Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

image.png.cd0e3952e648f0a4cf5d3a48f90614da.png

ΕΛΑΤΕΕΕΕΕ με τα σαπακια σας! σας ρίχνει ενός έτους κινητό φανταστείτε τι θα κάνει ο Α13. Και έχετε και 8gb ραμ παραπανω και παλι δεν μπορειτε! 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, blueakamah είπε

Εχει περίπου 1100 ευρω και εχει τα μισα χαρακτηριστικα απο το τελευταιο Samsung 10s. Επιπλέον αυτη η τιμη ειναι απαγορευτική για αγορά κινητου τηλεφωνου για μενα

κι εσυ πηρες το σ10 1000 ευρω και μετα απο 2 μηνες κανει 400 πανασχετε  κι εσυ!!λαγκντροιντς αςχετοι

  • Like 3
  • Confused 2
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου έχει 12gb ram  γιατί μόνο έτσι μπορεί να τρέξει λόγω σάπιου λειτουργικού,το iOS μπορεί να τρέξει και με 2gb αυτή είναι η μαγκιά για αυτό θα πάρει και το iPhone 6s το iOS 13 για πήγαινε βάλε Android 9 σε μια συσκευή με 2gb και άμα ανοίξει ποτέ σφύρα μου,πχ όπως το golf gti 2004 ήθελε τουρμπίνα για να φτάσει 200 άλογα οταν η Honda έβγαζε ατμόσφαιρα  200+ εκεί είναι η μαγκιά !!! Δεν σε σώζει η Ράμ αλλα όλο το πακέτο hardware+software μαζί. Όσο αναφορά τον επεξεργαστή δεν θα πω κάτι A12 Bionic 7nm 2018 χαχαχαχαχ και για μερικούς έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια μου δεν είμαι apple fanboy κάτοχος s8+ για να προλάβω μερικούς. Η παροιμία είναι ξεκάθαρη <<όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια >>

Επεξ/σία από billman12
  • Like 7
  • Thanks 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, billman12 είπε

Φίλε μου έχει 12gb ram  γιατί μόνο έτσι μπορεί να τρέξει λόγω σάπιου λειτουργικού,το iOS μπορεί να τρέξει και με 2gb αυτή είναι η μαγκιά για αυτό θα πάρει και το iPhone 6s το iOS 13 για πήγαινε βάλε Android 9 σε μια συσκευή με 2gb και άμα ανοίξει ποτέ σφύρα μου,πχ όπως το golf gti 2004 ήθελε τουρμπίνα για να φτάσει 200 άλογα οταν η Honda έβγαζε ατμόσφαιρα  200+ εκεί είναι η μαγκιά !!! Δεν σε σώζει η Ράμ αλλα όλο το πακέτο hardware+software μαζί. Όσο αναφορά τον επεξεργαστή δεν θα πω κάτι A12 Bionic 7nm 2018 χαχαχαχαχ και για μερικούς έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια μου δεν είμαι apple fanboy κάτοχος s8+ για να προλάβω μερικούς.

Συγκρινεις ανόμοια πραγματα, το οτι ειναι πιο βαρυ λειτουργικο δε σημαινει οτι ειναι σαπιο, τροποποιειται απο ολες τις εταιρειες φορτωνονται επιπροσθετες  εφαρμογες τύπου bixby  της samsung, widgets κλπ τα google maps ειναι πολυ μπροστα το google assistant δε συγκρινεται με το siri. Στο ios, ακομα μονο τα εικονιδια των εφαρμογων υπαρχουν, προφανως δε θελει ιδια ram, αλλα ακομα κ ετσι στο multitasking, με τα 4 gb ram δεν αρκει για να κρατησει τις εφαρμογες. 

Επεξ/σία από sm4rt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Εν έτη 2019 και ακόμα έχουμε άτομα στο φόρουμ που θεωρούν το iPhone καλό κινητό. 

Σίγουρα θα είναι τυποι που θα χαίρονται με animoji σαν αυτό💩 να μιλάνε στις συνομιλίες τους. 

 

Το καλύτερο βασικά.

Και εγώ αυτό πιστεύω. Όχι γιατί θαυμάζω τι κάνει η Apple, αλλά γιατί συχαίνομαι τα σάπια "Smartphone" που κάνουν οι Ασιάτες. 

Να σχολιάζουμε επί του θέματος όμως.

Αντί να έχουμε OnTopic συζητήσεις, το καταντάμε εδώ ποδοσφαιρική εκπομπή ραδιοφώνου, όπου κάθε πικραμένος ξέρει καλύτερα από τον προπονητή. 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικοί εδώ μέσα είστε πραγματικά στενόμυαλοι για ποιο λόγο να κάθεστε να σχολιάζετε και να ενοχληστε με το τι λειτουργικό και τι Κινητο προτιμάει ο καθένας... είναι προσωπική επιλογή και δεν θα έπρεπε να δίνει λογαριασμό σε κανένα τι και αν πήρε το XS MAX και τι και αν πήρε το S10 Plus και κυρίως αναφέρομαι στους υποστηρικτές του Android οι οποίοι για κάποιο λόγο γίνονται πολύ ευέξαπτοι με όσους χρησιμοποιούν iOS αλλά εννοείται τα ίδια αναφέρονται και για αυτούς που χρησιμοποιούν εκφράσεις του τύπου λαγκνροιντ... Αυτό που θέλω να πω είναι πως μια απλή σοβαρή συζήτηση θα ήταν ότι καλύτερο χωρίς φανατισμούς. Και για να ολοκληρώσω χρησιμοποιώ iPhone 6s και όχι επειδή δεν υπάρχουν καλύτερες συσκευές iPhone να το αλλάξω αλλά επειδή δεν έχω τα λεφτά να το αλλάξω (δυστυχώς αλλά τι να κάνουμε) και ο βασικός μου Υπολογιστης είναι MacBook και χρησιμοποιώ κάθε μέρα για δουλειά iPad.

Επεξ/σία από paolo.catti
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

image.png.cd0e3952e648f0a4cf5d3a48f90614da.png

ΕΛΑΤΕΕΕΕΕ με τα σαπακια σας! σας ρίχνει ενός έτους κινητό φανταστείτε τι θα κάνει ο Α13. Και έχετε και 8gb ραμ παραπανω και παλι δεν μπορειτε! 

Εγώ προφανώς και δε θα κάνω reload για να αισθανθώ καλύτερα . Εσυ μήπως να βάλεις wallpaper τα αποτελέσματα του Geekbench για να νιώθεις πιο γρήγορος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

 

image.png.cd0e3952e648f0a4cf5d3a48f90614da.png

ΕΛΑΤΕΕΕΕΕ με τα σαπακια σας! σας ρίχνει ενός έτους κινητό φανταστείτε τι θα κάνει ο Α13. Και έχετε και 8gb ραμ παραπανω και παλι δεν μπορειτε! 

Ποιο 8 ??12 έχουν 😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagosd είπε

Εγώ προφανώς και δε θα κάνω reload για να αισθανθώ καλύτερα . Εσυ μήπως να βάλεις wallpaper τα αποτελέσματα του Geekbench για να νιώθεις πιο γρήγορος ?

Εσύ ανέβασες βίντεο για να μας δείξεις ότι κάνει reload ποιο γρηγορα τις εφαρμογες.

Εγώ απλά παρέθεσα τα αποτελέσματα.

Δεν χρειάζεται να βάλω κάτι . ξέρω ποσό καλύτερο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sm4rt είπε

Συγκρινεις ανόμοια πραγματα, το οτι ειναι πιο βαρυ λειτουργικο δε σημαινει οτι ειναι σαπιο, τροποποιειται απο ολες τις εταιρειες φορτωνονται επιπροσθετες  εφαρμογες τύπου bixby  της samsung, widgets κλπ τα google maps ειναι πολυ μπροστα το google assistant δε συγκρινεται με το siri. Στο ios, ακομα μονο τα εικονιδια των εφαρμογων υπαρχουν, προφανως δε θελει πολλα ιδια ram, αλλα ακομα κ ετσι στο multitasking, με τα 4 gb ram δεν αρκει για να κρατησει τις εφαρμογες

Δεν διαφωνώ ότι έχει κάποια extra παραπάνω το Android άλλωστε αυτός είναι ο λογοσ που Λαγκάρει το σύμπαν όταν η κάθε εταιρεία  το μοντάρει για την εκάστοτε συσκευή για αυτό άλλωστε οι περισσότεροι θέλουν καθαρό Android πχ nexus αλλά και πάλι αν κάναμε το πείραμα που περιγράφω δεν υπάρχει σύγκριση,από θέμα εφαρμογών ανετοτατα τις κρατάει και με τα 4ραμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 360kias είπε

Και έχετε και 8gb ραμ παραπανω και παλι δεν μπορειτε! 

 

1 λεπτό πριν, 360kias είπε

Ποιο 8 ??12 έχουν 😂😂😂😂😂

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...