Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, makridis είπε

Φίλε το τερμάτισες. Διαβάζω τα σχόλια σου τόσο καιρό σε διάφορα θέματα και λέω συνέχεια "άστο που να απαντάς τώρα". Ε τώρα απλά είμαι πεπεισμένος ότι απλά πας κόντρα σε ότι έχει σχέση με την Apple.

FYI - Μόλις πέρασα από xs max σε note 10+ και δεν έχει να ζηλέψει τπτ η μία συσκευή από την άλλη. Κάπου λίγο καλύτερο το max και αλλού το note. 2 διαφορετικοί κόσμοι που μπορείς όμως να κάνεις σχεδόν τα πάντα και με τα 2, το ίδιο καλά.

Άσχετο λίγο με το θέμα.

Μπορείς να αναλύσεις λίγο τα συν και τα πλην μεταξύ αυτών των δύο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, makridis είπε

Φίλε το τερμάτισες. Διαβάζω τα σχόλια σου τόσο καιρό σε διάφορα θέματα και λέω συνέχεια "άστο που να απαντάς τώρα". Ε τώρα απλά είμαι πεπεισμένος ότι απλά πας κόντρα σε ότι έχει σχέση με την Apple.

FYI - Μόλις πέρασα από xs max σε note 10+ και δεν έχει να ζηλέψει τπτ η μία συσκευή από την άλλη. Κάπου λίγο καλύτερο το max και αλλού το note. 2 διαφορετικοί κόσμοι που μπορείς όμως να κάνεις σχεδόν τα πάντα και με τα 2, το ίδιο καλά.

Ναι ρε ότι λέει ο από πάνω, πες μας τα συν και τα πλην...εγώ σκέφτομαι καιρό τώρα να περάσω από android σε ios επειδή βλέπω το 7plus της κοπελιάς μου και γαζώνει, τι σε έκανε να κάνεις το αντίθετο?

 

Ξέρει κανείς να μας πει, με την έλευση των καινούργιων iphone θα πέσουν οι τιμές στα προηγούμενα η μπα? Είναι κανείς που το παρακολουθεί το θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διχασμό φέρνει η είδηση στις τάξεις των μηλαραδων για το νέο iphone η iphone 11 όπως υποστηρίζουν πολλοί το νέο iphone 11 είναι μια ελαφριά αναβαθμιση, κάτι σαν τη νέα γενιά vw golf που ακόμα έχει το ίδιο σασί εδώ και δεκαετιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που κρατιέμαι είναι οικοσύστημα γιατί και με τους άλλους δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει .Οι τιμές θα είναι στο θεό εδώ είναι Ελλάδα έχει ΦΠΑ 24% .

S10 μια απορία έχω πως είναι τόσο εκαφρυ ενώ το XR XS ζυγίζουν όσο μι μπριζόλα όταν το κρατάς στο χέρι ..!

Τα εγγόνια το Tim είναι στο Pride μην αγχώνεσαι ..!!Ασε που μεταξύ μας νομιζω το έχουν λύσει το οικονομικό θέμα τους ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kg1973 είπε

Τα εγγόνια το Tim είναι στο Pride μην αγχώνεσαι ..!!Ασε που μεταξύ μας νομιζω το έχουν λύσει το οικονομικό θέμα τους ..!!

Η καφρίλα της ημέρας. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το Χ και το μονο που περιμένω είναι το ipad ή να πέσει η τιμή του XS max 

Το νέο μοντέλο με αφήνει αδιάφορο τελείως 

Και βεβαια το ios 13 περιμένω που θα κάνει διαφορα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, makridis είπε

2 διαφορετικοί κόσμοι που μπορείς όμως να κάνεις σχεδόν τα πάντα και με τα 2, το ίδιο καλά.
 

Και με δικτατορία και με δημοκρατία σχεδόν μπορείς να κάνεις.

Και με πλασματική δημοκρατία και με πραγματική δημοκρατία.

Και Κίνα και Hong Kong.

Απλά δυο διαφορετικοί κόσμοι.

Επεξ/σία από ChownTuen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, farcry33 είπε

Μεγαλο ζορι τραβατε με την apple μερικοι υπαρχουν και  ρακοσυλλέκτες που εχουν εκατομμυρια στην τραπεζα που θες να καταληξεις δεν καταλαβα ; Οτι δεν εχεις κομπλεξ, οτι εχεις πολλα χρηματα ; Να φανταστω οδηγας και lada του 50 την δουλεια του την κανει 👌

Ρε ξεκολατε οποιος γουσταρει το παιρνει και τελος !

Εσείς που αμα σας θιχτεί η εταιρεία δεν τραβάτε κανένα ζόρι ας πουμε δεν εχω καταλάβει που το πάτε. Αυτό ακριβώς φίλε μου. Βρες κάτι να καλύπτει τις ανάγκες σου και ασε τα υπόλοιπα. Και αντί να το παίξεις λεφτάς τάισε κανέναν στον δρόμο που πινάει. Όχι δεν έχω lada έχω yaris γιατί κι αυτό οικονομικό είνια και κάνει δουλειά. Απλά μην τσακώνεστε για μαλακίες και κάνετε πλουσια κάθε εταιρεία που δεν αξίζει, όπως ούτε η huawei αξιζει, ούτε η sammy ούτε η LG. Γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Chrisito είπε

Απλά μην τσακώνεστε για μαλακίες και κάνετε πλουσια κάθε εταιρεία που δεν αξίζει, όπως ούτε η huawei αξιζει, ούτε η sammy ούτε η LG. Γνώμη μου.

Δηλαδή αν μας αρέσει ένα κινητό, πρέπει να σκεφτόμαστε να μην το αγοράσουμε μήπως και γίνει πιο πλούσια; 

Και μη μας λες ποια εταιρία δεν αξίζει, πες μας ποια αξίζει ώστε να προσέξουμε καλύτερα την επόμενη φορά. 

Για πες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα κάνει κάνα 1500 euro και θα έχει ips. Σε λίγο θα κάνει 1700 euro και θα βάλουν ξανά κουμπιά. Οσο πάει η apple και εξελίσσεται..  θα το βάζεις διπλα από ένα Samsung Galaxy J2 που κάνει 60 δολάρια και η οθόνη του θα είναι καλύτερη από το κινητό τον 1500 euro.  Βάλε και 120 hz να δούμε δύναμη. Θα είναι μεγαλο ντέρμπι με το iphones 11 vs note 10 το μικρό μοντέλο για την θέση του τελευταίου σε πώλησης φέτος. Αν έβγαζε τώρα ακομα και η lg κινητό τους είχε άνετα και τους 2.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο απογοητευτικό σε σχέση με τα χρυσά χρόνια του innovation της Apple είναι το πόσο γιγάντια και βραδυκίνητη έχει γίνει. Πρέπει να τα αντιμετωπίζει όλα εκ του ασφαλούς χωρίς radical αλλαγές τόσο στο HW όσο και στο SW αλλά και οι δυνατότητες της να παράξει κάτι είναι περιορισμένες λόγω του τεράστιου αριθμού συσκευών που πρέπει να κατασκευάσει για κάθε προϊόν. Φάντασμα του εαυτού της είναι αλλά δε θα μπορούσε να κάνει και διαφορετικά λόγω μεγέθους.

 

Φέτος είναι ίσως η πρώτη χρονιά μετά από πολλά χρόνια που δε θα κάτσω καν να δω το keynote. Επίσης δε με βλέπω να αλλάζω το X για πολύ καιρό ακόμα και σίγουρα όταν το κάνω δε θα πάω στα "Pro" μοντέλα για την πενταπλή/εξαπλή κάμερα η οποία έτσι κι αλλιώς χρησιμεύει μόνο για να φωτογραφίζεις τη θέση που έχεις παρκάρει (όπως και όλων των κινητών). Στις σημαντικές στιγμές της ζωής κουβαλάς αληθινή κάμερα.

Επεξ/σία από Snolly
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Snolly είπε

για την πενταπλή/εξαπλή κάμερα η οποία έτσι κι αλλιώς χρησιμεύει μόνο για να φωτογραφίζεις τη θέση που έχεις παρκάρει (όπως και όλων των κινητών).

Νομίζω ότι μπορείς να αποθηκεύσεις τη θέση στο maps. Άρα, κανένας λόγος να ξαναπάρεις κινητό με κάμερα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Snolly είπε

δε θα πάω στα "Pro" μοντέλα για την πενταπλή/εξαπλή κάμερα η οποία έτσι κι αλλιώς χρησιμεύει μόνο για να φωτογραφίζεις τη θέση που έχεις παρκάρει (όπως και όλων των κινητών). Στις σημαντικές στιγμές της ζωής κουβαλάς αληθινή κάμερα.

Είσαι λίγο υπερβολικός.. Αν δεν πας σε πραγματικά καλή κάμερα (τύπου DSR) που αν είναι να κουβαλάω ξεχωριστή βαλίτσα για την κάμερα κάπου άστα να πάνε, οι φωτογραφίες που βγάζει σχεδόν η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ  ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ compact δεν έχουν καμία διαφορά από φωτό που βγάζουν flagships όλων των εταιριών. Το δε δικό σου Χ βγάζει πολύ καλές οπότε δεν βλέπω γιατί το κράζεις έτσι. 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, αλλά η καλύτερη φωτογραφική είναι αυτή που έχεις πάντα μαζί σου, και η καλύτερη κίνηση που έκανα εδώ και χρόνια είναι να πουλήσω την DSR μου αφού μάζευε σκόνη για πάνω από 4-5 χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...