Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοίνωσε τα K40s και K50s που αντέχουν στην κακομεταχείριση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aντέχουν στην κακομεταχείριση και με MediaTek cpu ...

γιατί ρε παιδιά από εξαρχής δεν το γράφετε στον τίτλο ότι προορίζονται αποκλειστικά για τις γυναίκες να γλιτώσουμε το διάβασμα οι υπόλοιποι 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Menelegr είπε

Στην παραγραφο που αναφερει  MediaTek  σταματησα να διαβαζω το αρθρο....

Βλέπω ότι ασχολείσαι με το σπορ... Μπορείς να μου πεις τι δεν μπορεί να κάνει ο P22 ή σε τι ειναι καλύτερος ενας Snapdragon πχ ο 636; ο οποίος είναι ισαξιος του P22.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nhzt είπε

Βλέπω ότι ασχολείσαι με το σπορ... Μπορείς να μου πεις τι δεν μπορεί να κάνει ο P22 ή σε τι ειναι καλύτερος ενας Snapdragon πχ ο 636; ο οποίος είναι ισαξιος του P22.

Δεν μπορεί να πάρει gcam και custom roms.. +χειρότερη gpu.. Οποιους δεν τους ενδιαφέρουν τα παραπάνω τότε όλα τα υπόλοιπα τα κάνει εξίσου καλά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, nhzt είπε

Βλέπω ότι ασχολείσαι με το σπορ... Μπορείς να μου πεις τι δεν μπορεί να κάνει ο P22 ή σε τι ειναι καλύτερος ενας Snapdragon πχ ο 636; ο οποίος είναι ισαξιος του P22.

O SD 625 είναι ισάξιος του Ρ22 φίλε μου. Αυτό σε επεξεργαστική ισχύ. Σε επίπεδο GPU είναι καλύτερη η Adreno 506 του 625 από την PowerVr 8320. O 636 είναι ακόμα καλύτερος. Για να μην παρεξηγηθώ: μια χαρά είναι ο Ρ22 για την κατηγορία τιμής του.

https://www.notebookcheck.net/636-vs-625-vs-Helio-P22-MT6762_9956_8168_10561.247596.0.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oraiustepe είπε

Δεν μπορεί να πάρει gcam και custom roms.. +χειρότερη gpu.. Οποιους δεν τους ενδιαφέρουν τα παραπάνω τότε όλα τα υπόλοιπα τα κάνει εξίσου καλά

Μιλάς για κάνει πολύ εξειδικευμένο gcam και custom roms. Αν θέλεις μπορείς να μου πεις τι ποσοστό των χρηστών που επενδύει σ ένα κινητό των 250€ έχει απαιτήσεις για gcam και custom roms. Θεωρώ ότι η ανάγκη αυτή είναι πολύ προσωπική. Αν είναι έτσι, κάποιος που ενδιαφέρεται για τέλειο ήχο και θυσιάζοντας gcam και custom roms θα προτιμούσε να πάρει LG λόγω των άριστων codec ήχου που χρησιμοποιεί.

33 λεπτά πριν, Jophiel είπε

O SD 625 είναι ισάξιος του Ρ22 φίλε μου. Αυτό σε επεξεργαστική ισχύ. Σε επίπεδο GPU είναι καλύτερη η Adreno 506 του 625 από την PowerVr 8320. O 636 είναι ακόμα καλύτερος. Για να μην παρεξηγηθώ: μια χαρά είναι ο Ρ22 για την κατηγορία τιμής του.

https://www.notebookcheck.net/636-vs-625-vs-Helio-P22-MT6762_9956_8168_10561.247596.0.html

Όσο για τις επιδόσεις της gpu και για 1080 ανάλυση,σύμφωνα με το notebookcheck δεν ξεπερνά το 7% , όμως...

Εδώ μου λέει άλλα για το ποιος είναι ισάξιος σε cpu.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mini31 είπε

Σταμάτα να βγάζεις κινητα 

Δεν το έχει σε αυτό τον τομέα 

Γιατί δεν καταλαβαίνεις ότι μετά το g3 ότι βγάζεις είν' αποτυχία !!!!!

V30 …. αυτό τα λεει όλα.

4 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

καλα πριν ανοιξεις το στομαωσου τραβα δες την σειρα v40 κτλπ, αμ δεν ξες μην το ανοιγεις το ρημαδι

Για Τεχνολογικο Site , πραγματικα δεν καταλαβαίνω  τι κολημα εχουν φαει ολοι τους ?

η LG με την σειρα V , Είναι η μονη που εχει κινητα που είναι , Λεπτα, OLED,Αδιάβροχα, Shocked approved, military approved, gorilla μπρος και πισω, Qaudio Dac και καρφι, ένα μενου τις LG που είναι πλήρως παραμετροποιησιμο   μπορεις ακομα και λεπτομέρειες όπως η ενταση στην δονιση όταν πατας ένα κουμπι να αλλαζει . κτλ κτλ κτλ …. Και ενοειτε βλεπω ότι εχει το χειροτερο Android update support από ολες τις συσκευες που ειχα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κακομεταχειριση θεωρω το να λειτουργει η οθόνη με σταγόνες νερού πάνω της η με βρεγμενα γαντια και να δουλευει το finger id με βρεγμενα χερια η με την πρωινη υγρασια. Μεχρι να βγει τετοιο smartphone, μια χαρα τη βγάζω και με το caterpillar σαν δευτερο και ας σερνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nhzt είπε

Όσο για τις επιδόσεις της gpu και για 1080 ανάλυση,σύμφωνα με το notebookcheck δεν ξεπερνά το 7% , όμως...

Εδώ μου λέει άλλα για το ποιος είναι ισάξιος σε cpu.

Αν κοιτάξεις οποιοδήποτε benchmark θα δεις ότι ο 625 είναι στα ίδια επίπεδα με τον Ρ22. Εδώ φαίνεται ότι ο 625 είναι και λίγο καλύτερος στην πράξη :

Ο 636 είναι καλύτερος και τρεχει και σε υψηλότερη ανάλυση οθόνης:

Σε επίπεδο GPU δες εδώ:

https://en.wikipedia.org/wiki/PowerVR

και εδώ

https://en.wikipedia.org/wiki/Adreno

Θα δεις ότι η 506 έχει υπολογιστική ισχύ 115 Gflops και η 8320 έχει περίπου 42 Gflops... Αυτό το λες και διαφορα... Η 509 του 636 έχει 184 Gflops... Αυτό είναι μεγάλη διαφορά.

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mini31 είπε

Σταμάτα να βγάζεις κινητα 

Δεν το έχει σε αυτό τον τομέα 

Γιατί δεν καταλαβαίνεις ότι μετά το g3 ότι βγάζεις είν' αποτυχία !!!!!

Μετά το G2 εννοείς, γιατί το 95% των G3 μετά από λίγο καιρό χαλούσε η μητρική. 3 φίλοι μου κι εγώ 4ος μας είχε χαλάσει η μητρική του G3. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αλλαξει καμποσα κινητα.Εχω λατρεψει την rom της LG και δεν την αλλαζω.Περασαν απο τα χερια μου G2,G4,G5 (για λιγο),V10 και τωρα V30 το οποιο εχω λατρεψει!

 

Το G4,V10 ειχαν τα γνωστα θεματα bootloop αλλα νομιζω οτι δεν φταιει η εταιρεια σε αυτο.Η σειρα των επεξεργαστων εκεινης της χρονιας ειχε θεματα με υπερθερμανσεις (Snap 810,808).Η Sony εκανε υποχρονισμο στον 810 για να αντιμετωπισει τις υπερθερμανσεις!

 

Παντως το σερβις της procordia ειναι αψογο.Οσες φορες πηγα στο service εξυπηρετηθηκα υποδειγματικα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nhzt είπε

Μιλάς για κάνει πολύ εξειδικευμένο gcam και custom roms. Αν θέλεις μπορείς να μου πεις τι ποσοστό των χρηστών που επενδύει σ ένα κινητό των 250€ έχει απαιτήσεις για gcam και custom roms. Θεωρώ ότι η ανάγκη αυτή είναι πολύ προσωπική. Αν είναι έτσι, κάποιος που ενδιαφέρεται για τέλειο ήχο και θυσιάζοντας gcam και custom roms θα προτιμούσε να πάρει LG λόγω των άριστων codec ήχου που χρησιμοποιεί.

Όσο για τις επιδόσεις της gpu και για 1080 ανάλυση,σύμφωνα με το notebookcheck δεν ξεπερνά το 7% , όμως...

Εδώ μου λέει άλλα για το ποιος είναι ισάξιος σε cpu.

Ο καθένας με τις απαιτήσεις του φίλε.. Ρώτησες για την διαφορά και απλά απάντησα.. Θα έλεγα πως και στην διαχείριση της μπαταρίας έχουν διαφορά εφόσον νομίζω έχει αλλη αρχιτεκτονική καθώς και υψηλότερη max συχνότητα ο P22 άρα τρώει περισσότερη μπαταρία.. Ίσως υπάρχουν διάφορες και σε μπάντες υποστήριξης δεδομένων, όπως και σε maximum mp στην κάμερα ή στην ποιότητα του βίντεο που σίγουρα ο snap θα υπερέχει βαριέμαι να το ψάχνω.. Για έναν απλό χρήστη όμως αυτά δεν είναι θέματα φυσικά οπότε μπορεί να πάει σε mtk παρά τα πολλά αρνητικά του... Δεν βρίσκω κάπου να υπερέχει έναντι του snap

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, nhzt είπε

Βλέπω ότι ασχολείσαι με το σπορ... Μπορείς να μου πεις τι δεν μπορεί να κάνει ο P22 ή σε τι ειναι καλύτερος ενας Snapdragon πχ ο 636; ο οποίος είναι ισαξιος του P22.

Βλέπω ότι ασχολείσαι με το σπορ  ΑΛΛΑ δεν εχεις ιδεα και δεν θες να καταλαβεις τι σου λεει ο φιλος παρακατω με τα παραδειγματα του...οπως λες και εσυ Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ ...Καλη σου ημερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Menelegr είπε

Βλέπω ότι ασχολείσαι με το σπορ  ΑΛΛΑ δεν εχεις ιδεα και δεν θες να καταλαβεις τι σου λεει ο φιλος παρακατω με τα παραδειγματα του...οπως λες και εσυ Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ ...Καλη σου ημερα!

Μπορείς να μας πεις γιατί βγάζεις τοσο μίσος και μιλάς τόσο προσβλητικά; Άρχισα την συζήτηση και έβαλα για σύγκριση τον 636 ενώ μπορούσα να πω τον 625 που όπως βλέπεις οι προηγουμενοι θεωρούν ισάξιο του ΜΤΚ. Επίσης εξήγησα ότι οι gcam και custom roms δεν τα θεωρώ απαραίτητα για τον απλό χρήστη και δεν διαφώνησε κάνεις.

Τώρα εσύ γιατί επιτίθεσαι μ αυτόν τον τρόπο, δεν μπορώ να το καταλάβω και δεν ξέρω απο που πήρες το δικαίωμα να μιλάς έτσι σε κάποιον άγνωστο. Υπάρχει και άλλος τρόπος να εκφραστείς σε αυτούς που εσύ θεωρείς αδαείς. Η ευγένεια.

 

Επεξ/σία από nhzt
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...