Προς το περιεχόμενο

Εγγυηση, Paypal... και μια Gigabyte vega 56


Loinen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα μια GPU απο ενα καταστημα στην γερμανια. Η καρτα δουλεψε κανονικα, μεχρι που ξεκινησαν τα προβληματα. Εκει που παιζει οτιδηποτε και με οποιοσδηποτε οδηγους, ξαφνικα κολλαει . Ακομα και με επαννεκινηση δεν στρωνει. Θα πρεπει να περασει ενα 10λεπτο μετα παλι τα ιδια.Εχω αποκλεισει τα παρελκομενα και τον βασικο υποπτο τον τροφοδοτικο, καθως  ειναι ενα seasonic 1000.  Εχει εγγυηση και σκοπευω να την γυρισω πισω προς αντικατασταση. Εχει πληρωθει με paypal τον Ιουλιο. Η ερωτηση ειναι αν το καταστημα αρχισει τα παρατραγουδα ( του τυπου "σε μας δουλευει κανονικα") μπορω να τους κυνηγησω μεσω του ΡΡ για να παρω τα λεφτα μου πισω ή εστω το προιον σε λειτουργικη κατασταση;
Ειναι ακραια περιπτωση, δεν πιστευω το καταστημα να δημιουργησει προβληματα. Απλα θελω να ειμαι κατατοπισμενος για παν ενδεχομενο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα πρώτα με το κατάστημα πριν οτιδήποτε. Το Paypal αποζημιώνει μόνο όταν η αγορά έγινε με:

"via the “Send Money” tab on the PayPal Website by clicking the “Purchase” tab, or the Seller’s PayPal checkout flow."

Βέβαια, επειδή δεν είναι το ebay, ο πωλητής μπορεί να ισχυριστεί πολλά και να μην καταφέρεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Loinen είπε

Αγορασα μια GPU απο ενα καταστημα στην γερμανια. Η καρτα δουλεψε κανονικα, μεχρι που ξεκινησαν τα προβληματα. Εκει που παιζει οτιδηποτε και με οποιοσδηποτε οδηγους, ξαφνικα κολλαει . Ακομα και με επαννεκινηση δεν στρωνει. Θα πρεπει να περασει ενα 10λεπτο μετα παλι τα ιδια.Εχω αποκλεισει τα παρελκομενα και τον βασικο υποπτο τον τροφοδοτικο, καθως  ειναι ενα seasonic 1000.  Εχει εγγυηση και σκοπευω να την γυρισω πισω προς αντικατασταση. Εχει πληρωθει με paypal τον Ιουλιο. Η ερωτηση ειναι αν το καταστημα αρχισει τα παρατραγουδα ( του τυπου "σε μας δουλευει κανονικα") μπορω να τους κυνηγησω μεσω του ΡΡ για να παρω τα λεφτα μου πισω ή εστω το προιον σε λειτουργικη κατασταση;
Ειναι ακραια περιπτωση, δεν πιστευω το καταστημα να δημιουργησει προβληματα. Απλα θελω να ειμαι κατατοπισμενος για παν ενδεχομενο.
 

Αν δεν έχει περάσει 6μηνο από την αγορα ναι μπορείς και μέσο PayPal να ξεκινήσεις διαδικασία για ελαττωματικό προϊόν, μιλά με το καταατημα αρχικά και δες πως πάει, αν είσαι στα ορι; το του 6μηνου άνοιξε ticket στο PayPal και άστο σε εκκρεμότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Loinen είπε

Αγορασα μια GPU απο ενα καταστημα στην γερμανια. Η καρτα δουλεψε κανονικα, μεχρι που ξεκινησαν τα προβληματα. Εκει που παιζει οτιδηποτε και με οποιοσδηποτε οδηγους, ξαφνικα κολλαει . Ακομα και με επαννεκινηση δεν στρωνει. Θα πρεπει να περασει ενα 10λεπτο μετα παλι τα ιδια.Εχω αποκλεισει τα παρελκομενα και τον βασικο υποπτο τον τροφοδοτικο, καθως  ειναι ενα seasonic 1000.  Εχει εγγυηση και σκοπευω να την γυρισω πισω προς αντικατασταση. Εχει πληρωθει με paypal τον Ιουλιο. Η ερωτηση ειναι αν το καταστημα αρχισει τα παρατραγουδα ( του τυπου "σε μας δουλευει κανονικα") μπορω να τους κυνηγησω μεσω του ΡΡ για να παρω τα λεφτα μου πισω ή εστω το προιον σε λειτουργικη κατασταση;
Ειναι ακραια περιπτωση, δεν πιστευω το καταστημα να δημιουργησει προβληματα. Απλα θελω να ειμαι κατατοπισμενος για παν ενδεχομενο.
 

Το οτι δε φταινε τα παρελκομενα και το τροφοδοτικο δεν εξασφαλιζεται απο τις μεθοδους που δοκιμασες ( ; ) αλλα δοκιμαζοντας την καρτα σε αλλο PC.

ΥΓ. Απο θερμοκρασιες πώς πας;

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως εφόσον λες ότι θέλει κάποια ώρα να ανοίξει, έλεγξε θερμοκρασίες και βρες 2ο υπολογιστή να δοκιμάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Όντως εφόσον λες ότι θέλει κάποια ώρα να ανοίξει, έλεγξε θερμοκρασίες και βρες 2ο υπολογιστή να δοκιμάσεις

Kαι σε δευτερο υπολογιστη δοκιμαστηκε, γιαυτο εξαλλου πηρα την αποφαση να την στειλω πισω. 

 

19 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

ΥΓ. Απο θερμοκρασιες πώς πας;

φυσιολογικες ... πριν γινει το κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Loinen είπε

 

φυσιολογικες ... πριν γινει το κακο.

H ερωτηση δεν ηταν για οταν επαιζε η καρτα χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

H ερωτηση δεν ηταν για οταν επαιζε η καρτα χωρις προβλημα.

δεν ειδα παραπανω απο 70 σε  παιχνιδια. Σε γενικες γραμμες περιπου 50 οταν ηταν στο ρελαντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...