Προς το περιεχόμενο

Σε τι θερμοκρασία κοιμάστε το βράδυ?


savvas94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Πως δ@λο κρατας 25 βαθμους σε ολο το σπιτι ??

Σπιτι με πολυ ψηλα στανταρ ενεργειακης αποδοσης ... 10 ποντοι μονωση παντου (στην Αθηνα, οχι ξερωγω στο νευροκοπι),, ενεργειακα παραθυρα , φωτοβολταικα (net metering+μπαταρια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερων αλλα εισαι μαστορας και εγκαταστατης . Εγω θελω να βαλω πλακες να προστατεψω ταρατσα τωρα 10 ποντοι μονωση σε παλια οικοδομη δε νομιζω να γινεται . Φωτοβολταικα σε ταρατσα παντα με ενδιαφερει αλλα θα με κραξουν απο το κοστος :P Οποτε μονο πλακες μονωση ταρατσας  και 2 καλα inverter 12000 μπορω να κανω μεχρι  να πιασω το joker 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Σε πραγματική θερμοκρασία (όχι η θερμοκρασία ρύθμισης του κλιματιστικου που είναι σχετική) 28~29 μέγιστη. 

Το χειμώνα 19 με 20.

Δηλαδή αν έξω έχει 40, εσένα κάποιο θερμόμετρο που υπάρχει στο δωμάτιο δείχνει 21?

yep, αυτη τη στιγμη πχ εχω 21.5 στη κρεβατοκαμαρα. οχι ολο το σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις ζεστές μέρες το a/c στους 27. Τις λιγότερες ζεστές στους 28. 26 δεν έχω βάλει ποτέ. Μακάρι να είχα υπνοδωμάτιο ημιυπογείου όπως στο εξοχικό (είναι επικλινές το έδαφος και έχει προκύψει ένας επιπλέον χώρος), θα κοιμόμουν χωρίς κλιματισμό, τέλεια θερμοκρασία χειμώνα-καλοκαίρι. Υπόσκαφες κατοικίες ftw!

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Από την σιβηρια είσαι?

Σχετικο ειναι αυτο, παγοκολωνα με λενε κατα καιρους.

Κατοικω Αγγλια, δεν εχουμε 45αρια (αν κ φετος εφτασε 37), αλλα οι 14 εδω το βραδυ ειναι ζεστη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω σε μαιζονετα,επανω εχει κεραμιδι.

Το πανω σπιτι ειναι αρκετα πιο ζεστο,οποτε αναγκαστικα βαζω το κλιματιστικο στους 26,μπορει και 25 καμια φορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βασανιζομαι. Μετακόμισα και ακόμα δεν έχω βάλει κλιματιστικό. Αν δεν ανοίξω ανεμιστήρα να με χτυπάει δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να κλείσω μάτι. Γενικά με την ζεστη δεν τα πάω καθόλου καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...