Προς το περιεχόμενο

ΔΕΔΔΗΕ Απαράδεκτη συμπεριφορά


fotisdra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε σήμερα ένας πιτσιρικάς να με ενημερώσει για την προτεργια και τα συμφωνήσαμε να αλλάξω πάροχο. Μέσα στην όλη διαδικασία ήθελε να βγάλει και μια φωτό το ρολόι. Κατεβήκαμε λοιπόν και εκεί είδα ότι έλειπε από το πάνω μέρος του ρολογιού έλειπε η σφραγίδα ,μάλλον ήταν εκεί ακουμπισμένη βασικά γιατί είδα μια δίπλα στα άλλα ρολόγια της πολυκατοικίας. Μου λέει ο πιτσιρικάς πάρε καλου κακού δεδδηε να τους το πεις. Τι το ήθελα ;πήρα στο πενταψηφιο κατα τις 4:15 και 5:30 με περνει τηλέφωνο ένας γελοίος τύπος με υφακι. Μου λέει γιατί το πειραξες το ρολόι τι δουλειά είχες εκεί; Θα στείλω συνεργείο και θα σε χρεώσουμε για το ρολόι και το σφράγισμα του και άμα εχεις κλέψει ρεύμα θα δεις τι θα πάθεις και ένα σωρό ασυναρτησίες (για ένα ρολόι που φαίνεται ότι δεν έχει ανοιχτεί και είναι άψογο). Του ζήτησα το όνομα του και μου λέει ένας τεχνικός είμαι. Επέμεινα τα ίδια. Ε τον εβρησα άσχημα και το χάρηκα. Λάθος μου ξέρω αλλά ήταν ο ποιο εριστικός άνθρωπος που έχω μιλήσει. Αν τον είχα μπροστά μου θα γινόταν μακελειό. Μετά λέει σε ηχογραφώ έχω και τα στοιχεία σου θα δεις τι θα πάθεις και το έκλεισε. Μετά πάλι τηλέφωνα στον δεδδηε να βρω τα στοιχεία του και δεν ξέρουν λέει ποιος τεχνικός το χρεώθηκε. Πως θα τον βρω;

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fotisdra είπε

Ήρθε σήμερα ένας πιτσιρικάς να με ενημερώσει για την προτεργια και τα συμφωνήσαμε να αλλάξω πάροχο. Μέσα στην όλη διαδικασία ήθελε να βγάλει και μια φωτό το ρολόι. Κατεβήκαμε λοιπόν και εκεί είδα ότι έλειπε από το πάνω μέρος του ρολογιού έλειπε η σφραγίδα ,μάλλον ήταν εκεί ακουμπισμένη βασικά γιατί είδα μια δίπλα στα άλλα ρολόγια της πολυκατοικίας. Μου λέει ο πιτσιρικάς πάρε καλου κακού δεδδηε να τους το πεις. Τι το ήθελα ;πήρα στο πενταψηφιο κατα τις 4:15 και 5:30 με περνει τηλέφωνο ένας γελοίος τύπος με υφακι. Μου λέει γιατί το πειραξες το ρολόι τι δουλειά είχες εκεί; Θα στείλω συνεργείο και θα σε χρεώσουμε για το ρολόι και το σφράγισμα του και άμα εχεις κλέψει ρεύμα θα δεις τι θα πάθεις και ένα σωρό ασυναρτησίες (για ένα ρολόι που φαίνεται ότι δεν έχει ανοιχτεί και είναι άψογο). Του ζήτησα το όνομα του και μου λέει ένας τεχνικός είμαι. Επέμεινα τα ίδια. Ε τον εβρησα άσχημα και το χάρηκα. Λάθος μου ξέρω αλλά ήταν ο ποιο εριστικός άνθρωπος που έχω μιλήσει. Αν τον είχα μπροστά μου θα γινόταν μακελειό. Μετά λέει σε ηχογραφώ έχω και τα στοιχεία σου θα δεις τι θα πάθεις και το έκλεισε. Μετά πάλι τηλέφωνα στον δεδδηε να βρω τα στοιχεία του και δεν ξέρουν λέει ποιος τεχνικός το χρεώθηκε. Πως θα τον βρω;

Αυτός ξέρει το όνομά σου ,εσύ όχι.

Λάθος σου που έχασες την ψυχραιμία σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mylo είπε

Θα σου κλασει τα @@. Μη μασάς 

Μπορει και οχι.

Σπασμενη σφραγιδα σε ρολοι της ΔΕΗ, αν ο τυπος θελει να τον παει, τον παει μεχρι τελους και....γλεντωντας κιολας.

Εντυπωσιακο οτι ενω ο τυπος της protergia του χτυπησε το καμπανακι , ο ts αντι να παρει τηλ στη ΔΕΔΔΗΕ με κατεβασμενα αυτια μπηκε με τσαμπουκα, εβρισε, εκανε, ερανε, και τωρα θελει να τον βρει κιολας να τα πουνε γιατι το θεματακι του δεν τελειωσε στο τηλ...

Τον δικαιολογω. Πιθανως να μην εχει παρει ακομα χαμπαρι σε τι μπλεξιμο μπορει στ'αληθεια να οδηγηθει. Και οταν το παρει χαμπαρι θα ανοιγει τα γνωστα τοπικ, τυπου "πως θα αποδειξω στο δικαστηριο οτι δεν εσπασα εγω τη σφραγιδα κλπ".

Επισης οντως ηχογραφειται η συνομιλια και ο λογος που συμβαινει αυτο ειναι...μαντεψε. Τεκμηριο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Ήρθε σήμερα ένας πιτσιρικάς να με ενημερώσει για την προτεργια και τα συμφωνήσαμε να αλλάξω πάροχο. Μέσα στην όλη διαδικασία ήθελε να βγάλει και μια φωτό το ρολόι. Κατεβήκαμε λοιπόν και εκεί είδα ότι έλειπε από το πάνω μέρος του ρολογιού έλειπε η σφραγίδα ,μάλλον ήταν εκεί ακουμπισμένη βασικά γιατί είδα μια δίπλα στα άλλα ρολόγια της πολυκατοικίας. Μου λέει ο πιτσιρικάς πάρε καλου κακού δεδδηε να τους το πεις. Τι το ήθελα ;πήρα στο πενταψηφιο κατα τις 4:15 και 5:30 με περνει τηλέφωνο ένας γελοίος τύπος με υφακι. Μου λέει γιατί το πειραξες το ρολόι τι δουλειά είχες εκεί; Θα στείλω συνεργείο και θα σε χρεώσουμε για το ρολόι και το σφράγισμα του και άμα εχεις κλέψει ρεύμα θα δεις τι θα πάθεις και ένα σωρό ασυναρτησίες (για ένα ρολόι που φαίνεται ότι δεν έχει ανοιχτεί και είναι άψογο). Του ζήτησα το όνομα του και μου λέει ένας τεχνικός είμαι. Επέμεινα τα ίδια. Ε τον εβρησα άσχημα και το χάρηκα. Λάθος μου ξέρω αλλά ήταν ο ποιο εριστικός άνθρωπος που έχω μιλήσει. Αν τον είχα μπροστά μου θα γινόταν μακελειό. Μετά λέει σε ηχογραφώ έχω και τα στοιχεία σου θα δεις τι θα πάθεις και το έκλεισε. Μετά πάλι τηλέφωνα στον δεδδηε να βρω τα στοιχεία του και δεν ξέρουν λέει ποιος τεχνικός το χρεώθηκε. Πως θα τον βρω;

Καλησπέρα.. Κανονικά δεν θα έπρεπε ο πωλητής να τραβήξει φωτογραφία.. Δεν έχει δικαιοδοσία να το κάνει αυτό.. Μόνο τεχνικός η άτομο από την Δεδδηε έχει πρόσβαση στην παροχή σου..Εσύ που πήρες τηλέφωνο και ειπες για την κομμένη σφραγίδα;  Αυτή που απαντούν είναι το τηλεφωνικό κέντρο... Έτσι και αλλιώς για την αλλαγή παρόχου θα έρθει τεχνικός της ΔΕΔΔΗΕ από εκεί να καταγράψει την μέτρηση και να κάνει έλεγχο στην παροχή.. Αυτόματα θα καταγράψει και την κομμένη σφραγίδα.. Αυτό σημαίνει κόστος στα 16 ευρώ περίπου..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BackFromHell είπε

Μπορει και οχι.

Σπασμενη σφραγιδα σε ρολοι της ΔΕΗ, αν ο τυπος θελει να τον παει, τον παει μεχρι τελους και....γλεντωντας κιολας.

Ναι αλήθεια;πως ρεύμα δεν έχει κλαπεί και φαίνεται και ούτε το ρολόι έχει ανοιχτεί.αυτη η σφραγίδα είναι η εξωτερική έχει και άλλη μέσα που το πιστοποιεί.Για να ξέρεις χαλαστηκε γιατί τις σφραγίδες τις χρειάζονται να πειράζουν οι ίδιοι οι τεχνικοί τα ρολόγια σε επιχειρήσεις και να βγάζουν χοντρό χρήμα. Επίσης έμαθα ότι μιλάνε έτσι στον κόσμο για να ψαρωνει και να παρουν κάνα εξτραδακι για την δήθεν εξυπηρέτηση. Υποστήριξε τους αυτοί μας αξίζουν

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Ναι αλήθεια;πως ρεύμα δεν έχει κλαπεί και φαίνεται και ούτε το ρολόι έχει ανοιχτεί.αυτη η σφραγίδα είναι η εξωτερική έχει και άλλη μέσα που το πιστοποιεί.Για να ξέρεις χαλαστηκε γιατί τις σφραγίδες τις χρειάζονται να πειράζουν οι ίδιοι οι τεχνικοί τα ρολόγια σε επιχειρήσεις και να βγάζουν χοντρό χρήμα. Επίσης έμαθα ότι μιλάνε έτσι στον κόσμο για να ψαρωνει και να παρουν κάνα εξτραδακι για την δήθεν εξυπηρέτηση. Υποστήριξε τους αυτοί μας αξίζουν

Αυτοί που απαντούν εκεί είναι τηλεφωνικό κέντρο.. Δεν γνωρίζουν απο τεχνικά θέματα.. Απλά η παροχή θα πρέπει να είναι σφραγισμένη.. Έχει ευθύνη ο κάτοχος της..Θα πρέπει να το δηλώσει άμεσα στην Δεδδηε.. Δεν γίνονται έτσι όπως τα λες.. Δεν της κόβει κανένας τεχνικός..

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Ναι αλήθεια;πως ρεύμα δεν έχει κλαπεί και φαίνεται και ούτε το ρολόι έχει ανοιχτεί.αυτη η σφραγίδα είναι η εξωτερική έχει και άλλη μέσα που το πιστοποιεί.Για να ξέρεις χαλαστηκε γιατί τις σφραγίδες τις χρειάζονται να πειράζουν οι ίδιοι οι τεχνικοί τα ρολόγια σε επιχειρήσεις και να βγάζουν χοντρό χρήμα. Επίσης έμαθα ότι μιλάνε έτσι στον κόσμο για να ψαρωνει και να παρουν κάνα εξτραδακι για την δήθεν εξυπηρέτηση. Υποστήριξε τους αυτοί μας αξίζουν

Φιλαρακο μου, εισαι τοσο  πτωχος που νομιζεις οτι με το ποστ μου τους υποστηριζω και δεν καταλαβαινεις οτι κανω απελπιδα προσπαθεια να σε συνεφερω γιατι μπορει οντως να μπλεξεις και για τη σπασμενη σφραγιδα και για τα βρισιδια που εριξες και που επιμενεις να ψαχνεσαι "να παρεις το αιμα σου πισω" για μια παρεξηγηση επιπεδου γυμνασιου με εναν κακο επαγγελματια... Αντι να παρεις πισω κανα τηλεφωνο να απολογηθεις για τα βρισιδια και να δεις τι μπορει να γινει για το θεμα της σπασμενης σφραγιδας για να λυθει και να ξεμπερδευεις, εσυ καθεσαι και ψαχνεσαι πως θα βρεις τα στοιχεια του για να παρεις εκδικηση που σου την ειπε ενας Χ τηλεφωνητης στο τηλ, ενω κι εσυ με τη σειρα σου τον εβρισες... Αυθαιρετα θεωρω πως μιλαμε για νεαρο ηλικιας. Αν οχι, τοτε καλα κρασια. Σε καθε περιπτωση κοιτα να ξεμπερδευεις και τους τσαμπουκαδες αστους για αλλη ωρα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, fotisdra είπε

... (για ένα ρολόι που φαίνεται ότι δεν έχει ανοιχτεί και είναι άψογο) ...

Πως φαίνεται ότι ένα ρολόι δεν έχει ανοιχτεί;

Ακτιβώς αυτό το ρόλο παίζει η σφαγίδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Κανονικά δεν θα έπρεπε ο πωλητής να τραβήξει φωτογραφία.. Δεν έχει δικαιοδοσία να το κάνει αυτό.. Μόνο τεχνικός η άτομο από την Δεδδηε έχει πρόσβαση στην παροχή σου..Εσύ που πήρες τηλέφωνο και ειπες για την κομμένη σφραγίδα;  Έτσι και αλλιώς για την αλλαγή παρόχου θα έρθει τεχνικός της ΔΕΔΔΗΕ από εκεί να καταγράψει την μέτρηση και να κάνει έλεγχο στην παροχή.. Αυτόματα θα καταγράψει και την κομμένη σφραγίδα.. Αυτό σημαίνει κόστος στα 16 ευρώ περίπου..

Καλησπέρα στο πενταψηφιο για τις βλάβες πήρα. Το θέμα είναι ότι είναι στην αυλή και μπορεί να μπει ο καθένας. Έχεις δίκιο για την φωτογραφία από ότι εμαθα δεν έπρεπε να βγάλει και δεν ξέρω γιατί το έκανε ίσως γτ ήταν καινούργιος στην δουλειά από άγνοια αλλά δεν είναι αυτό το θέμα απλά είπα όλο το ιστορικό να γνωρίζετε. Να δώσω 16 ευρώ γτ όμως αφού δεν έχω κάνει κάτι αν ήταν σε χώρο που δεν είχε πρόσβαση κανένας μόνο εγώ να πλήρωνα.προφανως το έκοψαν οι ίδιοι και το παράτησαν εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Καλησπέρα στο πενταψηφιο για τις βλάβες πήρα. Το θέμα είναι ότι είναι στην αυλή και μπορεί να μπει ο καθένας. Έχεις δίκιο για την φωτογραφία από ότι εμαθα δεν έπρεπε να βγάλει και δεν ξέρω γιατί το έκανε ίσως γτ ήταν καινούργιος στην δουλειά από άγνοια αλλά δεν είναι αυτό το θέμα απλά είπα όλο το ιστορικό να γνωρίζετε. Να δώσω 16 ευρώ γτ όμως αφού δεν έχω κάνει κάτι αν ήταν σε χώρο που δεν είχε πρόσβαση κανένας μόνο εγώ να πλήρωνα.προφανως το έκοψαν οι ίδιοι και το παράτησαν εκεί 

Θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εχεις κανει κατι εσυ ή αλλιως επαφιεσαι στην καλη θεληση του Χ υπαλληλου που θα χειριστει την υποθεση. Με τα βρισιδια συνηθως καταφερνεις ακριβως το αναποδο. Με το να παιρνεις τηλεφωνα και να ζητας τα στοιχεια για να συνεχισεις το τραμπουκισμα, μπορεις να τα καταφερεις ακομα χειροτερα απο το να πληρωσεις τα 16 ευρω.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DrLo είπε

Πως φαίνεται ότι ένα ρολόι δεν έχει ανοιχτεί;

Ακτιβώς αυτό το ρόλο παίζει η σφαγίδα.

Υπάρχει και άλλη σφραγίδα πιο μέσα που είναι για τον μετρητή.Η εξωτερικη σφραγίδα είναι για το καβούκι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fotisdra είπε

Καλησπέρα στο πενταψηφιο για τις βλάβες πήρα. Το θέμα είναι ότι είναι στην αυλή και μπορεί να μπει ο καθένας. Έχεις δίκιο για την φωτογραφία από ότι εμαθα δεν έπρεπε να βγάλει και δεν ξέρω γιατί το έκανε ίσως γτ ήταν καινούργιος στην δουλειά από άγνοια αλλά δεν είναι αυτό το θέμα απλά είπα όλο το ιστορικό να γνωρίζετε. Να δώσω 16 ευρώ γτ όμως αφού δεν έχω κάνει κάτι αν ήταν σε χώρο που δεν είχε πρόσβαση κανένας μόνο εγώ να πλήρωνα.προφανως το έκοψαν οι ίδιοι και το παράτησαν εκεί 

Ναι..Αυτή είναι η διαδικασία... Το γνωρίζουν ότι δεν πρέπει να πηγαίνουν στις παροχές αλλά αυτοί πηγαίνουν όμως..Τάχα ότι δεν το ξέρουν.. Όταν υπάρχει κομμένη σφραγίδα την χρεώνεται ο πελάτης.. Αυτός έχει και την ευθύνη της παροχής.. Κανένας δεν πάει να κόψει έτσι αυθαίρετα μία σφραγίδα ρολογιού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Υπάρχει και άλλη σφραγίδα πιο μέσα που είναι για τον μετρητή.Η εξωτερικη σφραγίδα είναι για το καβούκι.

Άρα έχει ανοιχτεί το ρολόι (καβούκι) , πράγμα που από μόνο του απαγορεύεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...