Προς το περιεχόμενο

4G K20 pro έλλειψη Β20


iazriel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα τα τελευταία χρόνια και θέλω τις γνώσεις σας. Θέλω να πάρω το Redmi K20 pro. Η μόνη διαφορά με την ευρωπαϊκή έκδοση Mi 9T pro είναι η έλλειψη της μπάντας Β20 σε 4G και φυσικά η τιμή, σχεδόν 100€ κάτω. Με ενδιαφέρει κυρίως για Θεσσαλονίκη, Έδεσσα και Λάρισα σαν περιοχές και τι παίζει με την έλλειψη αυτής της μπάντας από το κινητό. Θα έχω θέμα ή να πάρω την κινεζική έκδοση και να γλιτώσω 100€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επέλεξε στην τωρινή σου συσκευή μόνο 3g αν υπάρχει κάλυψη δεν θα χεις πρόβλημα ... δεν υπάρχει άλλος τρόπος... εκτός αν υπάρχει δυνατότητα να δοκιμασίες μια συσκευή που υποστηρίζει μόνο την 3 και 7 μπάντες 4g για ναι σαι 100% σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω Samsung S8. Πιάνω 4G και 4G+ σε κάποια σημεία στην Έδεσσα που βρίσκομαι τώρα και αν σβήσω το 4G μου δείχνει H+. Τι σημαίνει αυτό; 

Edit: μιλάμε για Cosmote πάντα 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, iazriel είπε

Έχω Samsung S8. Πιάνω 4G και 4G+ σε κάποια σημεία στην Έδεσσα που βρίσκομαι τώρα και αν σβήσω το 4G μου δείχνει H+. Τι σημαίνει αυτό; 

Edit: μιλάμε για Cosmote πάντα 

image.png.24bd23b1e28302f4674216e2f563d28d.png

image.png.d9782f6afaf23ff34ce5134cafc9285e.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iazriel είπε

Έχω Samsung S8. Πιάνω 4G και 4G+ σε κάποια σημεία στην Έδεσσα που βρίσκομαι τώρα και αν σβήσω το 4G μου δείχνει H+. Τι σημαίνει αυτό; 

Edit: μιλάμε για Cosmote πάντα 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iazriel είπε

Έχω Samsung S8. Πιάνω 4G και 4G+ σε κάποια σημεία στην Έδεσσα που βρίσκομαι τώρα και αν σβήσω το 4G μου δείχνει H+. Τι σημαίνει αυτό; 

Edit: μιλάμε για Cosmote πάντα 

δούλεψε το για καμία - δυο μέρες μόνο με 3G να δεις αν είσαι κομπλέ, μια φορά που το έκανες τυχαία δεν λέει τίποτα 

Τώρα έχεις S8 και θες να πας σε Redmi :lol:

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν ξαναπιάνω Samsung στα χέρια μου με το άθλιο λογισμικό τους, χίλιες φορές miui. Ειδικά πλέον με τις κάμερες που φοράνε οι Κινέζοι. 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και απο το skroutz είναι τόσο μεγάλη η διαφορά της τιμής τους με το Mi9TPro;

Γιατί αμα το πάρεις απο το εξωτερικό την ίδια εγγύηση θα έχεις, άσε που αμα το πάρεις

απο συγκεκριμένα σκρουτζομάγαζα μπορείς να έχεις και 2 χρόνια εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η διαφορά στην τιμή είναι στο εξωτερικό γύρω στα 80€ τα οποία είναι υπερβολικά πολλά για μια μπάντα 4G μόνο. Στο skroutz κλαφτα 150€+

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/8/2019 στις 5:11 ΜΜ, iazriel είπε

Παιδιά καλησπέρα. Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα τα τελευταία χρόνια και θέλω τις γνώσεις σας. Θέλω να πάρω το Redmi K20 pro.Η μόνη διαφορά με την ευρωπαϊκή έκδοση Mi9 T pro είναι η έλλειψη της μπάντας Β20  σε 4G και φυσικά η τιμή, σχεδόν 100€ κάτω. Με ενδιαφέρει κυρίως για Θεσσαλονίκη, Έδεσσα και Λάρισα σαν περιοχές και τι παίζει με την έλλειψη αυτής της μπάντας από το κινητό. Θα έχω θέμα ή να πάρω την κινεζική έκδοση και να γλιτώσω 100€?

Λάθος.

Σε επεξεργαστή και σε κάμερα είναι χειρότερο το Mi9 T.

Επίσης αν θες καλές επιδόσεις με καλή κάμερα  με B20 με εγγύηση και ποιο φτηνό τότε δες το Honor View 20.

Έχει τον επεξεργαστή και την κάμερα του Mate 20 pro.

BestPrice iconHuawei Honor View 20 Dual Sim 128GB Blue (318,20€ στο Netmobile)

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Λάθος.

Σε επεξεργαστή και σε κάμερα είναι χειρότερο το Mi9 T.

Επίσης αν θες καλές επιδόσεις με καλή κάμερα  με B20 με εγγύηση και ποιο φτηνό τότε δες το Honor View 20.

Έχει τον επεξεργαστή και την κάμερα του Mate 20 pro.

BestPrice iconHuawei Honor View 20 Dual Sim 128GB Blue (318,20€ στο Netmobile)

Δεν με απασχολεί το απλό Mi 9T αλλά το pro, με τον SD 855 και την κάμερα (σχεδόν) του Mi 9. To honor το είχα δει αλλά θέλω amoled αντί IPS, προτιμώ το miui σε σχέση με το emui και θέλω να παίξω με gcam οπότε ο snapdragon είναι προτιμότερη επιλογή από τον Kirin. Επίσης δεν θέλω τρύπα για κάμερα στην οθόνη, το fingerprint sensor στην πλάτη κτλ κτλ. 370€ με βγήκε το Mi 9T pro μαζί με θήκη από banggood, οπότε πήγα εκεί να μην έχω σκοτούρες με μπάντες κτλ.

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πότε βγήκε το κουπόνι, σήμερα το είδα στο kimovil να σου πω την αλήθεια... Με EU priority line το πήρα, πήρε ο ξάδερφος πριν 2 εβδομάδες το Mi 9T το απλό έτσι και δεν είχε κανένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...