Προς το περιεχόμενο

Κόστος ταξί σε ΚΈΑ (ΤΖΙΆ)


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ότι υπάρχουν πάντως με ένα Google search το βρίσκεις 

Τώρα από τιμές...

Δεν κατάφερα να βρω κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Ταξιμετρο άραγε έχουν; 

Πολλά θες :P 

Μπορεί να δουλεύουν με ταρίφες - διαδρομές επειδή λογικά είναι συγκεκριμένα τα δρομολόγια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνήθως στα νησιά αν είναι αρκετή απόσταση μιλάς πριν μπεις με τον ταξιτζή πχ πόσο θέλεις να με πας εκεί, πόσο θα κοστίσει περίπου να πάω μέχρι εκεί και τέτοια πες του. Και έτσι δεν βρίσκεσαι προ εκπλήξεως με το να σου ρίξει μια τιμή και να πάθεις πλάκα (Επειδή τα κάνουν κάτι τέτοια στα νησιά ειδικά καλοκαίρια) 

 

Πρόσφατα ήμουν σε νησί που απαγορευονται τα αυτοκίνητα και 2 φορες που πήρα ταξί πριν μπω, μίλησα με τον οδηγό και μου είπε πχ μέχρι εκεί θέλω τόσα κτλπ 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Συνήθως στα νησιά αν είναι αρκετή απόσταση μιλάς πριν μπεις με τον ταξιτζή πχ πόσο θέλεις να με πας εκεί, πόσο θα κοστίσει περίπου να πάω μέχρι εκεί και τέτοια πες του. Και έτσι δεν βρίσκεσαι προ εκπλήξεως με το να σου ρίξει μια τιμή και να πάθεις πλάκα (Επειδή τα κάνουν κάτι τέτοια στα νησιά ειδικά καλοκαίρια) 

Πρόσφατα ήμουν σε νησί που απαγορευονται τα αυτοκίνητα και 2 φορες που πήρα ταξί πριν μπω, μίλησα με τον οδηγό και μου είπε πχ μέχρι εκεί θέλω τόσα κτλπ 

Ευχαριστω.Αρα ταξιμετρο δεν υπαρχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ευχαριστω.Αρα ταξιμετρο δεν υπαρχει ?

Βρε θα υπάρχει (δεν γίνεται ταξί χωρίς ταξιμετρο)  αλλά άτυπα ισχύουν αλλα στα νησιά, βέβαια μπορεί να είναι νορμάλ επαγγελματίας ο ταξιτζής και όταν μπεις να ανάψει ταξιμετρο και όλα κανονικά, αλλά σε πόσα νησιά έχω πάει, πριν μπω πάντα ρωτάω πόσο θέλεις να με πας εκεί κτλπ μόνο μια φορά μου είπε ένας ότι θέλω όσο γράψει το ταξιμετρο. Οι υπόλοιποι μου είπαν από πριν θέλω τόσα.

Λογικά σε όλους σας θα έχουν συμβεί αυτά που λέω,ειδικα σε επαρχίες και νησιά. 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως το να σε κανει ασκοπες βολτες δεν ειναι πια ευκολο μιας και απο το κινητο μπορεις να βλεπεις την σωστη διαδρομη .

Το πειραγμενο ταξιμετρο βεβια ειναι αλλη ιστορια .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ταξιμετρο οταν βγαινει λιγο απο τη πολη η χωριο γραφει 2πλη...... αλλα αν ρωτησεις απο πριν δε βλαπτει ουτε σε παρεξηγουν

αν μεινεις πανω απο 5 μερες κανε το δρομολογιο μια μερα νορμαλ οποτε ξερεις ποσο γραφει για το επομενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...