Προς το περιεχόμενο

Από Windows 7 σε Windows 10


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να περάσω στα Windows 10 από τα Windows 7 που είμαι τώρα. Είναι φρέσκο το λειτουργικό από format πριν κανένα μήνα.. Πως να κινηθώ για να μην κάνω ξανά format?? Έχω το τελευταίο iso 1903 από τη Microsoft.. Αν το κάνω extract και τρέξω το setup όπως θα βρίσκομαι στα Windows 7 θα κάνει απλά αναβάθμιση? 

19 λεπτά πριν, DjTony είπε

 

 

Επεξ/σία από DjTony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα κατεβάσεις το iso από την ms. Να είναι η ίδια αρχιτεκτονική με αυτήν που έχεις στα 7άρια (32/64 bit). Μετά θα αποσυμπιέσεις το iso σε έναν απλό φάκελο με το winrar, το 7zip ή το ultraiso κτλ Μετά  θα τρέξεις το setup και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Εναλλακτικά μπορείς να περάσεις τα αρχεία σε usb ή με το tools της microsoft ή το rufus και θα τρέξεις το setup από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Κλειδι για Windows 10 εχεις? Το κλειδι για Windows 7 ειναι γνησιο? Απλα φτιαξε ενα cd ή τρεξε το ISO και θα σου βγαλει επιλογη για αναβάθμιση.. 

Οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Σχετικά με το κλειδί θα το δω.. Δεν έχω ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγοραζεις με 5 ευρωπουλακια απο ebay. Αρχοντας. Το εκανα προσφατα, ολα δουλευουν ρολοι. Χρησιμοποιεις το ISO που εχεις και οταν ζητησει το κλειδι, το δινεις. 

Το κλειδι αυτο δεν ειναι σαν το Office 365 που ειναι συνδρομη με ημερομηνια ληξης (συνηθως φοιτητη-μαθητη). Δουλευει παντα. 

Επεξ/σία από mourouzis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Αγοραζεις με 5 ευρωπουλακια απο ebay. Αρχοντας. Το εκανα προσφατα, ολα δουλευουν ρολοι. Χρησιμοποιεις το ISO που εχεις και οταν ζητησει το κλειδι, το δινεις. 

Το κλειδι αυτο δεν ειναι σαν το Office 365 που ειναι συνδρομη με ημερομηνια ληξης (συνηθως φοιτητη-μαθητη). Δουλευει παντα. 

Δώσε ένα link με PM γιατί κάποια που βρήκα στο ebay λένε μόνο καθαρό install... Εγώ θα κάνω αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κλειδί που έχεις στα windows 7 είναι γνήσιο?

Δεν νομίζω ότι κάνει διαφορά. Αλλά να τι βρήκα:

https://www.ebay.com/itm/Windows-10-Pro-Upgrade-Key-64-32-bit-Professional-Windows-10-Home-to-pro-/113719210924

Επεξ/σία από mourouzis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...