Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, DaRkRaGe είπε

Καταλαβαίνω ότι όλοι προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τις αγορές μας και να πείσουμε τον εαυτό μας ότι κάναμε την σωστή επιλογή αλλά κάποιες φορές πρέπει απλά να αντικρίσουμε την κατάσταση με ψυχραιμία και αντικειμενικότητα.

To καταλαβαίνω αυτό που λες, και είναι μία από τις "αρχές" του marketing, ότι δηλαδή ο κόσμος αγοράζει on impulse και με το συναίσθημα, και μετά προσπαθεί να δικαιολογήσει την αγορά του με αντικειμενικά κριτήρια. 

Αλλά εδώ μιλάμε ότι ΔΕΝ έχουμε ακόμα αγοράσει το iPhone. Άρα το παραπάνω που λες δεν μπορεί να ισχύει. Δεν έχω να δικαιολογήσω τίποτα (εγώ και ο οποιοσδήποτε άλλος που έχουμε προτίμηση στο iOS) αφού ακόμα δεν έχω κάνει την αγορά. 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ε ναι, ειδικά στο Microusb up to 1 TB και Fm radio πείστηκε και ο πλέον δύσπιστος.

196gr vs 208gr Για αυτα τα 12 παραπανω γραμμαρια δεν βλεπω να λες κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

Σατανα...με καταλαβες... ειμαι οντως απιθανος! Αληθεια σχολιαζεις ολα τα προιοντα που δεν σου κανουν? Δεν εχω κανενα κολημμα με την apple μεχρι τον Μαιο ειχα note 9 και μπορω να σου πω κιολας οτι ηταν και ειναι ακομα τουμπανο απλα δεν συνεργαζοταν σωστα με Garmin και για αυτο το εδωσα και πηρα iphone! 

Σατανα...με καταλαβες... ειμαι οντως απιθανος! Αληθεια σχολιαζεις ολα τα προιοντα που δεν σου κανουν? Δεν εχω κανενα κολημμα με την apple μεχρι τον Μαιοειχα note 9 και μπορω να σου πω κιολας οτι ηταν και ειναι ακομα τουμπανο απλα δεν συνεργαζοταν σωστα με Garmin και για αυτο το εδωσα και πηρα iphone!

Λες να με νοιάζει τι έχεις η τι θα πάρεις? Πάρε ότι θες αλλά μην ακούμε και ότι το Xs Max είναι καλύτερο από το Note 10+!!!Ουτε ο Cook δεν τα λέει αυτα. 

10 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

196gr vs 208gr Για αυτα τα 12 παραπανω γραμμαρια δεν βλεπω να λες κατι..

12gr και το Xs Max είναι μισή συσκευή σε σχέση με το Note 10+.Και ράδιο και microsd και σε όλα καλύτερο.

15 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

196gr vs 208gr Για αυτα τα 12 παραπανω γραμμαρια δεν βλεπω να λες κατι..

Για πες μας και για το ppi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Λες να με νοιάζει τι έχεις η τι θα πάρεις? Πάρε ότι θες αλλά μην ακούμε και ότι το Xs Max είναι καλύτερο από το Note 10+!!!Ουτε ο Cook δεν τα λέει αυτα. 

παντως note 10+ δεν θα παρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ μιλάμε για hardware και μας αναφέρεις για εμπειρία ios.

ΑΝ κάποτε καταλάβεις την ανοησία που έγραψες, θα δεις έναν κόσμο διαφορετικό. 

Όταν αγοράζεις κινητό, δεν αγοράζεις και το sw? 

Σιχαίνεται ο άλλος το ινδιάνικο το Android και θα του πεις "ναι αλλά έχει καλύτερο hw"? 

Διαβάζεις καθόλου τί γράφεις ή μπα; 

Σαφώς και έχεις δικαίωμα να γράφεις την άποψή σου, επειδή το ανέφερες, αλλά να ξέρεις, οι περισσότερες των απόψεών σου προσφέρουν τον γέλωτα λόγω του ακραιφνώς biased χαρακτήρα αυτών. 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafaf είπε

ΑΝ κάποτε καταλάβεις την ανοησία που έγραψες, θα δεις έναν κόσμο διαφορετικό. 

Όταν αγοράζεις κινητό, δεν αγοράζεις και το sw? 

Σιχαίνεται ο άλλος το ινδιάνικο το Android και θα του πεις "ναι αλλά έχει καλύτερο hw"? 

Διαβάζεις καθόλου τί γράφεις η μπα; 

Σαφώς και έχεις δικαίωμα να γράφεις την άποψή σου, επειδή το ανέφερες, αλλά να ξέρεις, οι περισσότερες των απόψεών σου προσφέρουν τον γέλωτα λόγω του ακραιφνώς biased χαρακτήρα αυτών. 

Εδώ σχολιάζουμε ότι τα νέα iPhone 11 δεν προσφέρουν καμία νέα τεχνολογία και ότι έχουν μείνει πίσω τεχνολογικά και αντιγράφουν τους Κινέζους και βγαίνετε μόνιμα όταν δεν έχετε κάτι να πείτε και μας λέτε για το ios. Αλλά λέμε αλλά γράφετε απλά για να σώσετε κάτι που δεν σώνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Αν δεν σου αρέσει το ροζ δεν φταίω εγώ. Είπα να σε βοηθήσω να αποφασίσεις γιατί και με το Xs Max τα ίδια έλεγες και ακόμα με το X είσαι. 

Εδώ μιλάμε για hardware και μας αναφέρεις για εμπειρία ios. Και την γιαγιά μου τη βολεύει το Nokia 6110 τι σημαίνει ότι είναι καλύτερο από το Note 10+?

Modem lte cat20 με lte16

196gr vs 208gr 

Dynamic amoled VS amoled

498ppi vs 458ppi

Hdr10+ vs hdr10

855 vs a12

Microusb up to 1tb 

Dxomark 113 vs 105

Triple camera vs dual camera

WiFi ax vs ac

Fm radio 

4300mAh vs 3100mAh

45W fast charging vs 15W

Reverse wireless charging 

0.35sar vs 1.19 sar

6.8'' display vs 6.5''

Αυτά που έγραψες είναι τα επιχειρήματά σου για να υποστηρίξεις ότι το xs max είναι μπακατέλα;;;;;;; Φίλε μου είσαι απλά αστείος. Σε ευχαριστώ που υπάρχεις για να μου θυμίζεις τι σημαίνει το "ζουν ανάμεσά μας".

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makridis είπε

Αυτά που έγραψες είναι τα επιχειρήματά σου για να υποστηρίξεις ότι το xs max είναι μπακατέλα;;;;;;; Φίλε μου είσαι απλά αστείος. Σε ευχαριστώ που υπάρχεις για να μου θυμίζεις τι σημαίνει το "ζουν ανάμεσά μας".

Εδώ μου συγκρίνεις το Note 10+ με την μπακατελα. Εσύ είσαι αστείος και το κόλλημα σας να αποδείξετε ότι τα Iphone ειναι καλύτερα. Μπροστά στο note10+  μια μπακατελα είναι και μισή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DaRkRaGe είπε

Αγαπητοί φίλοι όλοι οι κατασκευαστές έχουν το target group τους και είναι σεβαστό ο καθένας να έχει τις προτιμήσεις του. Εάν όμως το δείτε όσο πιο αντικειμενικά είναι εφικτό, θα δείτε ότι το note 10+ είναι χρόνια μπροστά από τα υπάρχοντα iPhones καθώς και το φετινό που επρόκειτο να βγει λίαν συντόμως.

Καταλαβαίνω ότι όλοι προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τις αγορές μας και να πείσουμε τον εαυτό μας ότι κάναμε την σωστή επιλογή αλλά κάποιες φορές πρέπει απλά να αντικρίσουμε την κατάσταση με ψυχραιμία και αντικειμενικότητα.

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των 2, γι'αυτό και για πρώτη φορά στην ζωή μου αποφάσισα να δώσω πάνω από 1000 euro για τηλέφωνο διότι είναι τεχνολογικό θαύμα το καινούργιο note 10+

Τεχνολογικό θαύμα.

να είσαι καλά ρε μπαγάσα με έκανες και γέλασα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, billman12 είπε

Φίλε μου έχει 12gb ram  γιατί μόνο έτσι μπορεί να τρέξει λόγω σάπιου λειτουργικού,το iOS μπορεί να τρέξει και με 2gb αυτή είναι η μαγκιά για αυτό θα πάρει και το iPhone 6s το iOS 13 για πήγαινε βάλε Android 9 σε μια συσκευή με 2gb και άμα ανοίξει ποτέ σφύρα μου,πχ όπως το golf gti 2004 ήθελε τουρμπίνα για να φτάσει 200 άλογα οταν η Honda έβγαζε ατμόσφαιρα  200+ εκεί είναι η μαγκιά !!! Δεν σε σώζει η Ράμ αλλα όλο το πακέτο hardware+software μαζί. Όσο αναφορά τον επεξεργαστή δεν θα πω κάτι A12 Bionic 7nm 2018 χαχαχαχαχ και για μερικούς έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια μου δεν είμαι apple fanboy κάτοχος s8+ για να προλάβω μερικούς. Η παροιμία είναι ξεκάθαρη <<όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια >>

Εστω οτι ετσι ειανι, και μπορει να τρεξει μονο με 12gb, τι σε νοιαζει, αφου στα δινει στην ιδια τιμη? Τα αισθανεσαι πιο βαρια στη τσεπη ας πουμε? Κατα δευτερον, λες βαζει 12 gb γιατι μονο ετσι τρεχει το android. Αρα και η Apple βαζει δυνατους επεξεργαστες γιατι μονο ετσι τρεχει το πανβαρο iOS. Τι οχι? 2 μετρα και 2 σταθμα? :P 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Εστω οτι ετσι ειανι, και μπορει να τρεξει μονο με 12gb, τι σε νοιαζει, αφου στα δινει στην ιδια τιμη? Τα αισθανεσαι πιο βαρια στη τσεπη ας πουμε? Κατα δευτερον, λες βαζει 12 gb γιατι μονο ετσι τρεχει το android. Αρα και η Apple βαζει δυνατους επεξεργαστες γιατι μονο ετσι τρεχει το πανβαρο iOS. Τι οχι? 2 μετρα και 2 σταθμα? :P 

η cache που εχουν οι επεξεργαστες της apple ειναι 4 φορες μεγαλυτερη σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αυτο για να μπορεσει να ανταπεξελθει και να δοσει την αισθηση οτι δεν κολλαει, τωρα για ποιο λογο το κανει και τσιγκουνευται στη ραμ ειναι ενα θεμα. επισης για ποιο λογο να εχω τοση cache και απο την αλλη να προσπαθω να κανω memory management στις εφαρμογες, σχεδιαστικα ειναι καλυτερο να εχω περισσοτερη μνημη ραμ παρα cache στον επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ σχολιάζουμε ότι τα νέα iPhone 11 δεν προσφέρουν καμία νέα τεχνολογία και ότι έχουν μείνει πίσω τεχνολογικά και αντιγράφουν τους Κινέζους και βγαίνετε μόνιμα όταν δεν έχετε κάτι να πείτε και μας λέτε για το ios. Αλλά λέμε αλλά γράφετε απλά για να σώσετε κάτι που δεν σώνεται 

Ρε μάγκα. Αφού ΟΛΟΙ μας που είμαστε της συνομοταξίας Apple/iOS είμαστε ΚΥΡΙΩΣ για το software σε όλο του το οικοσύστημα, δηλαδή το iOS και το MacOS, γιατί με το ΖΟΡΙ προσπαθείς να μας πείσεις ότι το android, στην οποιαδήποτε ΘΛΙΒΕΡΗ μορφή του από άποψης hardware είναι καλύτερο. Αυτό (προσπάθησε) να μας εξηγήσεις. Γιατί με το ΖΟΡΙ να προσπαθείς να μου πεις ότι οι 2323 πυρήνες είναι καλύτεροι απτον επεξεργαστή του iPhone X, ή τα 32783278 GB RAM είναι καλύτερα από τα 12? Σου είπε κανείς μας ότι μας ενδιαφέρει? Εγώ δεν θυμάμαι ΚΑΝ πόση ram έχει το iPhone μου! Ξέρεις γιατί? Γιατί ΑΠΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!

Πόσες εκατοντάδες φορές θα πούμε ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα specs όταν η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΡΗΣΗΣ του iOS δεν συγκρίνεται με κανένα λειτουργικό? 

Επεξ/σία από polaki
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ μου συγκρίνεις το Note 10+ με την μπακατελα. Εσύ είσαι αστείος και το κόλλημα σας να αποδείξετε ότι τα Iphone ειναι καλύτερα. Μπροστά στο note10+  μια μπακατελα είναι και μισή. 

Σου πασάρουν τον exynos, και αντί να τους κράξεις που στους άλλους δίνουν το "καλό το πράμα" έρχεσαι μας γράφεις για γραμμάρια, sar,  ppi και σαχλαμάρες τηγανητές. 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, gripakos είπε

καθιστε εσεις με τους εξινος σαπακια μου ομορφα!Α ναι συγνωμη εχετε 12gb ραμ 😂😂😂😂😂

..Πες μου Βιρνα ,αληθεια, την αληθεια θελω, δεν ανοιγει πιο γρηγορα το messenger με τα 12gb ram??

(κλεμμενο αλλα καλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ σχολιάζουμε ότι τα νέα iPhone 11 δεν προσφέρουν καμία νέα τεχνολογία και ότι έχουν μείνει πίσω τεχνολογικά και αντιγράφουν τους Κινέζους και βγαίνετε μόνιμα όταν δεν έχετε κάτι να πείτε και μας λέτε για το ios. Αλλά λέμε αλλά γράφετε απλά για να σώσετε κάτι που δεν σώνεται 

Σωστός θα συμφωνήσω μαζί σου ίσως πλέον η apple να μην καινοτομεί ίσως πλέον να αντιγράφει όπως αντέγραψες κάποτε αλλά όσο τρέχεις το σκατοαντροιντ εγώ θα γελάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...