Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, polaki said:

Είσαι λίγο υπερβολικός.. Αν δεν πας σε πραγματικά καλή κάμερα (τύπου DSR) που αν είναι να κουβαλάω ξεχωριστή βαλίτσα για την κάμερα κάπου άστα να πάνε, οι φωτογραφίες που βγάζει σχεδόν η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ  ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ compact δεν έχουν καμία διαφορά από φωτό που βγάζουν flagships όλων των εταιριών. Το δε δικό σου Χ βγάζει πολύ καλές οπότε δεν βλέπω γιατί το κράζεις έτσι. 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, αλλά η καλύτερη φωτογραφική είναι αυτή που έχεις πάντα μαζί σου, και η καλύτερη κίνηση που έκανα εδώ και χρόνια είναι να πουλήσω την DSR μου αφού μάζευε σκόνη για πάνω από 4-5 χρόνια. 

δεν μιλούσα για compact cameras, αυτές τις έχουν ψιλοφτάσει τα τηλέφωνα (και πάλι όχι όλες, τις πολύ φτηνές με μικρούς σένσορες). Εγώ στις σημαντικές στιγμές κουβαλάω την mirrorless μου για να είναι η κάμερα που έχω μαζί μου. και όχι δεν είμαι υπερβολικός, και το Χ με καλό φως μέρα μεσημέρι, όταν δεις την φωτό σε οθόνη άλλη από του κινητού είναι μια απογοήτευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, dancer είπε

Διχασμό φέρνει η είδηση στις τάξεις των μηλαραδων για το νέο iphone η iphone 11 όπως υποστηρίζουν πολλοί το νέο iphone 11 είναι μια ελαφριά αναβαθμιση, κάτι σαν τη νέα γενιά vw golf που ακόμα έχει το ίδιο σασί εδώ και δεκαετιες

Λίγα τα λόγια σου για την Golfara!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, makridis είπε

Φίλε το τερμάτισες. Διαβάζω τα σχόλια σου τόσο καιρό σε διάφορα θέματα και λέω συνέχεια "άστο που να απαντάς τώρα". Ε τώρα απλά είμαι πεπεισμένος ότι απλά πας κόντρα σε ότι έχει σχέση με την Apple.

FYI - Μόλις πέρασα από xs max σε note 10+ και δεν έχει να ζηλέψει τπτ η μία συσκευή από την άλλη. Κάπου λίγο καλύτερο το max και αλλού το note. 2 διαφορετικοί κόσμοι που μπορείς όμως να κάνεις σχεδόν τα πάντα και με τα 2, το ίδιο καλά.

Είστε απίθανοι. Ευτυχώς που κάνεις τη χάρη στην samsung και  βαζεις το Note 10 plus στη ίδια κατηγορία με το Xs Max. 

Το αν σου αρέσει το Ios και τα Iphone δικαίωμα σου αλλά όχι να τα ισοπεδώνουμε όλα. Τι σχέση έχει το Note 10+ με την μπακατελα? 

 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το pro max  με βλεπω φυσικα ,ηρθε  η ωρα να αλλαξουμε το X  , στο χρωμα  δεν εχω αποφασισει ακομα .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις κάμερες έχει μείνει πίσω η apple - τώρα αν αυτό μπορεί να το βελτιώσει με 2-3-4 κάμερες σε ευθεία/διαγώνια διάταξη αυτό είναι δικό της θέμα.

Στο Χ μου είμαι απογοητευμένος από την ποιότητα των φωτογραφιών από...απόγευμα και μετά. Κάτι πρέπει να κάνουν σε αυτό, η google με τα pixel τα έχει καταφέρει.

Για μένα, προσωπικά, ένα XR με κάμερα του...pixel θα ήταν η ιδανική επιλογή - processors και μνήμες και ταχύτητες δεν με πολυενδιαφέρουν, μιας και ποτέ δεν είχα θέμα με την απόδοση των iphone (από 3GS μέχρι Χ).

Τέλος, θεωρώ πως η apple πρέπει να κάνει το βήμα για αρχική χωρητικότητα στα 128 GB. Τα 4Κ "τρώνε" χώρο (ειδικά αν έχεις μωρό....).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Snolly είπε

δεν μιλούσα για compact cameras, αυτές τις έχουν ψιλοφτάσει τα τηλέφωνα (και πάλι όχι όλες, τις πολύ φτηνές με μικρούς σένσορες). Εγώ στις σημαντικές στιγμές κουβαλάω την mirrorless μου για να είναι η κάμερα που έχω μαζί μου. και όχι δεν είμαι υπερβολικός, και το Χ με καλό φως μέρα μεσημέρι, όταν δεις την φωτό σε οθόνη άλλη από του κινητού είναι μια απογοήτευση.

Χρειάζεται να κουβαλάς κάτι ξεχωριστό. Αν έχεις backpack ή τσαντάκι κάποιου είδους πχ σε παραλία που δεν πάμε με μία πετσέτα αγκαλιά, οκ τότε. Και πάλι για μία hit & run στιγμή, το κινητό το βγάζεις πιο εύκολα από την τσέπη. 

Από κει και πέρα στην καθημερινότητά μας είναι δύσκολο να κουβαλάμε το οτιδήποτε άλλο, εγώ εδώ και χρόνια έχω βγάλει μέχρι και τα μπρελόκ από κλειδιά, δεν θέλω να έχω το παραμικρό αντικείμενο πέραν των απολύτως απαραίτητων.. Δηλαδή μόνο κινητό, κλειδι αυτοκινήτου, 40-50 μετρητά και μία debit card στο πίσω μέρος της θήκης του κινητού... Ούτε εισιτήριο για σινεμά δεν θέλω να κουβαλάω επιπλέον... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Για το pro max  με βλεπω φυσικα ,ηρθε  η ωρα να αλλαξουμε το X  , στο χρωμα  δεν εχω αποφασισει ακομα .

Πάρε το ροζ που είναι ωραίο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερουσα η αυξηση της διαγωνιου στα basic ipad ιδιαιτερως αν δεν συνοδευτει απο αυξηση διαστασεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντάξει ποιοτικά, σταθερή αξία, υποστήριξη software τουλαχιστον 5-6 χρόνια αλλά δεν υπάρχει και κάτι που να πείσει οτι θα έπρεπε να πάρω το καινούριο, όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει περισσότερα τελικά και μπορεί να φτάνει ποιοτικά στο ίδιο επίπεδο με τα μισα χρήματα. 

Θέλω να δω το ios 13 πως θα ειναι, αν μου αρέσει θα μείνω, αν οχι παω σε ONE plus 7 μέχρι νεωτέρας

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενουμε παλι σε 2 εβδομαδες το πιο δημοφιλες θεμα/ειδηση της χρονιας στο Insomnia με τα νεα iphone.

Προβλεπω να σπαμε ρεκορ συμμετοχης/σχολιων,και αναμενουμε πως και πως να δουμε και τους γνωστους κατοχους Ξιαομι κινητων να μας λενε οτι ολες οι ναυαρχιδες(ακομα και οι Android)ειναι αχρηστες,επειδη τα Ξιαομι τα κανουν ολα και συμφερουν.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JcD είπε

Ναι ρε ότι λέει ο από πάνω, πες μας τα συν και τα πλην...εγώ σκέφτομαι καιρό τώρα να περάσω από android σε ios επειδή βλέπω το 7plus της κοπελιάς μου και γαζώνει, τι σε έκανε να κάνεις το αντίθετο?

Ξέρει κανείς να μας πει, με την έλευση των καινούργιων iphone θα πέσουν οι τιμές στα προηγούμενα η μπα? Είναι κανείς που το παρακολουθεί το θέμα?

Τα συν και τα πλην είναι εντελώς υποκειμενικά για τον εκάστοτε χρήστη.

Αυτό που δίνει πχ η εμπειρία του iOS, δεν υπάρχει σε καμία android συσκευή. Smooth εμπειρία χρήσης από τα animations μέχρι την ποιότητα των εφαρμογών. Το motto της Apple έπρεπε να είναι "Set it and forget it". Μια φορά το σετάρεις και δεν ξανα ασχολείσαι ποτέ για απλά δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα χωρίς να χρειάζεται να κάνεις ανά κάποιο χρονικό διάστημα tech support στον εαυτό σου. Από την άλλη μεριά, οι flagship android συσκευές έχουν πληθώρα επιλογών (οι περισσότερες είναι gimmicks που απλώς δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ) αλλά σου προσφέρουν δυνατότητες παραμετροποίησης και κάποια extra specs για future proofing.

Εγώ σαν χρήστης ικανοποιούμαι και από τα στρατόπεδα για διαφορετικούς λόγους. Υπάρχουν φάσεις που θέλω να σκαλίζω και φάσεις που θέλω να μην ασχολούμαι καθόλου.

1 ώρα πριν, Deadpool 1 είπε

Είστε απίθανοι. Ευτυχώς που κάνεις τη χάρη στην samsung και  βαζεις το Note 10 plus στη ίδια κατηγορία με το Xs Max. 

Το αν σου αρέσει το Ios και τα Iphone δικαίωμα σου αλλά όχι να τα ισοπεδώνουμε όλα. Τι σχέση έχει το Note 10+ με την μπακατελα? 

Θα σου απαντήσω με ερώτηση.

Τι έχει το max που σε κάνει να το ορίζεις ως μπακατέλα; Σε bullet points παρακαλώ.

Καλή τύχη.

Επεξ/σία από makridis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makridis είπε

Τι έχει το max που σε κάνει να το ορίζεις ως μπακατέλα; Σε bullet points παρακαλώ.

Ειλικρινά τώρα περιμένεις σοβαρή απάντηση (και με bullet points κιόλας) από τον συγκεκριμένο;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ειλικρινά τώρα περιμένεις σοβαρή απάντηση (και με bullet points κιόλας) από τον συγκεκριμένο;

ο λόγος που ζητάω bulletpoints είναι 1) για να τον βάλω στη διαδικασία να σκεφτεί βήμα βήμα και 2) να του αντικρούσω 1 προς 1 ότι και αν γράψει, απλά, όμορφα και νοικοκυρεμένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...