στείλει 2-3 και περιμένω ανταπόκριση. Μπες στο λινκ αυτό.
http://tiny.cc/9qenbz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Μόλις έστειλα. Δεν βλέπω όμως προκοπή. Βλέπω να φτιάχνω καινούριο λογαριασμό. Κρίμα. 

Μην περιμένεις ανταπόκριση σε μια μέρα θέλει μέρες αρκετές αλλά υπάρχει λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...