Προς το περιεχόμενο

η WIND με ενημέρωσε ότι σε 2 μήνες ότι "η κάρτα θα στοιχίζει κατ'ελάχιστο 15ευρώ"


jgeorgiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι οι τρεις εταιρείες στην κινητή τηλεφωνία κάνουν ότι θέλουν και κανείς δεν τους ενοχλεί

άρα είτε διαμαρτυρόμαστε είτε κλαιγόμαστε είτε φωνάζουμε

δεν κάνουμε τίποτα απολύτως ή θα γίνουμε πελάτες τους στην καρτοκινητή ή όχι δεν υπάρχει άλλη επιλογή η πίτα είναι μοιρασμένη στα τρία.

προσωπικά ανανεώνω online τα καρτοκινητά που διαθέτω (COSMOTE/WIND)

συμβόλαιο έχω μόνο το εταιρικό τηλέφωνο (WIND)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι οι τρεις εταιρείες στην κινητή τηλεφωνία κάνουν ότι θέλουν και κανείς δεν τους ενοχλεί

άρα είτε διαμαρτυρόμαστε είτε κλαιγόμαστε είτε φωνάζουμε

δεν κάνουμε τίποτα απολύτως ή θα γίνουμε πελάτες τους στην καρτοκινητή ή όχι δεν υπάρχει άλλη επιλογή η πίτα είναι μοιρασμένη στα τρία.

προσωπικά ανανεώνω online τα καρτοκινητά που διαθέτω (COSMOTE/WIND)

συμβόλαιο έχω μόνο το εταιρικό τηλέφωνο (WIND)

Δεν έχουν ίσα μερίδια αγοράς αλλά το καρτέλ καλά κρατεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Δεν εχεις αδικο..! Το θεμα ειναι ο κοσμος τι πρεπει να κανει??? 

Να πάρει χαμπάρι ότι για να έχει κινητό πρέπει να δίνει 10-15 ευρώ το μήνα 

Αν δε μπορεί το κόβει, μια χαρά υπήρχαμε κάποτε και χωρίς αυτά 

  • Like 2
  • Confused 4
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανετε καταγγελια....ή περιμενετε τον γιαουρτι και τον γιουζελ να αντισταθουν για παρτη σας?ή εισαστε της λογικης να βγαλει αλλος το φιδι απο την τρυπα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν έχουν ίσα μερίδια αγοράς αλλά το καρτέλ καλά κρατεί.

δεν έχει σημασία το μερίδιο

σημασία έχει ότι η πίτα είναι σε τρεις εταιρείες

όπως αρχίζει να συμβαίνει και στην σταθερή τηλεφωνία/διαδίκτυο.

13 λεπτά πριν, dollyyy19 είπε

να κανετε καταγγελια....ή περιμενετε τον γιαουρτι και τον γιουζελ να αντισταθουν για παρτη σας?ή εισαστε της λογικης να βγαλει αλλος το φιδι απο την τρυπα?

εγώ έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν περιμένω από κανέναν να με υπερασπιστεί μια χαρά υπερασπίζομαι τον εαυτό μου.

 

Spoiler

δύο καρτοκινητά (COSMOTE/WIND) και δύο εταιρικά (COSMOTE/WIND) απλά το μυστικό είναι ότι είμαι αυτός που υπογράφει/σφραγίζει/πληρώνει και αυτός που μιλάει μαζί τους με ότι σημαίνει αυτό...

το αποτέλεσμα αυτής ξέρεις ποιο ήταν...

η κοινοποίηση της στις τρεις εταιρείες (δύο εκ των αυτών είμαι πελάτης)

έλαβα μια τυπική απάντηση τους ότι αυτή είναι η πολιτική που ακολουθούν και αν δεν θέλω μπορώ να διακόψω τις υπηρεσίες τους

και η υπόθεση μπήκε στο αρχείο

αν όμως έκαναν παραπάνω από έναν καταγγελία στην ΕΕΤΤ ίσως υπήρχε διαφορετικό αποτέλεσμα

Spoiler

όπως συνέβηκε την τελευταία φορά στην ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ και οι εταιρείες έφαγαν υψηλά πρόστιμα που ενοχλούσαν τους πελάτες για εμπορικούς ή διαφημιστικούς σκοπούς ενώ ήταν εγγεγραμμένοι στο μητρώο του άρθρου 11.

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έμαθαν τον κοσμο σε άπειρα τηλεφωνα/σμσ με τα φθηνα πακετα τυπου whatsup και τωρα δεν ξερουν πως να το μαζεψουν. Οσο υπαρχει κινητο στα χερια παιδιου που πρεπει να κανει κατανάλωση δεν θα ανεβουν οι τιμες. Οι αυξήσεις θα ειναι μικρες αλλα σημασια εχει τι αγοράζεις με τα 10-12 ευρω. τα πακετα εχουν γινει πολύ ακριβα. προσπαθουν να πουλήσουν mb μιας που μονο αυτα εχουν σημασια. Αν τις ανεβάσον πολύ θα δημιουργησουν χωρο για 4ο παροχο. για να δουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dollyyy19 είπε

να κανετε καταγγελια....ή περιμενετε τον γιαουρτι και τον γιουζελ να αντισταθουν για παρτη σας?ή εισαστε της λογικης να βγαλει αλλος το φιδι απο την τρυπα?

Αυτή η ιστορία με τις τιμές είναι 2-2.5 χρόνια. Δεν ήταν πάντα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Narayan είπε

Ο κόσμος δεν μπορεί σε 2 μήνες να βάλει €15 στην άκρη; 25 λεπτά τη μέρα δηλαδή;

Οι Ελβετοί δεν μπορούν ?

Οι Κύπριοι δε μπορούν ? Έχω κινητό κυπριακό λόγω δουλειάς μια φορά το έχουμε φορτώσει με κάποια κάρτα και λειτουργεί τουλάχιστον εδώ και 5 μήνες που το έχω εγω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από 31 Οκτωβρίου 2019 μεταβάλλεται η διάρκεια ισχύος των πακέτων καρτοκινητής χρεώσιμων ή μη με διάρκεια 30 ημέρες σε 4 εβδομάδες για όλους τους συνδρομητές F2G και Q. 

Πάντα η wind ξεκινάει το χορό. Δεν ξέρω τι λένε για τις κάρτες ανανέωσης ήδη έχουν πάει 12€. Θα μειώσουν την διάρκεια από 30 ημέρες. Για αρχή 2-3 ημέρες λιγότερο αναλόγως το μήνα αν έχει 30 η 31, και βλέπουμε. Λες και όλοι οι μήνες είναι Φεβρουάριος που έχει 28. 

Σαν τους άλλους απατεώνες με τα φάρμακα που τα παίρνεις για ένα μήνα, και όλα τα κουτιά έχουν μέσα 28.

Επεξ/σία από notist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν παραγίνει, ασταμάτητα τηλέφωνα καθημερινά και είμαι στο μητρώο....Φυσικά τους έχω μπλοκαρι όποτε αυτό τους τρελαίνει ακόμα περισσότερο και επιμένουν.
Αν δεν κάνεις ανανέωση για κανένα 3μηνο παίζει να έρθουν και στο σπίτι σου, απλά τραγικοί.

Σε λίγο καιρό θα είναι πιο φτηνά τα συμβόλαια από τα καρτοκινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

έμαθαν τον κοσμο σε άπειρα τηλεφωνα/σμσ με τα φθηνα πακετα τυπου whatsup και τωρα δεν ξερουν πως να το μαζεψουν. Οσο υπαρχει κινητο στα χερια παιδιου που πρεπει να κανει κατανάλωση δεν θα ανεβουν οι τιμες. Οι αυξήσεις θα ειναι μικρες αλλα σημασια εχει τι αγοράζεις με τα 10-12 ευρω. τα πακετα εχουν γινει πολύ ακριβα. προσπαθουν να πουλήσουν mb μιας που μονο αυτα εχουν σημασια. Αν τις ανεβάσον πολύ θα δημιουργησουν χωρο για 4ο παροχο. για να δουμε..

Δε νομιζω οτι θελουν να το μαζεψουν αλλα να μαζεψουν κι αλλο χρημα!!!

Αμα ηταν ετσι η λυση θα ηταν να αυξησουν πολυ τις τιμες των πακετων ή να μειωσουν κατα πολυ τον χρονο ομιλιας.. και οχι να σε εξαναγκαζουν στο διμηνο να φορτωνεις καρτα και μαλιστα με τοσο υψηλο κοστος!

Τα τελευταια χρονια με τη κριση ειδαν σκαμπανεβασματα στις πωλησεις των καρτων και βρηκαν το μοντελο-αξιοπιστα να μαζεψουν μερικα εκατομμυρια παραπανω,ανωδυνα και με συνοπτικες διαδικασιες!

Οπως το κρατος δεν καθισε ν ασχοληθει.. Βαρεσαι τον ΕΝΦΙΑ και μας ισιωσε ολους!

Οσο οι Ελληνες δεν ειναι ενωμενοι τοσο πιο πολυ θα κατηφοριζουμε..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Οσο οι Ελληνες δεν ειναι ενωμενοι τοσο πιο πολυ θα κατηφοριζουμε..!!!

οι έλληνες δε γίνεται να είναι ενωμένοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε Πακιστανικής/ Κινεζικής κατασκευής και προελεύσεως ανανέωση των 5€ στην Ελλάδα που να είναι συμβατό με τις δικές μας εταιρίες καρτοκινητής, μάλλον από εκεί θα ανανέωνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κοινό μυστικό πως η χρεωση τύπου ala cart που χρησιμοποιουσαν οι εταιρείες καρτοκινητης ήταν πολύ ακριβότερη του παραδοσιακού συμβολαίου αλλά πολλοί καταναλωτές την χρησιμοποιούσαν γιατί παρείχε μια ψευδαίσθηση ελευθερίας. (Έχω πληρώνω - δεν έχω δεν πληρώνω) Αυτά τα πακέτα μάλιστα κάνανε θραύση και στην πλειονότητα των νέων μέχρι 30 ετών γιατί είτε δεν είχαν ένα σταθερό εισόδημα, είτε ήταν άνεργοι. Η τεχνολογία όμως προχωράει και οι εταιρείες βλέπουν τους παραδοσιακούς χρήστες καρτοκινητων να χρησιμοποιούν πια άλλους τρόπους επικοινωνίας. Με την χρήση VoIP τεχνολογίας (messenger , Viber whatsapp) οι εταιρείες καρτοκινητής έχουν πάθει μεγάλη ζημιά. Οι πάνω από 1 εκατομμύριο αλλοδαποί της χώρας μας δεν αγοράζουν πια κάρτες με το τσουβαλι για να μιλάνε με εξωτερικό. Οι εκαντοντάδες χιλιάδες έφηβοι δεν αγοράζουν πια 5000+ μηνύματα για να μιλάνε όλο το βράδυ με το ταίρι τους κτλ Όλοι αυτοί βολεύονταν σχεδόν στο τζάμπα μιας και το WiFi ίντερνετ βρίσκεται σχεδόν παντού. Φαντάσου λοιπόν να είχαν καρτοκινητα που θα ήθελαν ανανέωση χρόνου κάθε 6 μήνες. Οι εταιρείες κάτι έπρεπε να κάνουν για να μειώσουν την χασουρα και το βρήκαν. Μείωση του χρόνου υποχρεωτικής ανανέωσης και πανάκριβα πακέτα ίντερνετ.  Εξάλλου ποιος στέλνει μηνύματα sms πια, ποιός έφηβος χρεώνεται για να μιλήσει παραδοσιακα όταν όλοι οι φίλοι του είναι όλη μέρα on line. Ποια μητέρα θα αγοράσει κάρτα για να μιλήσει με το παιδί της που σπουδάζει στο εξωτερικό; Σχεδόν κανείς...

  • Like 13
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...