Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer της σειράς «The Mandalorian» από το σύμπαν του Star Wars για την υπηρεσία Disney+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορά σε κείμενο

πολυαναμενόμενης τηλεοπτικής σειράς «The Mandalorian» 

Eγώ πολυαναμένω την επόμενη star wars σειρά/ταινία σε 2-3 μήνες αλλά και τη μεθεπόμενη σε άλλους τρεις. Εννοείτε ότι έχω αγωνία και για την άλλη που θα βγει τρεις μήνες πιο μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eρώτηση: το Mandalorian, είναι ας πούμε τα "νεανικά χρόνια" του Bobba Fett ή κάποιου "κλώνου";

Ξέρουμε κάτι για την πλοκή; Το trailer μου άρεσε, πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sysyfos είπε

Απ'οσα διάβασα μόνο το clone wars κράτησα. Είχα δει την anime σειρά όλη και μου άρεσε πολύ από όλες της άλλες μπούρδες που είχαν βγάλει για το star wars. 

Ο, τι πιο ωραίο σε star wars Εχω δει ειναι η animation σειρά star wars rebels. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rockmike είπε

Αδιάφορη; Πρόλαβες και την είδες; Μωρέ μπράβο!!!  :D

Πάντα νόμιζα οτι τα trailer είναι για να δεις αν σε ενδιαφέρει κάτι . Καλό είναι να αντέχουμε και καμία αρνητική άποψη ειδικά όταν πρόκειται για star wars spin offs.

14 λεπτά πριν, Snoob είπε

Eρώτηση: το Mandalorian, είναι ας πούμε τα "νεανικά χρόνια" του Bobba Fett ή κάποιου "κλώνου";

Ξέρουμε κάτι για την πλοκή; Το trailer μου άρεσε, πάντως.

Yποτίθεται οτι δείχνει γεγονότα που έγιναν μετά το Return of the Jedi. Τουλάχιστον από αυτά που έχω διαβάσει αυτός δεν είναι ο Bobba Fett.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtSixes είπε

Πάντα νόμιζα οτι τα trailer είναι για να δεις αν σε ενδιαφέρει κάτι . Καλό είναι να αντέχουμε και καμία αρνητική άποψη ειδικά όταν πρόκειται για star wars spin offs.

Yποτίθεται οτι δείχνει γεγονότα που έγιναν μετά το Return of the Jedi. Τουλάχιστον από αυτά που έχω διαβάσει αυτός δεν είναι ο Bobba Fett.

Δεν μπορείς απο αυτό να καταλάβεις σχεδόν τίποτα. Αρνητική άποψη αφού το δείς!!! Αυτό λέει η λογική. ;) O σκηνοθέτης είναι πάρα πολυ καλός ( iron man δεν σε χάλασε... ) και είναι στην dark εποχη του star wars rogue one και μετά νομίζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Snoob είπε

Eρώτηση: το Mandalorian, είναι ας πούμε τα "νεανικά χρόνια" του Bobba Fett ή κάποιου "κλώνου";

Ξέρουμε κάτι για την πλοκή; Το trailer μου άρεσε, πάντως.

Μandalorian λεγεται η εξωγηινη φυλη του Bobba. Oχι δεν θαναι αυτος ο πρωταγωνιστης στη σειρα, αλλα αλλος χαρακτηρας (οχι κλωνος) o oποιος θαναι bounty hunter απο την ιδια φυλη.

ολοι οι Mandalorians ειναι bounty hunters και φορανε αυτη την αρματωσια, στο σοου θα υπαρχει και γυναικα mandalorian bounty hunter που θα φοραει παρομοια.

παντως σιγουρα καποια στιγμη θα εμφανιστει και ο Bobba.

αυτες ειναι οι στολες που θα φορανε:

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 ώρες πριν, KilliK είπε

Μandalorian λεγεται η εξωγηινη φυλη του Bobba. Oχι δεν θαναι αυτος ο πρωταγωνιστης στη σειρα, αλλα αλλος χαρακτηρας (οχι κλωνος) o oποιος θαναι bounty hunter απο την ιδια φυλη.

ολοι οι Mandalorians ειναι bounty hunters και φορανε αυτη την αρματωσια, στο σοου θα υπαρχει και γυναικα mandalorian bounty hunter που θα φοραει παρομοια.

παντως σιγουρα καποια στιγμη θα εμφανιστει και ο Bobba.

αυτες ειναι οι στολες που θα φορανε:

Δεν το ήξερα πως φοράνε όλοι την ίδια πανοπλία. Θα περιμένα κάτι πιο εξατομικευμένο, ειδικά από "μοναχικούς καβαλάρηδες" τύπου κυνηγοί κεφαλών κτλ., αλλά οκ.

Ευχαριστώ.

9 ώρες πριν, AtSixes είπε

 

Yποτίθεται οτι δείχνει γεγονότα που έγιναν μετά το Return of the Jedi. Τουλάχιστον από αυτά που έχω διαβάσει αυτός δεν είναι ο Bobba Fett.

Ευχαριστώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

 

Δεν το ήξερα πως φοράνε όλοι την ίδια πανοπλία. Θα περιμένα κάτι πιο εξατομικευμένο, ειδικά από "μοναχικούς καβαλάρηδες" τύπου κυνηγοί κεφαλών κτλ., αλλά οκ.

Ευχαριστώ.

 

ναι, ειναι απο το (ακυρωμενο) EU. αν θυμαμαι καλα, οι Mandalorians ηταν σε καποιον πολεμο να απελευθερωσουν τον πλανητη τους, και φοραγαν αυτη την στολη ως στρατιωτες. μετα την νικη τους και το τελος του πολεμου, συνεχιζαν να φορανε την στολη ως φορο τιμης. κατι σαν τους τσολιαδες δηλαδη. η Disney κρατησε αυτη την ιδεα για την σειρα.

more info:

https://starwars.fandom.com/wiki/Mandalorian

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PeterMay είπε

Δεν θα το πίστευα αν κάποιος μου έλεγε ότι το star wars θα καταντήσει ένα απλό καθημερινό franchise... Κρίμα

Απλό καθημερινό franchise ήταν το Ρετιρέ και οι Ατρομητοι.

Εδώ μιλάμε για υπερπαραγωγή!!! Πριν βγεί το the force awakens παρακαλούσαμε για ταινια star wars και τώρα που μας δίνουν απλόχερα κάτι νέο ( δεν είναι τόσο καλό όσο οι παλιές ταινίες οκ, αν και εμενα μου άρεσε πάρα πολύ ότι εχει βγει νέο, rogue one κτλ ) καποιοι ακόμα λέτε τις μπούρδες σας.

 

Το λέω και θα το ξαναπώ όσες φορές χρειαστεί μέχρι το Ελληνικό διαδικτυακο κοινο να βάλει μυαλο ( γιατί μόνο να κράζουμε ξέρουμε χωρίς ουσία .

Κάνε υπομονη, δες το και μετα πες το Κρίμα σου...

Τώρα θα μου πεις και ποιος είμαι εγω... Είμαι αυτός που πρώτα βλέπω και μετά έχω άποψη!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει ενδιαφέρων το τρέιλερ έχουν μεγάλη ψύχωση αρκετοί με τους Bounty hunters απο παλιά και βέβαια με τον διάσημο Bobba Fett,η αρματωσιά είναι ίδου "τύπου" και σίγουρα μοιάζουν οι περισσότερες,αλλά δεν είναι ολες ακριβώς ίδιες,το υλικό είναι στάνταρ και αλλάζουν κράνη και εξαρτήματα κλπ συνήθως το χρώμα μένει ίδιο που είναι γήινο η παραλλαγής για κάλυψη,αυτό όμως αλλάζει εύκολα ανάλογα με τα συναισθήματα και τις αξίες που αντιπροσωπεύει ο εκάστοτε mandalorian ! Πχ Πράσινο= Καθήκον,Χρυσό=εκδίκηση κλπ ..καθώς γνωρίζουμε επίσης οι bounty hunters κάνουν λόγο επαγγέλματος,"pimp my ride" προσαρμογές και πολλές custom αλλαγές στα εξαρτήματα τους 👍

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ακόμα δεν έχω συνηθίσει αυτή τη μλκία...

 

Μια από τα ίδια! Ωστόσο η πείρα έχει δείξει ότι τελικά στην TV  τα τελευταία χρόνια τα σενάρια είναι πολύ καλύτερα και τολμηρότερα από ότι στον κινηματογράφο και οι σεναριογράφοι-παραγωγοί πολύ ποιο ελεύθεροι να αποφασίσουν την εξέλιξη της ιστορίας. Έτσι αν υπάρχει κάποια ελπίδα να πρωτοτυπήσει και να ανανεωθεί πάλι το project αυτή βρίσκεται σε αυτές τις σειρές και όχι στις ταινίες. Δες π.χ. τις σειρές 3d animation του Star Wars: ένα σορό φρέσκες ιδέες και χαρακτήρες σε αντίθεση με την άνευρη τελευταία τριλογία των ταινιών. Από την στιγμή που μπήκε βέβαια ο JJ Abrams προσωπικά δεν περίμενα τίποτα πέρα από το αναμάσημα των παλιών ατού της σειράς. Στις σειρές λοιπόν ίσως δούμε πραγματικά κάτι καλό! 

Επεξ/σία από anax111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...