Προς το περιεχόμενο

Δείτε το νέο trailer του Star Wars: The Rise of Skywalker από την D23


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, argipen είπε

So, this: Ρηχοί χαρακτήρες, ρηχό σενάριο και μετριότατοι ηθοποιοί...(;)

"(...) if he weren't starring in a popcorn sci-fi movie, might be a contender for this Oscar season's Best Supporting Actor category..."

and if my grandmother had wheels she would be a trolley

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 hours ago, rockmike said:

Και το παρελθόν του Vader πρέπει να σου θυμίζει τοτε το ίδιο. Αλλα έχει γίνει πολυ viral bad guy για να τον πιασουμε στο στόμα μας ετσι?

Συγκρινεις τον Darth Vader με την κλανια που αποκαλειται Kylo Ren;

11 hours ago, Exodia The Forbidden One said:

2019 σε λιγο παμε 2020 και το τραιλερ ειναι σε 1080p...

Στα 8K θα γινει ξαφνικα ταινιαρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Oxygene είπε

Συγκρινεις τον Darth Vader με την κλανια που αποκαλειται Kylo Ren;

Στα 8K θα γινει ξαφνικα ταινιαρα;

Δεν μπορώ να απαντήσω σοβαρά σε αυτές τις χαζομάρες που γράφεις, να με συγχωρείς.

Διάβασε την συνομιλία με το παλικάρι αν μπορείς ( για πιό λόγο τα λεω αυτα για τον kylo, για την ζωή ίσως; για το παρελθόν τους; λεω εγω τωρα...) και μετά μπορείς να κλάσεις με την ησυχία σου :)

Ειτε θες να το παραδεχτείς ειτε οχι, οι ζώες και των 2 στο παρελθόν ήταν δραματικές και σχετικά ίδιες και  γιαυτό είναι και οι πιο καλογραμμένοι χαρακτήρες στο star wars universe (μιλαω για τις ταινιες)

bb  :)

Επεξ/σία από rockmike
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι περιμενουν την Rey να γινει Sith, αφηνω τα παρακατω:

The Women Who Run the ‘Star Wars’ Universe - The New York Times

Lucasfilm's Force: Kathleen Kennedy Reveals an Executive Team More Than 50 Percent Female | Hollywood Reporter

 20161119-skywalkerranch8400-h_2016_thr.j

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, rockmike said:

Δεν μπορώ να απαντήσω σοβαρά σε αυτές τις χαζομάρες που γράφεις, να με συγχωρείς.

Διάβασε την συνομιλία με το παλικάρι αν μπορείς ( για πιό λόγο τα λεω αυτα για τον kylo, για την ζωή ίσως; για το παρελθόν τους; λεω εγω τωρα...) και μετά μπορείς να κλάσεις με την ησυχία σου :)

Ειτε θες να το παραδεχτείς ειτε οχι, οι ζώες και των 2 στο παρελθόν ήταν δραματικές και σχετικά ίδιες και  γιαυτό είναι και οι πιο καλογραμμένοι χαρακτήρες στο star wars universe (μιλαω για τις ταινιες)

bb  :)

Ουτε εγω μπορω να παρω στα σοβαρα ενα κακομαθημενο παιδακι EMO που προσπαθει - ανεπιτυχως - να μιμιθει εναν απο τους πιο bad ass χαραχτηρες στην ιστορια του cinema

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιον λεει πως ο kylo ren δεν εχει βαθος σαν χαρακτηρας, τον προκαλω να μας πει γιατι εχει περισσοτερο βαθος o darth Vader.

Και προφανως μιλαμε για το lore απο τις 2 πρωτες ταινιες για να συγκρινουμε επι ισοις οροις με τα 7-8.

 

μην παρεξηγηθω, οτι πιο κουλ για εμενα ο darth vader μαζι με τον darth maul, αλλα παρακαλω πειτε μου.

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Oxygene είπε

Ουτε εγω μπορω να παρω στα σοβαρα ενα κακομαθημενο παιδακι EMO που προσπαθει - ανεπιτυχως - να μιμιθει εναν απο τους πιο bad ass χαραχτηρες στην ιστορια του cinema

Μείνε με την γνώμη σου τότε και να την χαίρεσαι

0 επιχειρήματα τίποτα...

bb :)

1 λεπτό πριν, basilis5 είπε

Σε οποιον λεει πως ο kylo ren δεν εχει βαθος σαν χαρακτηρας, τον προκαλω να μας πει γιατι εχει περισσοτερο βαθος o darth Vader.

Και προφανως μιλαμε για το lore απο τις 2 πρωτες ταινιες για να συγκρινουμε επι ισοις οροις με τα 7-8.

μην παρεξηγηθω, οτι πιο κουλ για εμενα ο darth vader μαζι με τον darth maul, αλλα παρακαλω πειτε μου.

AMHN!!!!! Ο Kylo ren είναι κορυφη για παααααρα πολλους λόγους που τους εχω αναφερει πιο πανω!!!

Επεξ/σία από rockmike
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, basilis5 είπε

Σε οποιον λεει πως ο kylo ren δεν εχει βαθος σαν χαρακτηρας, τον προκαλω να μας πει γιατι εχει περισσοτερο βαθος o darth Vader.

Και προφανως μιλαμε για το lore απο τις 2 πρωτες ταινιες για να συγκρινουμε επι ισοις οροις με τα 7-8.

μην παρεξηγηθω, οτι πιο κουλ για εμενα ο darth vader μαζι με τον darth maul, αλλα παρακαλω πειτε μου.

ο Kylo ειναι ο μονος χαρακτηρας στην νεα τριλογια, που δεν ειναι μονοδιαστατος, αλλα το προβλημα του ειναι οτι δεν εχει εξελιχθει καθολου.

απο την μια σκοτωνει τον πατερα του, αλλα μετα λυπαται για την μητερα του, κανει τα παντα για να ευχαριστησει τον δασκαλο του αλλα ξαφνικα τον σκοτωνει, δειχνει να συμφιλιωνεται με την Rey αλλα μετα θελει να την σκοτωσει, κοκ. δηλαδη ο χαρακτηρας του δουλευει σαν εκρεμμες, πηγαινει συνεχεια απο το ενα ακρο στο αλλο με αποτελεσμα να μεινει στασιμος.

συγκρινε αυτο με το ταξιδι του Luke και του Anakin στις τριλογιες τους. οι χαρακτηρες τους προχωρανε, αλλαζουν, οι επιλογες και οι ενεργειες τους εχουν αντικτυπο στους ιδιους και στην ιστορια τους, αλλα και στους υπολοιπους χαρακτηρες. με τον Kylo ομως, it's business as usual.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πολλοί έχετε ξεχάσει τι ηταν το Star Wars όταν πρωτοβγήκε και το έχετε υπερμυθοποιήσει. Το SW αγαπητοί μου δεν έγινε αυτό που έγινε ούτε επειδή είχε ηθοποιάρες ούτε επειδή οι χαρακτήρες είχαν τεράστιο βάθος. Ελάχιστοι ηθοποιοί ηταν γνωστοί πριν βγεί το πρώτο SW και οι χαρακτήρες συγνώμη αλλά βάθος δεν είχαν. Ποιός είχε βάθος ακριβώς; Οι ίδιοι οι ηθοποιοί σε συνεντεύξεις λένε πόσο πατάτα τους φαινόταν το σενάριο και πόσο εξεπλάγησαν απ' την επιτυχία που γνώρισαν. 

Όσο για τους ηθοποιούς, ο Adam Driver είναι ηθοποιάρα και εχει ήδη όσες υποψηφιότητες για όσκαρ είχε όλο το cast της πρωτης τριλογιας SW (πλην του  Guiness) στην ζωή του ολόκληρη. Η απάντηση είναι μια υποψηφιότητα...

Το SW έγινε αυτό που έγινε για το Universe που έχτισε, στην εποχή που το έχτισε, με τα εργαλεία που το έχτισε. Δεν μάζεψε τα βραβεία του ούτε για το σενάριο ούτε για την πολυπλοκότητα χαρακτήρων. Αυτό που έχει γίνει είναι ότι απέκτησε ένα τρελαμένο fan base που με τον καιρό απομυθοποίησε όλο και περισσότερο την αρχική τριλογία και είναι έτοιμο να κατακράξει οτιδήποτε άλλο βγεί. Δε νομίζω ότι αυτό το fan base καν ξέρει τι θα το ικανοποιούσε. Ένα fan base που απομυθοποιεί τους "βαθείς" χαρακτήρες της πρώτης τριλογίας (στην πραγματικότητα μονοδιάστατους χαρακτήρες από δευτερομέτριους ηθοποιούς) και κατακράζει τους "ρηχούς" χαρακτήρες της νέας τριλογίας. Ένα fanbase του π*****υ. 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, KilliK είπε

ο Kylo ειναι ο μονος χαρακτηρας στην νεα τριλογια, που δεν ειναι μονοδιαστατος, αλλα το προβλημα του ειναι οτι δεν εχει εξελιχθει καθολου.

απο την μια σκοτωνει τον πατερα του, αλλα μετα λυπαται για την μητερα του, κανει τα παντα για να ευχαριστησει τον δασκαλο του αλλα ξαφνικα τον σκοτωνει, δειχνει να συμφιλιωνεται με την Rey αλλα μετα θελει να την σκοτωσει, κοκ. δηλαδη ο χαρακτηρας του δουλευει σαν εκρεμμες, πηγαινει συνεχεια απο το ενα ακρο στο αλλο με αποτελεσμα να μεινει στασιμος.

συγκρινε αυτο με το ταξιδι του Luke και του Anakin στις τριλογιες τους. οι χαρακτηρες τους προχωρανε, αλλαζουν, οι επιλογες και οι ενεργειες τους εχουν αντικτυπο στους ιδιους και στην ιστορια τους, αλλα και στους υπολοιπους χαρακτηρες. με τον Kylo ομως, it's business as usual.

Μια αναγνωση ειναι αυτη, την ακουω.

μια αλλη ειναι πως ο kylo «αναγκασε» τον πατερα του να θυσιαστει στη γεφυρα, για να σταματησει να τον αμφισβητει ο snoke, και να πετυχει τελικα τον σκοπο του (οποιος κι αν ηταν αυτος, πχ να αναλαβει αυτος το ταγμα απο τον snoke). Με την μανα του οντως, ειχε ενα μπρος πισω, αλλα ισως ηταν μια λαμψη φωτος μεσα του, οπως αντιστοιχα καποιοι φωτεινοι χαρακτηρες ειχαν σκοτεινες σκεψεις.

με την rey μπορει πολυ απλα να την χρηαιμοποιησε σαν οχημα στο να πετυχει αυτο που θελει. Και μονο που εχει τοσες πολυδιαστατες αναλυσεις δειχνει πως ειναι τελικα ενας χαρακτηρας με βαθοα του οποιου το arc μενει να φανει. Επειδη δεν φαινεται να ναι μονοτονη (με τον ορο της μαθηματικης συναρτησης) η πορεια του δεν σημαινει πως δεν εχει βαθος κι ενδιαφερον. Προσωπικα τον γουσταρω φουλ, ενω ο ανταμ  τον υποδυεται εξαιρετικα.

 

επισης του kylo ren  κι αν οι αποφασεις του εχουν αντικτυπο. Βλεπε πως αιχμαλωτησε rey αντι να βρει τον bb8,  σκοτωσε τον πτερα του, σκοτωσε τον δασκαλο του... αυτος κι αν εχει παρει αποφασεις.

Επεξ/σία από basilis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Μάλλον πολλοί έχετε ξεχάσει τι ηταν το Star Wars όταν πρωτοβγήκε και το έχετε υπερμυθοποιήσει. Το SW αγαπητοί μου δεν έγινε αυτό που έγινε ούτε επειδή είχε ηθοποιάρες ούτε επειδή οι χαρακτήρες είχαν τεράστιο βάθος. Ελάχιστοι ηθοποιοί ηταν γνωστοί πριν βγεί το πρώτο SW και οι χαρακτήρες συγνώμη αλλά βάθος δεν είχαν. Ποιός είχε βάθος ακριβώς; Οι ίδιοι οι ηθοποιοί σε συνεντεύξεις λένε πόσο πατάτα τους φαινόταν το σενάριο και πόσο εξεπλάγησαν απ' την επιτυχία που γνώρισαν. 

Όσο για τους ηθοποιούς, ο Adam Driver είναι ηθοποιάρα και εχει ήδη όσες υποψηφιότητες για όσκαρ είχε όλο το cast της πρωτης τριλογιας SW (πλην του  Guiness) στην ζωή του ολόκληρη. Η απάντηση είναι μια υποψηφιότητα...

Το SW έγινε αυτό που έγινε για το Universe που έχτισε, στην εποχή που το έχτισε, με τα εργαλεία που το έχτισε. Δεν μάζεψε τα βραβεία του ούτε για το σενάριο ούτε για την πολυπλοκότητα χαρακτήρων. Αυτό που έχει γίνει είναι ότι απέκτησε ένα τρελαμένο fan base που με τον καιρό απομυθοποίησε όλο και περισσότερο την αρχική τριλογία και είναι έτοιμο να κατακράξει οτιδήποτε άλλο βγεί. Δε νομίζω ότι αυτό το fan base καν ξέρει τι θα το ικανοποιούσε. Ένα fan base που απομυθοποιεί τους "βαθείς" χαρακτήρες της πρώτης τριλογίας (στην πραγματικότητα μονοδιάστατους χαρακτήρες από δευτερομέτριους ηθοποιούς) και κατακράζει τους "ρηχούς" χαρακτήρες της νέας τριλογίας. Ένα fanbase του π*****υ. 

Η πιο σωστη αναλυση που εχω διαβασει εδω μεσα φιλε μου

Μόλις τώρα, Babis_allos είπε

image.png.2ebb9a00bc5b320b1571dba5219597f7.png

:) Fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rockmike said:

Μείνε με την γνώμη σου τότε και να την χαίρεσαι

0 επιχειρήματα τίποτα...

bb :)

Δεν αναλυουμε την θεωρια της σχετικοτητας, κριτικη σε ταινια κανουμε. Δεν σου αρεσει; προχωρα παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Μάλλον πολλοί έχετε ξεχάσει τι ηταν το Star Wars όταν πρωτοβγήκε και το έχετε υπερμυθοποιήσει. Το SW αγαπητοί μου δεν έγινε αυτό που έγινε ούτε επειδή είχε ηθοποιάρες ούτε επειδή οι χαρακτήρες είχαν τεράστιο βάθος. Ελάχιστοι ηθοποιοί ηταν γνωστοί πριν βγεί το πρώτο SW και οι χαρακτήρες συγνώμη αλλά βάθος δεν είχαν. Ποιός είχε βάθος ακριβώς; Οι ίδιοι οι ηθοποιοί σε συνεντεύξεις λένε πόσο πατάτα τους φαινόταν το σενάριο και πόσο εξεπλάγησαν απ' την επιτυχία που γνώρισαν. 

Όσο για τους ηθοποιούς, ο Adam Driver είναι ηθοποιάρα και εχει ήδη όσες υποψηφιότητες για όσκαρ είχε όλο το cast της πρωτης τριλογιας SW (πλην του  Guiness) στην ζωή του ολόκληρη. Η απάντηση είναι μια υποψηφιότητα...

Το SW έγινε αυτό που έγινε για το Universe που έχτισε, στην εποχή που το έχτισε, με τα εργαλεία που το έχτισε. Δεν μάζεψε τα βραβεία του ούτε για το σενάριο ούτε για την πολυπλοκότητα χαρακτήρων. Αυτό που έχει γίνει είναι ότι απέκτησε ένα τρελαμένο fan base που με τον καιρό απομυθοποίησε όλο και περισσότερο την αρχική τριλογία και είναι έτοιμο να κατακράξει οτιδήποτε άλλο βγεί. Δε νομίζω ότι αυτό το fan base καν ξέρει τι θα το ικανοποιούσε. Ένα fan base που απομυθοποιεί τους "βαθείς" χαρακτήρες της πρώτης τριλογίας (στην πραγματικότητα μονοδιάστατους χαρακτήρες από δευτερομέτριους ηθοποιούς) και κατακράζει τους "ρηχούς" χαρακτήρες της νέας τριλογίας. Ένα fanbase του π*****υ. 

ΑΥΤΟ ^^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, basilis5 είπε

Μια αναγνωση ειναι αυτη, την ακουω.

μια αλλη ειναι πως ο kylo «αναγκασε» τον πατερα του να θυσιαστει στη γεφυρα,

απο ποια εκδοση ταινιας ειναι αυτο; η Πορτογαλικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...