Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, makridis είπε

ο λόγος που ζητάω bulletpoints είναι 1) για να τον βάλω στη διαδικασία να σκεφτεί βήμα βήμα και 2) να του αντικρούσω 1 προς 1 ότι και αν γράψει, απλά, όμορφα και νοικοκυρεμένα :)

Εσύ καλά τα λες.. ο συγκεκριμένος όμως είναι από τους (πολύ) γνωστούς του φόρουμ, και δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δινεται αμοιβη σε οποιον μου βρει τροπο να προσαρμοσω το τετραγωνο πλαισιο των καμερων του iPhone 11 σε ενα S10:P

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Αν βγάζεις κινητά που αντέχουν 6 χρόνια έτσι γίνεται. 
 Αν βγάζεις κινητά που για να πάρουν αναβάθμιση κανείς έρανο στα media και για να μην κολλάει πρέπει να κανείς καθαρισμό κάθε μέρα και κάθε έτος νέο είσαι πρώτη ναι 

Εσύ το γεγονός ότι παίρνει αναβάθμιση το iOS το λες " αντέχει"; Γιατί οι τελευταίες 3 εκδόσεις iOS μόνο emjoi κ κοσμήτορες αλλαγές έχουν που η κοινότητα των android τα έχει εδώ και χρόνια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pseira είπε

Εσύ το γεγονός ότι παίρνει αναβάθμιση το iOS το λες " αντέχει"; Γιατί οι τελευταίες 3 εκδόσεις iOS μόνο emjoi κ κοσμήτορες αλλαγές έχουν που η κοινότητα των android τα έχει εδώ και χρόνια.

image.png.c15658a1710ca2ea163655a48f067d91.pngE

Ενω το android εφερε την επανασταση στην τεχνολογια.

στο 7 emoji στο 8.1 emoji

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, pseira είπε

Εσύ το γεγονός ότι παίρνει αναβάθμιση το iOS το λες " αντέχει"; Γιατί οι τελευταίες 3 εκδόσεις iOS μόνο emjoi κ κοσμήτορες αλλαγές έχουν που η κοινότητα των android τα έχει εδώ και χρόνια.

Έχεις δίκιο αλλά αν ανακοινώσει ότι έχει κάνει αλλαγές στο kernel , ο μέσος αγοραστής θα τρομάξει παρά θα επιβραβεύσει μια τόσο σοβαρή αλλαγή. Δεν χρειάζεται όλοι να τα ξέρουν όλα και ποσό μάλλον οι άσχετοι από όπου και αν προέρχονται....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

image.png.c15658a1710ca2ea163655a48f067d91.pngE

Ενω το android εφερε την επανασταση στην τεχνολογια.

στο 7 emoji στο 8.1 emoji

Άστα να πάνε ο άλλος νομίζει ότι με το Android είναι hacker και ότι το IOS παίρνει απλά μόνο τηλέφωνο και μπαίνει κανα Facebook ότι νάνε 

Επεξ/σία από farcry33
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, pseira είπε

Εσύ το γεγονός ότι παίρνει αναβάθμιση το iOS το λες " αντέχει"; Γιατί οι τελευταίες 3 εκδόσεις iOS μόνο emjoi κ κοσμήτορες αλλαγές έχουν που η κοινότητα των android τα έχει εδώ και χρόνια.

 

 

Έτσι σου είπε να λες ο ξιαόμις της γειτονιάς σου ε; 

Διαβασμένο παιδί το κόβω. 

1 ώρα πριν, polaki είπε

Εσύ καλά τα λες.. ο συγκεκριμένος όμως είναι από τους (πολύ) γνωστούς του φόρουμ, και δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

Προδιαγεγραμμένη η πορεία του. 

Don't bother. 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Δεν δινουν επιδοματα εδω  εισαι σε λαθος θεμα ...

Αν δεν σου αρέσει το ροζ δεν φταίω εγώ. Είπα να σε βοηθήσω να αποφασίσεις γιατί και με το Xs Max τα ίδια έλεγες και ακόμα με το X είσαι. 

4 ώρες πριν, makridis είπε

Τα συν και τα πλην είναι εντελώς υποκειμενικά για τον εκάστοτε χρήστη.

Αυτό που δίνει πχ η εμπειρία του iOS, δεν υπάρχει σε καμία android συσκευή. Smooth εμπειρία χρήσης από τα animations μέχρι την ποιότητα των εφαρμογών. Το motto της Apple έπρεπε να είναι "Set it and forget it". Μια φορά το σετάρεις και δεν ξανα ασχολείσαι ποτέ για απλά δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα χωρίς να χρειάζεται να κάνεις ανά κάποιο χρονικό διάστημα tech support στον εαυτό σου. Από την άλλη μεριά, οι flagship android συσκευές έχουν πληθώρα επιλογών (οι περισσότερες είναι gimmicks που απλώς δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ) αλλά σου προσφέρουν δυνατότητες παραμετροποίησης και κάποια extra specs για future proofing.

Εγώ σαν χρήστης ικανοποιούμαι και από τα στρατόπεδα για διαφορετικούς λόγους. Υπάρχουν φάσεις που θέλω να σκαλίζω και φάσεις που θέλω να μην ασχολούμαι καθόλου.

Θα σου απαντήσω με ερώτηση.

Τι έχει το max που σε κάνει να το ορίζεις ως μπακατέλα; Σε bullet points παρακαλώ.

Καλή τύχη.

Εδώ μιλάμε για hardware και μας αναφέρεις για εμπειρία ios. Και την γιαγιά μου τη βολεύει το Nokia 6110 τι σημαίνει ότι είναι καλύτερο από το Note 10+?

Modem lte cat20 με lte16

196gr vs 208gr 

Dynamic amoled VS amoled

498ppi vs 458ppi

Hdr10+ vs hdr10

855 vs a12

Microusb up to 1tb 

Dxomark 113 vs 105

Triple camera vs dual camera

WiFi ax vs ac

Fm radio 

4300mAh vs 3100mAh

45W fast charging vs 15W

Reverse wireless charging 

0.35sar vs 1.19 sar

6.8'' display vs 6.5''

 

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, polaki είπε

Είσαι λίγο υπερβολικός.. Αν δεν πας σε πραγματικά καλή κάμερα (τύπου DSR) που αν είναι να κουβαλάω ξεχωριστή βαλίτσα για την κάμερα κάπου άστα να πάνε, οι φωτογραφίες που βγάζει σχεδόν η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ  ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ compact δεν έχουν καμία διαφορά από φωτό που βγάζουν flagships όλων των εταιριών. Το δε δικό σου Χ βγάζει πολύ καλές οπότε δεν βλέπω γιατί το κράζεις έτσι. 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, αλλά η καλύτερη φωτογραφική είναι αυτή που έχεις πάντα μαζί σου, και η καλύτερη κίνηση που έκανα εδώ και χρόνια είναι να πουλήσω την DSR μου αφού μάζευε σκόνη για πάνω από 4-5 χρόνια. 

να σε ενημερωσω με μια καμερα sony RX100x κανεις σπουδαια πραγματα και μπαινει στην τσεπη !! και με μια ιντσα αισθητηρα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Deadpool 1 είπε

Αν δεν σου αρέσει το ροζ δεν φταίω εγώ. Είπα να σε βοηθήσω να αποφασίσεις γιατί και με το Xs Max τα ίδια έλεγες και ακόμα με το X είσαι. 

Εδώ μιλάμε για hardware και μας αναφέρεις για εμπειρία ios. Και την γιαγιά μου τη βολεύει το Nokia 6110 τι σημαίνει ότι είναι καλύτερο από το Note 10+?

Modem lte cat20 με lte16

196gr vs 208gr 

Dynamic amoled VS amoled

498ppi vs 458ppi

Hdr10+ vs hdr10

855 vs a12

Microusb up to 1tb 

Dxomark 113 vs 105

Triple camera vs dual camera

WiFi ax vs ac

Fm radio 

4300mAh vs 3100mAh

45W fast charging vs 15W

Reverse wireless charging 

0.35sar vs 1.19 sar

6.8'' display vs 6.5''

 

ok το παραδεχομαι...με επεισες...πολυ καλυτερο το note, μετα απο τα στοιχεια που παρεθεσες ειναι ξεκαθαρο! αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι βρισκεσαι σε ενα θεμα που αφορα τα iphone τα οποια τα θεωρεις αχρηστα και σχολιαζεις! Ασε εμας τους χαζους που δεν ξερουμε να παιρνουμε μπαχατελες οπως ειπες και αν αποτε αποφασισουμε να σοβαρευτουμε και να παρουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κινητα θα ζητησουμε την γνωμη σου.

  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητοί φίλοι όλοι οι κατασκευαστές έχουν το target group τους και είναι σεβαστό ο καθένας να έχει τις προτιμήσεις του. Εάν όμως το δείτε όσο πιο αντικειμενικά είναι εφικτό, θα δείτε ότι το note 10+ είναι χρόνια μπροστά από τα υπάρχοντα iPhones καθώς και το φετινό που επρόκειτο να βγει λίαν συντόμως.

Καταλαβαίνω ότι όλοι προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τις αγορές μας και να πείσουμε τον εαυτό μας ότι κάναμε την σωστή επιλογή αλλά κάποιες φορές πρέπει απλά να αντικρίσουμε την κατάσταση με ψυχραιμία και αντικειμενικότητα.

 

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των 2, γι'αυτό και για πρώτη φορά στην ζωή μου αποφάσισα να δώσω πάνω από 1000 euro για τηλέφωνο διότι είναι τεχνολογικό θαύμα το καινούργιο note 10+

Επεξ/σία από DaRkRaGe
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικα θα ναι τα καλυτερα κινητα. Δυστυχως δεν κανουν για μας τους Androidαδες που εχουμε καλομάθει στη καρτα μνημης, στα τζακ μας ακουστηκα, στο δικαρτο. Εκει τα χαλαμε με την apple καθε φορα! Θα ασφυκτιουσα σε ενα τοσο κλειστό περιβάλλον 

 

 

Να σημειωθεί αν παει σε boe θαναι μεγαλο πρόβλημα. Δε μπορει να χεις τις καλύτερες oled οθονες απο x και μετα και να κατεβεις δεκα level σε boe με τιμες κινητων 1700€

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

ok το παραδεχομαι...με επεισες...πολυ καλυτερο το note, μετα απο τα στοιχεια που παρεθεσες ειναι ξεκαθαρο! αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι βρισκεσαι σε ενα θεμα που αφορα τα iphone τα οποια τα θεωρεις αχρηστα και σχολιαζεις! Ασε εμας τους χαζους που δεν ξερουμε να παιρνουμε μπαχατελες οπως ειπες και αν αποτε αποφασισουμε να σοβαρευτουμε και να παρουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κινητα θα ζητησουμε την γνωμη σου.

Σιγά μη ζητήσω και τη άδεια σου για να σχόλιασω μια συσκευή. Κάθε φορά που σχολιάζουμε για την Apple πετάγονται κάτι απίθανοι τύποι σαν εσένα για να την υπερασπίσουν. Σε φόρουμ ειμαι και λέω τι γνώμη μου. Εσένα αν σου αρέσει το iPhone πήγαινε αγόρασε το δεν σου είπε κανένας να μην το αγόρασες αλλά όχι να διαβάζουμε ασυναρτησίες. 

Ξεκόλλα με την Apple. Εταιρεία είναι που παράγει προϊόντα και εμείς καταναλωτές. Εσένα σου κάνει το αγοράζεις κάποιον άλλο όχι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει δικαίωμα να σχολιάσει ένα προϊόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σατανα...με καταλαβες... ειμαι οντως απιθανος! Αληθεια σχολιαζεις ολα τα προιοντα που δεν σου κανουν? Δεν εχω κανενα κολημμα με την apple μεχρι τον Μαιο ειχα note 9 και μπορω να σου πω κιολας οτι ηταν και ειναι ακομα τουμπανο απλα δεν συνεργαζοταν σωστα με Garmin και για αυτο το εδωσα και πηρα iphone! 

9 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Σιγά μη ζητήσω και τη άδεια σου για να σχόλιασω μια συσκευή. Κάθε φορά που σχολιάζουμε για την Apple πετάγονται κάτι απίθανοι τύποι σαν εσένα για να την υπερασπίσουν. Σε φόρουμ ειμαι και λέω τι γνώμη μου. Εσένα αν σου αρέσει το iPhone πήγαινε αγόρασε το δεν σου είπε κανένας να μην το αγόρασες αλλά όχι να διαβάζουμε ασυναρτησίες. 

Ξεκόλλα με την Apple. Εταιρεία είναι που παράγει προϊόντα και εμείς καταναλωτές. Εσένα σου κάνει το αγοράζεις κάποιον άλλο όχι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει δικαίωμα να σχολιάσει ένα προϊόν. 

Σατανα...με καταλαβες... ειμαι οντως απιθανος! Αληθεια σχολιαζεις ολα τα προιοντα που δεν σου κανουν? Δεν εχω κανενα κολημμα με την apple μεχρι τον Μαιοειχα note 9 και μπορω να σου πω κιολας οτι ηταν και ειναι ακομα τουμπανο απλα δεν συνεργαζοταν σωστα με Garmin και για αυτο το εδωσα και πηρα iphone!

Επεξ/σία από apostkourtis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...