Προς το περιεχόμενο

Φόρτιση κινητών σε λεωφορείο ΚΤΕΛ και ΟΣΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

Oρίστε, screenshot από κινητό για τις ημερομηνίες που επιλέξατε.

68802587_915984185424975_5330947368101609472_n.jpg

Ευχαριστω αλλα θελω στις 12/9 το πρωι και επιστροφη στις 6μμ περιπου απο Θεσσαλονικη την αλλη μερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ευχαριστω αλλα θελω στις 12/9 το πρωι και επιστροφη στις 6μμ περιπου απο Θεσσαλονικη την αλλη μερα .

To ίδιο ακριβώς θα είναι το κόστος. Κατεβάστε την εφαρμογή και θα το δείτε ιδίοις όμμασι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

To ίδιο ακριβώς θα είναι το κόστος. Κατεβάστε την εφαρμογή και θα το δείτε ιδίοις όμμασι.

Αυτο εκανα .....Αλλα.....45,40 ανα δρομολογιο 

Screenshot_20190823-232610_TRAINOSE.jpg

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτο εκανα .....Αλλα.....45,40 ανα δρομολογιο 

Screenshot_20190823-232610_TRAINOSE.jpg

Προχωρήστε τα βήματα. Η τελική τιμή φαίνεται λίγο πριν την πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απολυτως σωστα  ....Γιατι αυτη η μεγαλη διαφορα απο την ιστοσελιδα ?

Σε ευχαριστω πολυ.

100.jpg

Θα ακυρωσω αυριο τα εισητηρια με ΚΤΕΛ κι ας χασω 15 ευρω .Ειστρεφει το 70% σε ΚΤΕΛ ομως και οχι ηλεκτρονικα .

Καλες θελεις σε βαγονια ? Εχω πολλες 10ετιες να μπω.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο ΚΤΕΛ και ακυρωσα τα εισητηρια 

Ευχαριστω τον @qwertyuiop2 Για την βοηθηεια .

Ακυρωσα και την κρατηση στο parking του ΚΤΕΛ μεσω parkingaround και θα μου επιστραφουν τα χρηματα 

9,50 ευρω

Δεν βλεπω ομως κοντα σε ΟΣΕ parking για δυο ημερες με καλη τιμη 

 

Σε ΟΣΕ εκτος απο wifi υπαρχει και δυνατοτητα φορτισης κινητων ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Πηγα στο ΚΤΕΛ και ακυρωσα τα εισητηρια 

Ευχαριστω τον @qwertyuiop2 Για την βοηθηεια .

Ακυρωσα και την κρατηση στο parking του ΚΤΕΛ μεσω parkingaround και θα μου επιστραφουν τα χρηματα 

9,50 ευρω

Δεν βλεπω ομως κοντα σε ΟΣΕ parking για δυο ημερες με καλη τιμη 

Σε ΟΣΕ εκτος απο wifi υπαρχει και δυνατοτητα φορτισης κινητων ?

Είστε και τυχερός, κλείσατε χωρίς να το ξέρετε το ζεύγος των ανακαινισμένων τρένων που πάει σε 4 ώρες το πρωί (6-10) στη Θεσσαλονίκη και γυρίζει στις 6+ το απόγευμα από Θεσσαλονίκη φτάνοντας 10+ Αθήνα.

Αυτοί οι συρμοί είναι κάπως καθαροί, έχουν πρίζες σε κάθε τετράδα θέσεων σχεδόν, οπότε φορτίζετε ό,τι θέλετε άνετα, ενώ έχουν Βενέτη αντί για random catering στο κυλικείο και γενικά προσφέρουν πολύ αξιοπρεπέστερη εμπειρία ταξιδιού.

Όλες οι θέσεις Β' Θέσης σε αυτούς τους συρμούς είναι πάνω - κάτω ίδιες. Δεν υπάρχουν κουπέ, που προσωπικά τα προτιμώ. Μπορείτε όμως να μετακινηθείτε ελεύθερα αν έχετε ανάγκη τραπεζιού και να πάτε στο κυλικείο ή τα μικρά τραπεζάκια εντός των βαγονιών. Wifi δεν υπάρχει, μόνο στην Α' Θέση αυτών των συγκεκριμένων συρμών. Το σήμα κινητής επίσης δεν είναι πολύ καλό, καθώς η γραμμή διέρχεται μέσα από βουνά, λαγκάδια και οροπέδια σε μεγάλο της τμήμα. Κάποιες φορές θα πιάνετε, οπότε με ένα hotspot στο κινητό θα μπορέσετε ίσως να διαβάσετε ειδήσεις, να δείτε καιρό κλπ. Youtube και κοινωνικά δίκτυα, λίγο δύσκολο να φορτώνουν, αλλά δεν αποκλείεται.

Για το parking σας συνιστώ να πάτε σε οποιοδήποτε εύκολο στο παρκάρισμα μετρό της κόκκινης γραμμής και ακολούθως να κατεβείτε με μετρό στον Σταθμό Λαρίσσης του ΟΣΕ. Είναι ακριβώς στην είσοδό του η έξοδος του μετρό, και θα σας βγει απολύτως τσάμπα το παρκάρισμα.

 

Η διαφορά τιμής δεν είναι τόσο μεγάλη, η ίδια έκπτωση ισχύει και μέσω site. Αν το πηγαίνατε ως το τέλος, θα έβγαινε "σούμα" στα 65-67 ευρώ. Απλά το app της ΤΡΑΙΝΟΣΕ, για λόγους που δε γνωρίζω, και μάλλον έχουν να κάνουν με φθηνότερο κόστος για την εταιρεία - έσοδα από διαφημίσεις, δίνει μία έξτρα μικρή έκπτωση που σας φτάνει την τιμή άλλα 5 ευρώ κάτω.

Επεξ/σία από qwertyuiop2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ 

Την διαδρομή με τρένο έχω να την κάνω από το 1985 που έκανε το λιγότερο 7.5 ώρες 

Είχα κάνει και 12 ώρες... 

Τα κουπέ κι εμένα μου άρεσαν. 

Μεσα απο την εφαρμογη τουλαχιστον δεν βλεπω δυνατοτητα αλλαγης εισητηριων απο Β σε Α θεση .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και έκανα την διαδρομή λόγο στρατού πέρσυ wifi έχει περιορισμό 1 ώρα μόνο και ρεύματα  έχουν ένα μικρό πολύμπιζο στην πίσω πόρτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, veteranos123 είπε

Μια και έκανα την διαδρομή λόγο στρατού πέρσυ wifi έχει περιορισμό 1 ώρα μόνο και ρεύματα  έχουν ένα μικρό πολύμπιζο στην πίσω πόρτα 

Σε Β θεση ησουν ?

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε Α ή Β θεση ησουν ?Το πολυμπριζο ηταν μακρυα απο το καθισμα ?

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ευχαριστώ 

Την διαδρομή με τρένο έχω να την κάνω από το 1985 που έκανε το λιγότερο 7.5 ώρες 

Είχα κάνει και 12 ώρες... 

Τα κουπέ κι εμένα μου άρεσαν. 

Μεσα απο την εφαρμογη τουλαχιστον δεν βλεπω δυνατοτητα αλλαγης εισητηριων απο Β σε Α θεση .

Τώρα επομένως θα εκπλαγείτε. Το πολύ πρωινό που επιλέξατε, κάνει 4 ώρες το Αθήνα - Θεσσαλονίκη (το "αδελφάκι" από τη Θεσσαλονίκη φτάνει στην Αθήνα σε 3:45), ενώ το τρένο επιστροφής σας θα κάνει 4:20 ώρες. Πλέον οι καθυστερήσεις έχουν περιοριστεί σε πολύ ανεκτά επίπεδα, της τάξης των 10, το πολύ 15 λεπτών. Αρκετές φορές η άφιξη είναι εντός λεπτού από την αναγραφόμενη.

Όσον αφορά την αναβάθμιση θέσης, δεν την συνιστώ. Το wifi ακούγεται πως είναι αναξιόπιστο γενικά και αρκετά αργό. Αν θέλετε να επωφεληθείτε από τον έξτρα χώρο και ησυχία (το μοναδικό πλεονέκτημα της Α' Θέσης), δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τη διαφορά τιμής, δεδομένου ότι μιλάμε για 4 ώρες και κάτι. Από προσωπική πείρα, 2-3 βόλτες να κάνει κανείς για τουαλέτα - καφέ/νερό και κάνα σάντουιτς, φτάνει τελείως ξεκούραστος (ή πολύ λίγο κουρασμένος) στον προορισμό του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη θέση της υπερταχείας όπως την βαφτίσανε για μένα αξίζει.Εχει πολύ άνετες θέσεις με πρίζα για κάθε επιβατη.Το WiFi όμως  όταν ταξίδεψα δεν δούλευε.

Γιαννη μεγάλη προσοχή στο σταθμό της Θεσσαλονίκης,νομίζεις βασικά ότι είσαι στο Ισλαμαμπάντ και όχι στην Ελλάδα,έμενα 3 άτομα ετοιμαζοντουσαν να μου αρπάξουν το κινητό την ώρα που μιλούσα αλλά τους πήρα χαμπάρι.Προς Θεού επίσης μην πας στις τουαλέτες του σταθμού!!!Η μπόχα είναι απερίγραπτη,και είναι γεμάτες με λαθρομετανάστες που εκτος από την ανάγκη τους κάνουνε και μπάνιο στους νιπτήρες με αποτέλεσμα οι τουαλέτες είναι γεμάτες νερά.

  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανετα βγάζει το κινητό πολλές ώρες χωρίς φορτιστή εάν το έχεις φορτισμένο 100%   Ούτε wi fi χρειάζεσαι με δεδομένα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου. Όσες φορές έχω ταξιδέψει με ΚΤΕΛ κλπ μεταφορικα μεσα φρόντιζα να είχα μπαταρία και ίντερνετ.

Επεξ/σία από christopher0016
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...